Закриття КПВВ дозволило знизити рівень захворюваності на COVID-19 в Луганській о

25 листопада 2020, 14:36
Власник сторінки
історик, юрист
0
14
Закриття КПВВ дозволило знизити рівень захворюваності на COVID-19 в Луганській о

Призупинення пропуску людей на КПВВ у Станиці Луганській дало можливість призупинити розповсюдження COVID-19. Зі слів Жданова, близько 20 % від загальної кількості захворілих на Луганщині –це мешканці окупованих територій, які перетинали умовну лінію розмежування.

Впровадження карантинних обмежень та закриття КПВВ в Станиці Луганській сприяло зменшенню рівня захворюваності на коронавірус в Луганській області.

Про це розповів заступник директора ДУ «Луганський обласний лабораторний центр МОЗ України» Володимир Жданов на пресбрифінгу в облдержадміністрації.

Він наголосив, що призупинення пропуску людей на КПВВ у Станиці Луганській дало можливість призупинити розповсюдження COVID-19. Зі слів Жданова, близько 20 % від загальної кількості захворілих на Луганщині –це мешканці окупованих територій, які перетинали умовну лінію розмежування.

Нагадаю, штаб ООС видав розпорядження про закриття КПВВ «Станиця Луганська» до 15 листопада через погіршення епідеміологічної ситуації в регіоні. Утім 10 листопада штаб ООС змушений був видати контраверсійний наказ про відкриття КПВВ, а не 15-го, як було вказано у попередньому наказі.

Станом на 10 листопада Україна поновила роботу всіх контрольних пунктів на лінії розмежування. За оцінками спеціалістів, кожен КПВВ матиме пропускну спроможність 10-15 тисяч осіб.

6 листопада аналітичний відділ ГІ «Права Справа» попередив, що рішення про відкриття КПВВ може поставити під загрозу епідеміологічну ситуацію – масова міграція потенційно заражених коронавірусом жителів окупованих територій, може збільшити кількість хворих на підконтрольній території України.

З огляду на масштаб пропускної здатності КПВВ, епідеміологічна ситуація може створити міну уповільненої дії, яка повністю знесе систему охорони здоров’я не лише Луганської і Донецької областей, а і всієї України. Цифри, які були озвучені на пресбрифінгу в облдержадміністрації яскраве тому підтвердження.

На мою думку, на засіданнях ТКГ у Мінську, Україна має акцентувати увагу на погіршенні епідеміологічної ситуації на окупованих територіях, відсутності об’єктивної інформації щодо стану захворювання в ОРЛО і чітко заявити про неспроможність проконтролювати потік людей через КПВВ.

Якщо Київ зараз погодиться на відкриття КПВВ виключно заради політичних бонусів, тобто, демонструючи здатність держави виконувати нормандські домовленості, невдовзі Україну чекає сценарій введення надзвичайної ситуації через поширення епідемії.

Не виключено, що саме цього і домагається Кремль – кордони ОРДЛО з Росією відкриті, автомобільне сполучення не зупинялося. Таким чином Москва провокує дестабілізацію ситуації в Україні та підштовхує її до межі епідеміологічної кризи.

Від наслідків COVID-19 в Луганській області померли 143 особи. Рівень смертності зріс. Наразі смертність (на 100 тисяч населення) складає 21,2, летальність (від загальної кількості захворілих) – 2,5 %.


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.