УПЦ МП намагається дискредитувати ПЦУ, розповсюджуючи брехню про захоплення.

12 листопада 2022, 13:04
Власник сторінки
0
103

До рейдерських схем УПЦ МП підключають духовенство з інших парафій та найманих бойовиків-«тітушок». Алгоритм вільного переходу релігійних громад з УПЦ МП до ПЦУ.

Московський Патріархат по всій Україні, від Донбасу до Закарпаття, намагається звинуватити громади ПЦУ у захоплюванні храмів. Водночас, у стилі кремлівської гібридної війни, звинувачуючи в «захопленнях» ПЦУ.
За законом ХРАМ НАЛЕЖИТЬ ГРОМАДІ. Не МП чи ПЦУ, а релігійній громаді! А рішення громади щодо своєї підлеглості за законом можливе лише кваліфікованою більшістю (понад 2/3) – що вказує на твердість переконань громади у самовизначенні.
У випадках голосувань МП фактично завжди вважає «громадою» виключно своїх прихильників – навіть якщо таких є одиниці. Відтак включається класична рейдерська схема захоплень храмів з вигнанням громади та заміщення її новою, лояльною МП. Те саме, що робила Росія у Криму через Верховну Раду АРК та на Донбасі через «референдуми».
Далі до рейдерських схем МП підключають духовенство з інших парафій, привезених парафіян інших громад, найманих бойовиків-«тітушок», юристів та медіа, оплачених прихильниками МП, вплив на місцеву владу і правоохоронців (довелося бачити все це наочно, коли голова ОТГ та начальник райвідділу поліції, пори повну відсутність законних підстав, діяли точно в руслі вказівок місцевого барона – демонстративного прихильника МП).
Навіть коли громада має всі документи щодо юрисдикції та прав власності, рішення судів на свою користь, аж до Верховного Суду – МП використовує грубу силу та влаштовує провокації, щоби або відібрати у громади храм, або залишити його закритим в надії відібрати пізніше.
Безперечно, ресурси та прихильники МП будуть і далі писати про «захоплення», вдаючм себе жертвами, а не агресором і рейдером. Як і Росія та її маріонетки називають агресором Україну, коли вона захищає власну територію та суверенітет.
До речі, МП в Україні – єдина конфесія, яка за 7 років так і не наважилася офіційно в документах визнати агресію Росії, вперто називаючи події у Криму та на Донбасі лише «конфліктом» і навіть «громадянською війною» – так, як велять кремлівські методички.
Отже – Слід ясно і послідовно викривати цю хитрість МП та вказувати, на підставі рішень громад, що саме Російська Церква в Україні – ЗАХОПЛЮЄ ХРАМИ у громад ПЦУ.
Алгоритм переходу:
1) Опитати свою релігійну громаду про бажання бути частиною ПЦУ.
2) Провести загальні збори релігійної громади для спільного рішення про зміну статуту (положення) громади.
3) Внести зміни у статут та зареєструвати їх у порядку, встановленому статтею 14 Закону України «Про свободу совісті та релігійних організацій».
Навіть якщо священник вашої релігійної громади з якихось причин проти переходу в ПЦУ, ви можете зробити це без нього. Головне, щоб рішення підтримали більшість прихожан. Ті ж, хто незгодні, можуть зареєструвати нову релігійну громаду.
Крок 1. Зафіксувати бажання громади приєднатися до ПЦУ
1) Сформуйте з членів релігійної громади ініціативну групу, яка координуватиме весь процес.
2) Складіть реєстр членів релігійної громади.
Для формування реєстру запросіть учасників релігійної спільноти прийти у будь-яке визначене місце у визначений час із паспортом.
Важливо: рішення про перехід до ПЦУ буде дійсним тільки якщо збереться кворум — дві третини голосів від загальної кількості людей у релігійній громаді. Тому подбайте про те, щоб про формування реєстру дізналися всі члени громади. Інформувати їх можете в будь-який зручний для вас спосіб (соцмережі, місцева преса, вебсайт парафії).
3) Організуйте загальні збори релігійної громади. Перед їх початком обов’язково зареєструйте присутніх учасників: попросіть їх підписатися в загальному реєстрі релігійної громади, який створювали до цього.
Порада: заборони проводити збори онлайн немає, але краще робити їх офлайн, бо потрібно зібрати підписи всіх учасників.
4) Оберіть голову зборів, секретаря та лічильну комісію.
5) Затвердіть реєстр членів релігійної громади.
6) На порядок денний винесіть такі питання:
— про зміну підлеглості релігійної громади у канонічних та організаційних питаннях;
— про зміну найменування релігійної громади;
— про прийняття статуту релігійної громади у новій редакції;
— про уповноваження окремої особи на державну реєстрацію змін до відомостей, що містяться в єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а також на реєстрацію статуту в новій редакції;
— про уповноваження на підписання протоколу парафіяльних зборів та статуту релігійної громади у новій редакції;
— про обрання складу парафіяльної ради та складу ревізійної комісії релігійної громади.
7) Завірте протокол загальних зборів і оновлений статут підписами обраного голови або секретаря.
Обидва документи треба затверджувати у трьох екземплярах (або в одному екземплярі та двох нотаріально завірених копіях).
8) Рішення про зміну підлеглості та внесення змін до статуту завірте підписами всіх членів релігійної громади, які підтримали рішення про перехід до ПЦУ.
Крок 2. Змінити статут
До органів, що займаються управлінням у сфері культури та релігії на вашій території (це може бути обласна державна адміністрація, Київська або Севастопольська міськради) подайте такі документи:
— заяву з підписом керівника або уповноваженого представника релігійної громади;
— статут релігійної громади у новій редакції;
— нотаріально завірену копію протоколу (або витяг з протоколу) загальних зборів релігійної громади про внесення змін і доповнень до статуту релігійної громади.
Важливо: у протоколі має бути список учасників загальних зборів;
— оригінал чи нотаріально завірена копія старого статуту, до якого треба внести зміни, з відміткою про державну реєстрацію, а також оригінал свідоцтва, якщо його видавав орган реєстрації.
Важливо: якщо статут втрачено або до нього немає доступу, уповноважена особа, обрана на загальних зборах, має звернутися до відповідальної держадміністрації із заявою про видачу копії статуту. Може бути таке, що громада взагалі не була внесена до Реєстру юридичних осіб — у статті 8 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» йдеться про те, що «повідомлення державних органів про утворення релігійної громади не є обов’язковим». Тоді для зміни юрисдикції доведеться зареєструвати статут з нуля.
Крок 3. Зареєструвати зміни статуту в Єдиному державному реєстрі
Щоб зареєструвати зміни до відомостей про релігійну громаду, подайте такі документи до обласної або міської держадміністрацій:
— заяву про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі (Форма 2) відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців». Така заява підписується особою, уповноваженою загальними зборами на здійснення державної реєстрації;
— нотаріально завірений протокол загальних зборів релігійної громади (на нотаріальному бланку);
— новий статут релігійної громади (уже після реєстрації держадміністрацією);
— квитанцію про сплату адміністративного збору.
Що зміниться з переходом до ПЦУ?
Православна Церква України (ПЦУ) — автокефальна, помісна церква, визнана державою та іншими християнськими церквами світу, на відміну від т. зв. УПЦ МП.
1) Звільнення від російського впливу РПЦ, що століттями лобіювала шовіністичні інтереси Росії.
2) Мова богослужінь може бути українською (але за бажання громада може залишити старослов’янську).
3) Якщо громада перейшла без священника, їй призначать нового з ПЦУ

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.