Стало відомо, коли в Україні запровадять новий санітарний регламент для шкіл

10 декабря 2020, 19:26
0
11

Новий період у системі шкільного харчування в Україні розпочнеться з 1 січня 2021 рокуТак, з першого січня набувають чинності:
  •     оновлений Санітарний регламент;
  •     нові гігієнічні вимоги до харчоблоків;
  •     методологія закупівель;
  •     система аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР).

Уточнюється, що над впровадженням нової нормативної бази впродовж цілого року працювала робоча група, до якої ввійшли представники:

  •     Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства;
  •     Міністерства охорони здоров'я;
  •     Міністерства освіти і науки;
  •     Держпродспоживслужби;
  •     Антимонопольного комітету України.

Крім оновлення застарілої нормативно-правової бази, у межах реформування системи шкільного харчування виділені ще два основних напрямки:

    Підвищення контролю за безпечністю та якістю харчових продуктів.

    Ресурсне забезпечення шкіл.

За словами заступника міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, новим санітарним регламентом передбачено, що у щоденному шкільному раціоні учнів повинно з’являтися більше злакових, овочів, фруктів, ягід та молочних продуктів.

Крім того, вперше в нормативно-правових актах МОЗ урегульовано питання з організації харчування у закладах освіти дітей з особливими дієтичними потребами.

Повідомляється також, що за результатами наради прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив обласним та Київській міській держадміністраціям до 24 грудня 2020 року вжити заходів щодо освоєння коштів державного бюджету, спрямованих на ремонт і придбання обладнання для їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти.

Крім того, очільники областей мають посилити контроль над організацією харчування дітей із додержанням вимог санітарно-гігієнічних правил та норм утримання закладів освіти.
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.