ПЕНСІОН відповідає на запитання

16 августа 2019, 21:26
Владелец страницы
0
15
ПЕНСІОН відповідає на запитання

Нова рубрика на нашому сайті

Запитання:

 

Чи можу я вийти на пенсію у 55 років, якщо маю 30 років стажу?

 

Відповідь Центру ПЕНСІОН:

 

В Україні вік виходу на пенсію визначено в ЗУ. Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

 

Діюча редакція закону визначає, що особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років в 2019 році за наявності страхового стажу не менше 26 років.

 

Для жінок 1961 року і старших передбачена можливість не очікувати 60 років, і, наприклад в 2019 році можуть вийти на пенсію ті жінки, які народилися з 1 квітня 1960 року по 30 вересня 1960 року при досягненні ними 59 років і наявності 26 років стажу.

 

Верховна Рада України прийняла закон № 3203 "Про внесення змін до статті 40 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" щодо порядку визначення заробітку для обчислення пенсії", який дозволяв жінкам вийти на пенсію в 55 років за наявності стажу 30 років. Однак ще президент Петро Порошенко наклав вето на цей законопроект, і він не є дійсним.

 

Жінки 1961 року народження і старші після досягнення ними такого віку До досягнення віку, встановленого абзацами першим і другим цієї частини, право на пенсію за віком за наявності відповідного страхового стажу мають:

 

55 років - які народилися по 30 вересня 1956 року включно;

55 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1956 року по 31 березня 1957 року;

56 років - які народилися з 1 квітня 1957 року по 30 вересня 1957 року;

56 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1957 року по 31 березня 1958 року;

57 років - які народилися з 1 квітня 1958 року по 30 вересня 1958 року;

57 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1958 року по 31 березня 1959 року;

58 років - які народилися з 1 квітня 1959 року по 30 вересня 1959 року;

58 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року;

59 років - які народилися з 1 квітня 1960 року по 30 вересня 1960 року;

59 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року;

60 років - які народилися з 1 квітня 1961 року по 31 грудня 1961 року.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.