"Павуки в банці": як насправді було ліквідовано ватажка "ЛНР" Анащенка і чому ве

05 жовтня 2022, 23:34
Власник сторінки
історик, юрист
0
42
 Павуки в банці : як насправді було ліквідовано ватажка  ЛНР  Анащенка і чому ве

Попри результативний характер операцій ГІ "Права Справа", змушений констатувати, що робота місцевих сил спротиву не знайшли належної підтримки з боку ССО. Проте результати цих операцій активно лунають у медіапросторі як власні здобутки українських спецслужб, а радше – для прикриття наявних "провалів". На жаль, ця практика продовжується й донині, незважаючи на зміну керівництво ССО.

Нещодавно в ексклюзивному інтерв'ю "Фактам" генерал-майор ЗСУ Сергій Кривонос розповів про те, що у лютому 2017 року бійці ССО знищили у центрі Луганська начальника "народної міліції" полковника Анащенка. Зі слів Кривоноса, успішну ліквідацію провели підполковник Сергій Іванчук та сержант Іван Дєєв з 8-го полку спецпризначення. Обидва потім потрапили у полон. 

4 лютого 2017 року мною була оприлюднена інформація, що о 7:50 в окупованому Луганську в районі кварталу Мирний у результаті підриву автомобіля за наказом ватажка "ЛНР" Плотницького був ліквідований начальник управління так званої "народної міліції" самопроголошеної ЛНР полковник Анащенко. 

За інформацією місцевих джерел аналітичного відділу ГІ "Права Справа", Анащенко був фігурантом справи про так званий "державний переворот" проти "глави ЛНР" Плотницького. 

Наприкінці вересня 2016 року в окупованому Луганську за звинуваченням у спробі "державного перевороту" були заарештовані самопроголошений "заступник командувача народної міліції ЛНР" Віталій Кисельов і "експрем'єр" Геннадій Ципкалов. Під час допитів Кисельов дав свідчення про коло осіб, причетних до спроби "державного перевороту". Серед тих, про кого дав свідчення Кисельов, були "міністр сільського господарства і продовольства ЛНР" Сергій Литвин і начальник управління так званої "народної міліції ЛНР" Анащенко. 

27 грудня 2016-го з окупованого Луганська надійшло повідомлення про смерть 43-річного Литвина начебто від інфаркту. 

Варто зазначити, що "державний переворот" проти "глави ЛНР" Плотницького — це оперативна комбінація аналітичного відділу ГІ "Права Справа" з метою створення штучного конфлікту в середовищі ватажків бойовиків "ЛДНР". Широкому загалу деталі цієї операції стали відомі після пресконференції у Москві колишнього співробітника СБУ підполковника Прозорова, який заявив про те, українські спецслужби проводять операцію "Павуки в банці", яка спрямована на дискредитацію та нейтралізацію керівників силових структур "ДНР" і "ЛНР". 

За повідомленням місцевих джерел аналітичного відділу ГІ "Права Справа", 5 лютого 2017 року в окупованому Луганську співробітниками "МВС ЛНР" було затримано трьох осіб на чолі з польовим командиром бойовиків на псевдо "Шаман". 

"Шаман" – Мулієв Шаміль Рашидович, 20.05.1965 р.н., громадянин Росії, начальник розвідпідрозділу 2-го АК. Проживає за адресою: м. Первомайськ, вул. Дзержинського. У 2015 році прибув на територію окупованих районів Луганської області з анексованого Криму і вступив до лав бойовиків бригади "Привид". Мав особистий конфлікт із командиром бригади "Привид" О.Мозговим, якого звинуватив у продажі зброї та воєнних трофеїв. 

Під час затримання співробітниками "МВС ЛНР" була вилучена зброя, вибухівка та схема пересування автомобіля Анащенка. Справу було передано до "МДБ ЛНР". 

Того ж дня місцеві джерела аналітичного відділу ГІ "Права Справа" отримують інформацію, що співробітниками "МДБ ЛНР" готується пресконференція за участі затриманого напередодні "майора ЗСУ". Також повідомляється, що український офіцер під тортурами змушений був узяти на себе відповідальність за організацію та виконання вбивства начальника "народної міліції" полковника Анащенка. 

За інформацією місцевих джерел ГІ "Права Справа", тоді у полон потрапило семеро українських розвідників. Одного з полонених під час допиту показово забили ногами, щоб здійснити психологічний тиск на інших. 

6 лютого російське видання "Росбалт" з посиланням на "Міністерство державної безпеки ЛНР" повідомило про затримання співробітниками "міністерства" особи, причетної до ліквідації ватажка бойовиків Олега Анащенка. За версією співробітників "МДБ ЛНР", затриманий є майором Збройних Сил України. На сайті публікують "подробиці" затримання "офіцера", який начебто намагався покинути окуповану територію Луганська, переодягнувшись у жіночий одяг. 

З метою нейтралізації медійної активності російських спецслужб аналітичним відділом ГІ "Права Справа" проводиться низка оперативних заходів, а саме: вкидання в інформаційний простір інформації, яка спростовувала наявні факти та перемикала увагу на негідний об’єкт. 

Зокрема, аналітичним відділом ГІ "Права Справа" поширюється інформація, що затриманим "МДБ ЛНР" майором ЗСУ, який начебто намагався покинути окуповану територію Луганська, переодягнувшись у жіночий одяг, є підставна особа – бойовик-гей Віктор Коломойцев. 

Напередодні затримання в Луганську "майора ЗСУ" в лавах 5-ї стрілецької мотопіхотної бригади "Оплот" зафіксували двох бійців нетрадиційної сексуальної орієнтації. Під час любощів затримали Віктора Коломойцева та Едуарда Полиннікова. За інформацією місцевих джерел ГІ "Права Справа", Коломойцев був змушений терміново, щоб уникнути фізичної розправи, покинути територію "ДНР" і переїхати у "ЛНР". На території "братньої ЛНР" він був затриманий співробітниками "МДБ ЛНР". 

Оприлюднена аналітичним відділом ГІ "Права Справа" інформація щодо намірів бойовиків унеможливила проведення запланованої "МДБ ЛНР" пресконференції. 

Варто зазначити, що анонсована на 6 лютого пресконференція "МДБ ЛНР" відбулася лише 10 березня 2017 року. На вже згаданій пресконференції "міністр" Пасічник озвучує інформацію, що "МДБ ЛНР" має в своєму розпорядженні інформацію про підготовку спецслужбами України замаху на співробітників міжнародних місій, що працюють у так званій "ЛНР". За версією спецслужб бойовиків, планувалося проведення провокацій і терактів, як у місцях проживання, так і в місцях дозвілля співробітників місії. 

Варто зазначити, що 6 березня аналітичний відділ ГІ "Права Справа" оприлюднює інформацію, що в місті Луганськ і в районі населеного пункту Станиця Луганська співробітниками "МДБ ЛНР" під виглядом українських диверсійно-розвідувальних груп планується проведення низки провокаційних акцій проти членів місії ОБСЄ. 

Фактично, очільник "МДБ ЛНР" Пасічник цитує повідомлення аналітичного відділу ГІ "Права Справа". 

На жаль, змушений констатувати, що українськими спеціальними службами була проігнорована інформація "Права Справа" щодо підготовки бойовиками низки диверсійних акцій проти членів місії ОБСЄ. 

23 квітня, близько 10:17, під час здійснення патрулювання поблизу села Пришиба Слов'яносербського району Луганської області підірвався автомобіль спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, унаслідок чого один спостерігач загинув і двоє дістали поранення. 

1 травня 2017 року офіційний представник "народної міліції ЛНР" Марочко заявляє про те, що "за наявною інформацією, з боку ССО не виключені спроби підготовки і проведення терористичних актів на території Республіки". 

З метою унеможливлення кривавих терористичних нападів 8 травня 2017 року "Права Справа" оприлюднює інформацію про підготовку співробітниками "МДБ ЛНР" серії вибухів 9 травня під час проведення параду в центральній частині Луганська. За інформацією місцевих джерел організації, підриви планувалося провести за допомогою вибухівки, яку мали закласти у кількох місцях масового скупчення людей. Метою провокації мала стати велика кількість жертв серед цивільного населення. 

За сценарієм російських кураторів, у вибухах в Луганську мали звинуватити бійців 8-го окремого полку спецпризначення ССО МО України, які у лютому були захоплені бойовиками у полон. 

ГІ "Права Справа" вдалося встановити, що у допитах українських бранців із застосуванням фізичних тортур безпосередньо брав участь начальник "відділу захисту конституційного ладу та боротьби з тероризмом МДБ ЛНР" полковник Андрій Руденко, колишній старший оперуповноважений 3-го сектору відділу захисту національної державності УСБУ в Луганській області, який у червні 2014-го зрадив присязі і перейшов на бік бойовиків. 

Тоді завдяки розголосу вдалося зірвати криваву провокацію російських спецслужб, яким вкрай потрібно було зробити Україну державою–терористом. 

18 травня 2017 року аналітичний відділ ГІ "Права Справа" через ЗМІ дає контрольований витік інформації про те, що у тимчасово окупованому Луганську у зв'язку з активізацією українських спецслужб співробітники так званих "правоохоронних органів" і спеціальних служб самопроголошеної "ЛНР" переведені на посилений варіант несенння служби. Крім того повідомляється і про збільшення кількості особистої охорони ватажка бойовиків І. Плотницького та його найближчого оточення. 

"Права Справа" також оприлюднює інформацію про розпорядження керівника відділу внутрішньої безпеки апарату "парламенту ЛНР" П. Бочка про введення додаткових заходів безпеки з метою мінімізації ризиків проведення диверсійних актів. 

Мета оприлюднення інформації – спровокувати керівництво "МДБ ЛНР" оприлюднити прізвища українських розвідників, захоплених у полон ще в лютому місяці. 

Як показав подальший перебіг подій, оперативна гра у вигляді контрольованого витоку інформації повністю себе виправдала. 

Буквально за добу, тобто, 19 травня 2017 року на офіційному сайті так званого "Міністерства державної безпеки ЛНР" з'являється інформація про затримання в окупованому Луганську диверсійно-розвідувальної групи СБУ, яка, на думку спецслужб "ЛНР", вела ретельну підготовку до проведення кількох терористичних актів на критично важливих об'єктах інфраструктури самопроголошеної "республіки". Більше того, "міністром" "МДБ ЛНР" Пасічником були оприлюднені прізвища трьох українських бранців, а саме: Сапронов, Зотов, Данильченко. 

За інформацією "МДБ ЛНР", українська "ДРГ" діяла під керівництвом начальника відділу 8 полку Сил спеціального призначення ССО МО України майора Павла Балова. Очолював групу Василь Сапронов. 

І це – далеко не останній випадок, коли так звані "контрдиверсійні операції" співробітників "МДБ" мали характер інформаційної активності, а не відповідали реальному стану речей. 

Попри результативний характер операцій ГІ "Права Справа", змушений констатувати, що робота місцевих сил спротиву не знайшли належної підтримки з боку ССО. Проте результати цих операцій активно лунають у медіапросторі як власні здобутки українських спецслужб, а радше – для прикриття наявних "провалів". На жаль, ця практика продовжується й донині, незважаючи на зміну керівництво ССО. 


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.