У Міненергетики заявили про доцільність побудувати три нові блоки АЕС

22 лютого 2021, 16:45
0
17

В Україні розглядають можливість побудувати три нові атомні енергоблоки – два на Хмельницькій атомній станції і один – на Рівненській.

Ними будуть заміщені блоки АЕС, термін експлуатації яких наразі спливає. Про це заявив заступник міністра енергетики Юрій Бойко, повідомляє «Українська енергетика».

На його думку, найбільш перспективним є проєкт будівництва п’ятого блоку РАЕС. Бойко вважає цю програму не менш перспективною, ніж капітальні ремонти і продовження терміну експлуатації тих блоків, термін експлуатації яких закінчується.

Атомна енергетика є стратегічною і базовою для енергосистеми України, тому потрібно розвивати, а не лише підтримувати її поточний стан, узагальнив заступник міністра.

Нагадаємо, державний оператор українських АЕС НАЕК «Енергоатом» до кінця року планує остаточно затвердити проєкт добудови блоків №3 і №4 Хмельницької АЕС. Загальну вартість добудови енергоблоків оцінили в 76,8 мільярдів гривень.

Про готовність добудувати два енергоблоки Хмельницької АЕС заявляла компанія Westinghouse. А корейська компанія Korea Hydro & Nuclear Power висловила зацікавленість в будівництві енергоблока з реактором APR-1400 на Рівненській АЕС.

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.