ДБР накрило у Дніпрі підпільну тютюнову фабрику: виробляли контрафактні сигарети

14 вересня 2022, 18:00
Власник сторінки
історик, юрист
0
20

Наразі можна з певненістю говорити, що контрабанда тютюнових виробів з України шкодить репутації нашої держави у відносинах з міжнародними партнерами.

Згідно з даними Організації економічного співробітництва та розвитку, рівень української "тіньової економіки" — близько 50%.

Але якщо подивитися статистику Міністерства економіки України, то рівень "тінізації" — близько 31%. Мінеконом рапортує про її зниження. Проте, навіть 30% говорить про досить високий рівень .

Тобто, є колосальний розрив між цифрами, і це свідчить, що є висока частка тіньового сектора економіки. І, на жаль, вона має тенденцію на збільшення.

Примітно, що з початку війни за рахунок іноземної допомоги, а не внутрішніх резервів, вдалося покрити 55% потреби у додатковому фінансуванні бюджету. Йдеться про той обсяг, що не вдалося зібрати у вигляді податків та мит, в тому числі за рахунок значної "тінізації" економіки.

Наразі детінізацію стримує недосконалість судової системи країни, і, головне, високий рівень корупції серед окремих представників керівництва правоохоронних та податкових органів.

Показовою у на тлі цих невтішних цифр є остання операція ДБР у Дніпрі. Під час її проведення була припинена незаконна діяльность злочинних угрупувань, які діяли саме під прикриттям чиновників, працівників правоохоронних та податкових органів.

Нагадаю, нещодавно у Дніпрі співробітники Державного бюро розслідувань припинили діяльність підпільної фабрики, яка виробляла контрафактні сигарети у промислових масштабах.

Виробничі потужності підпільної фабрики випускали "підробки" всесвітньо відомих брендів сигарет. Лише одна лінія фабрики випускала чотири тисячі сигарет на хвилину.

Під час обшуку силовики знайшли понад 172 тис. євро, 140 тис. доларів та близько 500 тис. грн, а також готову до відправлення партію у 60 тисяч пачок цигарок.

Цифри вражають. Мовиться про промислове виробництво, яке працювало у "тіньовому" секторі. Себто, жодних надходжень в бюджет.

До речі, частка нелегальних тютюнових виробів на ринку України у лютому 2021 року становила 12,8% проти 5,8% у лютому 2020 року. Це максимальний показник з 2011 року.

За інформацією ДБР, у схемі з виробництва і реалізації контрафактної тютюнової продукції були задіяні і представники криміналітету. Останні, що показово, діяли у тісній зв’язці з окремими представниками керівництва правоохоронних та податкових органів регіону, розповсюджучи готову продукцією всією Україною. Утім географія постачання контрафакту охоплювала й інші країни, зокрема товар контрабандою доставлявся в країни ЄС.

Цікавим є той момент, що нелегальна тютюнова фабрика з виробництва контрафактної продукції працювала в орендованому приміщенні. Саме приміщення за даними правоохоронців, "на папері" було передано в користування комунальному підприємству Дніпра, яке оплачувало оренду з місцевого бюджету.

Як повідомляє "Українська правда" з посиланням на свої джерела у правоохоронних органах, орендоване приміщення начебто належить родичу Геннадія Корбана.

Сам Корбан коментуючи ситуацію "Українській правді" заявив, що це - "відверто сфальшовані обвинувачення". За його словами, він ніколи не мав нічого спільного з тютюновою галуззю — тим більше, підпільним виробництвом цигарок.

Наразі можна з певненістю говорити, що контрабанда тютюнових виробів з України шкодить репутації нашої держави у відносинах з міжнародними партнерами. За даними дослідження KPMG, Україна є однією з провідних країн, які постачають нелегальну тютюнову продукцію на територію Європейського Союзу.

Угода про асоціацію між Україною та ЄС містить Статтю 352, в якій записано: "Сторони розвиватимуть співробітництво і гармонізуватимуть політику щодо протидії та боротьби з шахрайством і контрабандою підакцизних товарів".

За інформацією ДБР, слідчі дії тривають. Документується причетність до оборудок представників податкової служби та правоохоронних органів.

Досудове розслідування здійснюється у межах відкритого кримінального провадження щодо зловживання владою (ч. 2 ст. 364 КК України) та ухилення від сплати податків, зборів (ч. 3 ст. 212 КК України).


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.