Коли на пенсію?

01 квітня 2021, 13:54
Власник сторінки
Журналист
0
13

В Україні від сьогодні, з 1 квітня, мінімальний пенсійний вік для жінок підвищується до 60 років. Зокрема, це останнє підвищення віку у рамках змін, ухвалених ще у 2011 році.Так, відповідно до статті 26 закону про обов'язкове загальнодержавне пенсійне страхування, 1 квітня відбудеться останній етап перегляду правил виходу на пенсію за віком за наявності відповідного стажу. Про це повідомляє BBC Україна.

    " Жінки, які народилися в період з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року, можуть вийти на пенсію по досягненню віку 59 років 6 місяців. А жінки, які народилися після 1 квітня 1961 року, можуть отримати пенсію за віком тільки після досягнення ними віку 60 років у 2021 році ", - йдеться в роз’ясненні Пенсійного фонду.

Зазначимо, що згідно із пенсійною реформою, від 2011 року пенсійний вік жінок кожного року підвищувався на пів року і тепер цей вік для чоловіків і жінок в Україні зрівнявся і становить 60 років. Однак, аби отримувати пенсію стаж у людини повинен бути не менше 28 років, але зазначимо, що він збільшуватиметься щороку - до 35 років у 2027.

Проте, у тих в кого потрібного стажу не нарахується, зможуть піти на заслужений відпочинок лише у 63 роки. Але якщо до 65 років страховий стаж становитиме менш як 25 років, пенсію людина не отримуватиме - замість неї буде надаватися лише соціальна допомога.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.