Пригожин вербує на війну ув’язнених з "чорних" зон: що це означає

18 грудня 2022, 22:24
Власник сторінки
історик, юрист
0
20
Пригожин вербує на війну ув’язнених з  чорних  зон: що це означає

Як "штрафників", не шкодуючи, використовувала радянська влада під час Другої світової війни, так само роблять з частинами "вагнерівців", сформованими з зеків — їх кидають у лобові атаки та "утилізують" як небезпечний елемент, а гроші, виділені на утримання цієї армії, привласнюються.

Путінська влада вирішує низку завдань, вербуючи спецконтингент із колоній для комплектації приватної військової компанії "Вагнер" і відправляючи його на війну в Україну. Реалізації цих планів ніяк не заважає надвелика смертність в’язнів у боях. 

У рф понад 400 тисяч ув’язнених. Цього цілком достатньо для набору так званих "добровольців" для поповнення лав ПВК "Вагнера". 

Згідно історичної ретроспективи, подібні процеси були і в Радянському Союзі. Зокрема, під час Другої світової росіяни давали можливість кров’ю загладити провину спецконтингенту — ув’язненим, з яких потім формували штрафбати. Те саме відбувається і зараз — Пригожин (а точніше — російські спецслужби, які є його кураторами), фактично повторює досвід Другої світової війни. 

Цим вирішується декілька питань одночасно. 

По-перше, звільнення місць позбавлення волі загалом. 23 тисячі осіб звідти вже виїхали, відповідно, зменшується навантаження на структури Федеральної служби виконання покарань (рос. ФСИН). 

По-друге, вербувальні заходи проводяться виключно у колоніях посиленого режиму. Пригожина не цікавлять колонії поселення та СІЗО, а виключно контингент з великими строками — тобто ті, хто можуть мати або створити певні проблеми адміністрації у місцях позбавлення волі або після виходу на волю. Тобто вирішується питання утилізації і зниження напруги в місцях позбавлення волі. 

Керуючись спецтермінологією, є так звані червоні та чорні зони. Чорні — ті, де за порядок відповідають представники криміналітету, а у червоних, відповідно, представники адміністрації. Процес вербування відбувається саме у чорних зонах, де керують так звані кримінальні авторитети, через що змінюється статус цих зон. А це, відповідно, послаблює вплив криміналітету до місця позбавлення волі, і тим самим вирішується питання криміногенної ситуації у Російській Федерації. 

По-третє, таким чином можна, не зважаючи на втрати, довго атакувати позиції ЗСУ. 

Як "штрафників", не шкодуючи, використовувала радянська влада під час Другої світової війни, так само роблять з частинами "вагнерівців", сформованими з зеків — їх кидають у лобові атаки та "утилізують" як небезпечний елемент, а гроші, виділені на утримання цієї армії, привласнюються. 

З 23 тисяч тих, кого відібрали до ПВК "Вагнер", за оцінками російської сторони, втрати склали приблизно до 80%. Цитуючи російського класика: "Немногие вернулись с поля". Відповідно, ті люди, які сидять за зґвалтування, пограбування, здирництва та вбивства не потрібні Російській Федерації. Це — загроза існуванню правоохоронної системи та безпосередньо структурі російського суспільства. 

Під час Другої світової війни, коли учасники штрафних батальйонів повернулися назад до місць позбавлення волі, там почалися так звані сучі війни, під час яких люди, які зі зброєю в руках погодилися захищати батьківщину, увійшли у конфлікт з кримінальними авторитетами, які вважали, що подібні вчинки порушують основи кримінальних понять. Те саме зараз відбувається і в Росії, але є один цікавий момент. 

Декілька кримінальних авторитетів виступили на підтримку Пригожина, причому свою позицію вони аргументували тим, що для людини, яка перебуває в місцях позбавлення волі вступити до лав ЧВК "Вагнер" означає вийти на волю. Але це не відповідає дійсності згідно "понять", що свідчить про те, що з так званим кримінальним авторитетами ведуть роботу спецслужби РФ. А враховуючи те, що більшість з них знаходяться на прямому зв’язку з ФСБ, подібними заявами вони створюють умови для активного вербування спецконтингенту. 

Наразі адміністрація президента США Джо Байдена розглядає варіант із оголошенням приватної військової компанії "Вагнера", яку створив близький до путін бізнесмен Євген Пригожин, терористичною організацією. Це дозволить заблокувати усі активи ПВК "Вагнер".

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.