На офіційному сайті Тернопільсько-Бучацької єпархії ПЦУ зазначено, що 30 жовтня, у 20-ту Неділю після П’ятидесятниці, Екзарх Константинопольського патріарха в Україні, єпископ Команський Михаїл (Аніщенко) відслужив Божественну Літургію разом із архієпископом Тернопільським і Бучацьким Тихоном (Петранюком) у кафедральному соборі Різдва Христового м. Тернополя.

До інформації докладається фотозвіт. Серед присутніх під час Божественної літургії разом з владикою Михаїлом (Аніщенком) засвітився ескорт Його Преосвященства – Олександр (Єфременко), відомий у церковних колах релігієзнавець та вбивця двох людей.

Що це, фанарська індульгенція чи Олександр (Єфременко) справді має якийсь особливий вплив на улюбленого владику? Тому замість того, щоб сидіти на лаві підсудних або вже відбувати покарання, супроводжує велюрового Екзарха до Сполучених Штатів Америки, перебуває з ним на відпочинку в Туреччині, а на зворотньому шляху позує перед об’єктивом фотокамери вже в Тернополі, при цьому без остраху приймає святе причастя.

Що ж, давайте розбиратись, хто цей хлопчик тендітної зовнішності та що про нього відомо в дуже вузьких колах?

ЗМІ, подають Олександра (Єфременка) як інтимного секретаря Екзарха Константинопольського патріарха Михаїла (Аніщенка), він є одруженим, колишнім активістом-волонтером СУВД (Синодального управління військового духовенства Православної Церкви України), який у стані важкого алкоголного сп’яніння під час ДТП вбив двох людей і покалічив третю пасажирку, перебуваючи за кермом власного автомобіля.

Жахлива дорожня транспортна пригода із двома загиблими (подружньою парою) і ще одним постраждалим сталася близько 22-ї години ще 25 травня 2022 року біля села Віта-Поштова на Одеській трасі в Київській області. Тоді водій Chevrolet Epica на великій швидкості протаранив блокпост, через що машину розірвало на дві частини.

Чоловіка, який залишився цілим і неушкодженим у цій страшній ДТП, і на відео () було встановлено, він навіть визнав себе власником автівки, але на більшість питань казав тільки, що нічого не пам’ятає: ані хто він, ані де знаходиться, ані звідкіль і куди їхав. Бо в нього «амністія». Згадав лише, що звати його Олександром і що він киянин, ну й доволі плутано – скільки в нього було пасажирів. До того ж, за відкритими даними, транспортний засіб із держномером AA0196II () з 2019 року належить приватній особі, яка зареєстрована в Шевченківському районі м. Києва, саме Олександру (Єфременку).

Як так вийшло, що іподиякон, який через вживання заборонених речовин або через свідоме нехтування та порушення ПДР спричинив загибель двох людей, уникнув відповідальності? Губимося в здогадках, завдяки чому це стало можливим? Все ще чекаємо результатів роботи правоохоронних органів та ухвали суду з вироком.

Прокоментувати візит поважних гостей на Тернопільщину, ми попросили у телефонній розмові голову ГО «Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія» – Наталію Михайлівну Шевчук:

«Олександр не є простим мирянином, він був рукопокладений у сан іподиякона, а тому канонічне порушення з боку самого Єфременка очевидне. Він може бути виправданим, лише якщо не був за кермом під час аварії, а був на пасажирському місці. Олександр, як встановлено правоохоронцями, був за кермом, ще й добряче нетверезим, то це є ненавмисне вбивство. Як людина, яка позиціонує себе релігієзнавцем і є випускником духовного навчального закладу, я думаю, Олександр добре усвідомлює всю важкість ситуації, в яку він потрапив, не тільки з погляду канонічного права, а й із кримінального. Щодо того, що він був допущений до святого причастя, то це скоріше питання не до Олександра, а до владик, хто йому благословив причащатись і яке він поніс покаяння за проступок, що призвів до смерті ні в чому невинних людей! Та чому ви дивуєтесь? Кримінальний злочинець Тихон причастив убивцю Олександра, а Екзарх Михаїл за цим пасивно споглядав. Якщо це святі, то хто тоді грішні, хочеться запитати у Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія? Мене інше бентежить: чи відомо на Фанарі, кого саме в Україні представляє і що пропагує Екзарх Вселенського Патріарха? Що це за «сходки», вибачте за лексику, кримінальні на Тернопільщині? Розвели тут клуби за інтересами, геї катаються до геїв, монашествуючі окремо келейно моляться, одні служать Богу не покладаючи рук, будують собор, а інші, кримінальні авторитети церкви, піаряться в платтячках, квіточках та численних панагіях – демонструючи один одному, в кого який «іподиякон»?!!! Як це так, щоб з візитом на Тернопільщину прибув Екзарх офіційний представник Патріарха Варфоломія, а Тихон (Петранюк) не запросив ані владику Нестора (Писика), ані владику Павла (Кравчука) на урочисте богослужіння, вони не архієреї ПЦУ в Тернопільській області?! Що це за церква така? То ви, дорогі владики Тихон та Михаїл, хоч би в пролюдське око дотримувались церковного протоколу та демонстрували православним людям в часи кровопролитної війни, хоча б видимість братської поваги, якщо вже не християнської любові один до одного?! Тож не скигліть кожен раз на синодах, що ПЦУ не визнають і держава не зважає на вас. Ви що – думаєте, люди сліпі чи дурні геть зовсім, що не бачать, як ви одне одного в ложці кагору би втопили, а за копійку не те що церковну землю, монастир, а душу продасте, ділитесь на клани за ознаками власної сексуальної орієнтації? Архієреї ПЦУ особливо сьогодні, повинні бути відповідальними, оскільки щоби ви не робили за спиною вірян, ви робите це на очах у Господа».

Відповідно до Правила 8-го свят. Василія Великого: невільне вбивство – це «справа цілком мимовільна, й така, що не була у намірі того, хто діяв». Очевидно, що смерть заподіяна водієм, навіть якщо такий перебував у нетверезому стані або ж під впливом наркотичних речовин, не є спланованим вбивством. Відповідно до Правила 8-го Василія Великого, такий невільний вбивця підлягає 5-річній єпитимії. Продовжити або скоротити єпитимію за невільне вбивство відповідно до Правила 54 того ж святого, належить до розсуду пастирів. Однак відповідно до Правила 5-го Григорія Ниського невільний вбивця не гідний священицької благодаті, тобто такого не можна в подальшому висвячувати у пресвітерський сан.

Джерело: Пресслужба Тернопільської єпархії ПЦУ