У Міненергетики заявили про доцільність побудувати три нові блоки АЕС

22 февраля 2021, 16:45
Владелец страницы
0
13

В Україні розглядають можливість побудувати три нові атомні енергоблоки – два на Хмельницькій атомній станції і один – на Рівненській.

Ними будуть заміщені блоки АЕС, термін експлуатації яких наразі спливає. Про це заявив заступник міністра енергетики Юрій Бойко, повідомляє «Українська енергетика».

На його думку, найбільш перспективним є проєкт будівництва п’ятого блоку РАЕС. Бойко вважає цю програму не менш перспективною, ніж капітальні ремонти і продовження терміну експлуатації тих блоків, термін експлуатації яких закінчується.

Атомна енергетика є стратегічною і базовою для енергосистеми України, тому потрібно розвивати, а не лише підтримувати її поточний стан, узагальнив заступник міністра.

Нагадаємо, державний оператор українських АЕС НАЕК «Енергоатом» до кінця року планує остаточно затвердити проєкт добудови блоків №3 і №4 Хмельницької АЕС. Загальну вартість добудови енергоблоків оцінили в 76,8 мільярдів гривень.

Про готовність добудувати два енергоблоки Хмельницької АЕС заявляла компанія Westinghouse. А корейська компанія Korea Hydro & Nuclear Power висловила зацікавленість в будівництві енергоблока з реактором APR-1400 на Рівненській АЕС.

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.