Пожежа у Луганській області ліквідована – чи будуть висновки

14 липня 2020, 14:09
Власник сторінки
0
11

Зараз це можна розцінювати як відвертий саботаж з боку керівника Луганської ОВЦА. Обласна влада не була готова до подібного розвитку подій. Це свідчить про нерозуміння специфіки області і взагалі відсутність у керівника області адміністративного досвіду вирішення подібних проблем.

У Луганській області ліквідували лісову пожежу, що почалася 6 липня поблизу с. Осколонівка Новоайдарського району Луганської області

“Станом на 17:20 13 липня пожежу на території Сєвєродонецького та Новоайдарського лісомисливських господарств Луганської області остаточно ліквідовано. Осередки тління та загроза загоряння відсутні”, —  повідомив голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай.

Орієнтовна площа, пройдена вогнем, склала близько 5 тис. га. За інформацією  пресслужби Луганської облдержадміністрації, розмір збитку, заподіяного надзвичайною ситуацією тільки від втрати лісових насаджень, становить понад 450 мільйонів гривень.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков під час засідання погоджувальної ради заявив, що Верховна Рада готова оперативно вирішувати ті питання щодо ліквідації наслідків пожеж на Луганщині, які від неї залежать. "Пожежі були достатньо серйозні, і сьогодні держава також повинна оперативно включитися до вирішення і ліквідації тих наслідків, які ми там спостерігаємо", - зазначив він.

Утім, на мою думку, держава повинна не тільки оперативно вирішувати питання щодо ліквідації наслідків пожежі, але, в першу чергу, оперативно вирішити кадрові питання на Луганщині.

Я пропоную проаналізувати ситуацію з пожежами, як це все нам піднесли.

Нагадаю, пожежа виникла 6 липня поблизу с. Осколонівка. Зранку  7 липня пожежу локалізували, водночас через сильний поривчастий вітер (до 25 м/с) вогонь поширився на хвойні лісові квартали поблизу сіл Капітанове та Воронове, а також на територію села Смолянинове.

Вогонь охопив близько 50 га території Борівського та Охтирського лісництв у районі села Осколонівка, а також близько 40 га лісів Капітанівського лісництва поблизу села Капітанове.

Пожежа почалася 6 липня у 13.20, а вже о 8 годині ранку 7 липня прозвітували, що пожежу локалізовано на площі дев’яносто гектарів. Утім,  восьмого липня з"являється інформація про те, що площа пройдена вогнем вже п’ять тисяч гектарів. І тут виникає перше питання: якщо пожежу локалізовано на площа 90 га, то яким чином площа пожежі збільшилася до 5 000 гектарів? Чи немає саме тут складу злочину? Чи не надавали діяльністю чи бездіяльністю можливість пожежі перекинутися на більшу площу з метою  приховування незаконних вирубок, а також  отримання дозвілу на нові, та на проведення т.зв. рекультиваційних робіт. Не знати про існування незаконних вирубок керівник обласної влади не міг, бо в березні 2020 року ДБР повідомило, що протиправними діями головного лісничого державного підприємства "Кремінське лісомисливське господарство" завдано збитків державі на суму понад 11000000 гривень.

Повертаючись до теми пожеж, варто зауважити, що за інформацією свідків тих подій ,трасу перекрили не даючи можливості вивозити людей, в той час як пожежна техніка ще не зайшла в зону пожежі.

"Пожежники приїхали близько 7-ї вечора. Заливали вже тліючі руїни. До того моменту вже все згоріло, - тільки на брифінгу в Луганській області.

Як зазначив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, гасити пожежу з повітря будуть два літаки. Вони вже вилетіли на завдання. В свою чергу секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов заявив, що є розуміння, що все буде гаразд унаслідок застосування авіації для гасіння лісових пожеж на Луганщині. "З урахуванням того, що ситуація була складна, вирішили перекинути авіацію ближче до місця пожежі. Зранку ми сідали в Краматорську, і там вже все було готове", — зазначив Данілов.

На мою думку,  представники обласної влади відверто гаяли час. Саме цієї доби щодо вирішення питання застосування авіації, за оцінками спеціалістів, як раз і вистачило щоб вогонь пішов далі на площу 5 000 гектарів.

Зараз це можна розцінювати як відвертий саботаж з боку керівника Луганської ОВЦА. Обласна влада не була готова до подібного розвитку подій. Це свідчить про нерозуміння специфіки області і взагалі відсутність у керівника області адміністративного досвіду вирішення подібних проблем.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.