Політична партія "Національна платформа" - за експертів у владі та меритократію
14 жовтня 2019, 21:18
Власник сторінки
Політолог
29 років Україна з часу своєї незалежності знаходиться у стані побудови нових державних інституцій, які будуть слугувати рушійною силою для розвитку
29 років Україна з часу своєї незалежності знаходиться у стані побудови нових державних інституцій, які будуть слугувати рушійною силою для розвитку відкритого суспільства.
Зокрема, мова йде і про політичні партії, як один з вагомих інструментів виборчого законодавства.
10 жовтня у місті Києві відбувся Установчий з'їзд політичної партії "Національна платформа". Були присутніми понад 100 осіб з різних регіонів України. Серед учасників заходу були політики, громадські діячі, юристи, журналісти, політичні експерти та активні громадяни.
Ініціатором створення партії "Національна платформа" є відомий політичний консультант, керуючий партнер міжнародної консалтингової фірми "SIC Group - Ukraine", Катерина Одарченко.
Відбулася презентація нової політичної сили, обрано керівництво партії та оголошено про старт збору 10 000 підписів по всій території держави, задля балотування на місцевих виборах у 2020 році. Дана європейська методика є унікальною за своєю суттю та є чітким, прозорим маркером, який засвідчує існування партійних осередків, як де - факто, так і де - юре.
Варто відзначити, що політична партія "Національна платформа" за своєю ідеологією є центриського спрямування. Головними принципами партії є: людиноцентризм, побудова горизонтальних зв'язків між органами державної влади та народом, меритократичний підхід (коли партійцями, а у майбутньому політиками стають особи, які мають таланти, для них створюються соціальні ліфти та інші умови для саморозвитку та розвитку соціуму), експертність у галузі.
До моменту проведення Установчого з'їзду було здійснено такі кроки:
проведено 15 стратегічних сесій у регіонах та презентували муніципальну стратегію у Києві;
отримали пропозиції від компетентних експертів щодо конкретних векторів розвитку держави;
опрацювали у робочих групах локальні стратегії розвитку;
сформували програму політичної партії та системний план дій;
зібрали актив на місцях - людей, які стануть достойними представниками партії у регіонах;
налагоджено міжнародні зв'язки з політичними та громадськими лідерами ЄС, США, Ізраїлю;
вивчено досвід скандинавських та арабських країн (Швеція, Данія, Норвегія, Катар), стосовно управління країною або окремим населеним пунктом.
Фінансування партії передбачає самозабезпечення. Кошти будуть надходити через партійні внески: мінімальний внесок становить 10 % від місячного прибутку працюючих осіб. Внески для звичайних членів партії - 50 гривень на місяць. Пільгові внески (студенти, пенсіонери, особи з інвалідністю) - 20 гривень на місяць.
Також планується запустити кампанію по фандрайзингу: залучення грошей через цільові акції та від продажу фірмової продукції.
Є опція участі у роботі профільних комітетів. Для того, щоб потрапити до профільного комітету необхідно:
мати вищу профільну освіту;
досвід та практику роботи в галузі не менше 2 років;
готовність приділяти роботі у комітетах не менше 5 робочих годин на місяць та брати участь в обговореннях та засіданнях.
Тільки члени партії матимуть можливість відвідувати освітні курси, задля підвищення власної кваліфікації. В політику мають іти кандидати, які розуміють суть своєї роботи. Навчання буде проходити за такими напрямками: публічна політика, державне управління, муніципальне управління, стратегія розвитку країни, геополітика, економіка та політика, управління громадськими організаціями та адвокація. Відбуватимуться зустрічі зі світовими менторами в Україні та за кордоном.
Більш детально ознайомитися з програмою партії та долучитися до співпраці можна на сайті:
http://platforma.in.ua/ua
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.