Санкцій Медведчука

25 березня 2021, 17:03
Власник сторінки
Историк
0
13

Cекретар РНБО Олексій Данілов пояснив останні рішення відомства щодо Віктора Медведчука та запровадження санкцій щодо наближених до нього чиновників.



За його словами, процес запровадження санкцій почався не з лютого – це питання пропрацьовувалось тривалий час.

«Ми свою роботу виконували постійно. Люди чомусь сприймають те, що ми зараз робимо, як щось екстраординарне, але це наша планова робота. Ми з президентом Володимиром Зеленським проговорюємо, які питання треба підняти. Кожен член РНБО, а їх на сьогодні 21, може запропонувати свій порядок денний і ми обов'язково ці питання маємо розглянути. Насправді ухвалюється дуже багато рішень, нічого такого тут немає – практична рутинна робота», – заявив секретар РНБО.

Данілов заперечив слова колишнього секретаря РНБО Олександра Турчинова, який заявив, що «президент Зеленський тягнув два роки з санкціями і увів їх з огляду на свої рейтинги». За його словами, політсила Зеленського взагалі до апарату РНБО ніякого стосунку точно не має.

«А який стосунок мають санкції до виборів? Якщо були підстави і відповідні документи - то вони мали це розглядати. Навіть за день до виборів треба мати державницьку позицію, якщо у вас на це є документи. Дивна позиція Олександра Валентиновича. Що стосується людини, яку ви згадали (Медведчука. – Ред.) – як тільки ми отримали документи, як тільки СБУ зробила подання, то відбулося засідання РНБО і ухвалені рішення. Там же не лише Медведчук, чому так на кумі Путіна загострюють увагу – там десятки, якщо не сотні людей проходять по санкціях», – наголосив Данілов.

За його словами, санкції щодо Медведчука через звинувачення у фінансуванні тероризму застосовують до рішення суду абсолютно законно.

«Все просто – треба читати закон про санкції, ухвалений депутатами минулого скликання.Тому ніякого порушення законодавства [з санкціями щодо Медведчука] сьогодні немає. А щодо судів – то це точно не до нас. У судовій системі є певні проблеми і не ми їх створювали. Володимир Олександрович ставить завдання, що за три роки ми маємо розгребти, щоб суд нарешті став судом ... І Медведчук тут ні до чого – питання до системи. Ми стоїмо на захисті національних інтересів і діємо відповідно до закону», – роповів секретар РНБО.

Він наголосив, що РНБО почало діяти щодо Медведчука, як тільки надійшло, умовно, подання від СБУ, а коли мова йшла про телеканали – «то це було рішення Верховної Ради, яке треба було інсталювати ще у ті часи, коли при владі були Олександр Валентинович [Турчинов] та Петро Олексійович [Порошенко]».

На уточнююче питання про те, чому все ж саме зараз запровадили санкції проти Медведчука, Данілов відповів, що РНБО чекала узгодження від СБУ у питані причетності Тараса Козака до діяльності Медведчука.

«Коли ми отримали документи щодо власника цих телеканалів [Тараса Козака], то що ми мали робити? Рішення Верховної Ради було щодо двох телеканалів. Далі було подання СБУ ще по одному каналу і щодо їхнього власника. Так сталося, що людина, яка все життя пропрацювала на митниці, виявляється доволі заможною людиною», – заявив Данілов.

Підсумовуючи, Данілов додав, що за наявною інформацією, Козак зараз перебуває за кордоном, але «він повернеться, бо він громадянин нашої країни, хоча, може, не тільки нашої».

Нагадаємо, 19 лютого Рада національної безпеки і оборони ухвалила рішення про введення санкцій через фінансування тероризму проти 19 юридичних та восьми фізичних осіб, серед яких – Віктор Медведчук, його дружина Оксана Марченко, а також цивільна дружина нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака Наталія Лавренюк. Проти самого Козака ввели санкції 2 лютого.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.