путін втрачає солдатів у рясах.

1 августа 2022, 18:06
Владелец страницы
0
20

Парафії УПЦ масово переходять до ПЦУ

За п’ять місяців повномасштабної війни Українська православна церква, що належить до російської церкви, втратила близько двохсот парафій. Мова не лише про зруйновані храми, а й про активний процес переходу до Православної церкви України.
Вторгнення кремля та масові вбивства цивільних лише посприяли відмовам священнослужителів і громад від будь-яких юридичних зв'язків з росією. Нині відомо про перехід до ПЦУ близько двохсот. Частина з них перейшла лише громадою, без настоятелів — ті не підтримали рішення парафіян.
Для порівняння: протягом шести місяців після Об’єднавчого собору, який відбувся у грудні 2018 року, з УПЦ МП до ПЦУ перейшло близько пів тисячі парафій. Далі цей процес фактично зупинився, і з травня 2019-го по лютий 2022-го до ПЦУ приєдналися лише три десятки храмів московського патріархату.
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.