У Дніпрі силовики вчиняють рекет щодо арабської діаспори й іноземних підприємців

07 червня 2019, 21:10
Власник сторінки
Журналист
0
48

І роблять це під виглядом боротьби з Ісламською державою

Правоохоронні органи України, зокрема, СБУ і Прокуратура, використовують свої повноваження для тиску на іноземців-підприємців, що має серйозні наслідки як для міжнародного іміджу України, так і інвестиційної привабливості країни.

Про це йшлося на прес-конференції «Протидія ксенофобії та захист прав етнічних меншин в Україні. Чому правоохоронні органи неефективні?», Яка відбулася в п’ятницю, 31 травня, в приміщенні агентства «Інтерфакс» — Україна.

Особливу увагу було приділено лідеру йорданської діаспори і бізнесменові з Дніпра Дарваішу Факхрі Мустафі Хасану, вбитому на початку 2015 року, компанії якого продовжують піддаватися систематичним нападкам з боку спецслужб і поліції.

За словами представника Українсько-Арабського центру Антона Вершини, другий рік поспіль поліція, СБУ і судді буквально «знущаються», придумуючи все нові і нові неймовірні звинувачення.

«Наприклад, слідчі Соборної відділення поліції Дніпра відкрили кримінальне провадження щодо ТОВ« Світ Освіти », в якому працюють представники арабських діаспор. У документах обвинувачення йдеться про те, Дніпровський інститут традиційної і нетрадиційної медицини працює на базі Дніпровського медичного університету, хоча останнього просто не існує ні в жодних реєстрах », — говорить Антон.

Одна зі справ грунтується на звинуваченні в організації вербування людей для терористичного угрупування «Ісламська держава». Причому під час допитів, на які представників діаспори викликають кожні кілька тижнів, слідчі задають питання тільки про внутрішні операції з надання освітніх послуг іноземцям.

Як каже голова громадської організації «Неурядова медійно-адвокаційна група» Іван Красиков, суди виносять по кілька визначень і інших актів з абсурдними визначеннями.

«Ні суддям, ні правоохоронцям не заважає зміст в судових документах таких визначень, як« сирійсько-іранський конфлікт ». Тобто ТОВ «Світ Освіти» звинувачують у вербуванні та підборі людей для неіснуючого конфлікту», — розповідає Красиков.

До того ж слідчі дії, що проводяться по необґрунтованих звинувачень, порушують закони. Наприклад, 164 ст. КПК, яка забороняє вилучати техніку, але оперативники вилучають все, аж до моніторів, внаслідок чого компанії зазнають колосальних збитків.
«Цю конференцію проводимо ми, тому що представники діаспор настільки залякані, що бояться пересуватися по місту і країні. Деякі з них навіть використовують спеціальні заходи безпеки », — зазначив глава адвокаційної групи.

Представники звернулися до нового керівництва країни і закликали приділити особливу увагу створенню спеціальних органів громадського контролю за правоохоронними структурами.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.