Росія відводить частину військ від українських кордонів, війни не буде!

15 лютого 2022, 16:05
Власник сторінки
0
30

Заява Міноборони РФ!

Війська південного та західного військових округів, які межують з Україною, почали повертатись у місця постійної дислокації після навчань вже у вівторок, 15 лютого.

Про це, як передають російські державні агенції ТАСС та РИА Новости, повідомив офіційний представник міноборони РФ, генерал-майор Ігор Конашенков.

Згодом таку заяву оприлюднило міноборони РФ.

Керівник МЗС Росії Сергій Лавров вже заявив, що повернення російських військ у місця постійної дислокації відбувається відповідно до запланованого графіку "незалежно від істерики Заходу через нібито готове вторгнення Росії в Україну".

 

Реакція України

Міністр закордонних справ України вже відреагував на ситуацію. "З Російської Федерації постійно лунають різні заяви, тому у нас вже є правило: побачимо, тоді повіримо. Побачимо відведення - повіримо у деескалацію", - сказав Кулеба на брифінгу в Києві.

На думку Кулеби, поки що дипломатам вдалося стримати Росію від подальшого загострення.

 

"Появу новин про те, що частина російських підрозділів відходить із районів поблизу наших кордонів до місць постійної дислокації, можна розглядати як перший сигнал про можливу нормалізацію ситуації", - вважає Подоляк.

Але, за його словами, щоб справді можна було констатувати нормалізацію, відповідні служби України та партнерів мають її реально побачити, оцінити масштаб повернення російських підрозділів до місць постійної дислокації.

"Перший крок завжди важливий, але набагато важливіше довести завдання до повного виконання. Звичайно, ми уважно спостерігаємо за ситуацією та зробимо відповідні висновки. Часткове зниження інформаційного напруження, яке деструктивно впливає на наше економічне становище, вже можливе", - заявив Подоляк.

 

"Підрозділи південного та західного військових округів, які виконали завдання, вже розпочали завантаження на залізничний та автомобільний транспорт і сьогодні почнуть рух до своїх військових гарнізонів. Окремі підрозділи здійснять марші своїм ходом у складі військових колон", - сказав Конашенков.

Південний військовий округ межує зі східними областями України та охоплює анексований Крим, а західний - межує з північними областями України.

Він додав, що й інші війська поступово із закінченням "заходів бойової підготовки, як і завжди, здійснять марші комбінованим способом до пунктів постійної дислокації".

Конашенков каже, що військові аташе з питань оборони при посольствах іноземних держав у Білорусії спостерігатимуть за останнім етапом російсько-білоруських навчань "Союзна рішучість" на полігоні Обуз-Леснєвський. Це станеться 19 лютого.

"На розгортання практичних дій як спостерігачі запрошені військові аташе з питань оборони при посольствах іноземних держав у Республіці Білорусь та представники ЗМІ", - сказав він.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.