«ІМІДЖ І РЕПУТАЦІЯ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА»

22 березня 2019, 21:34
Власник сторінки
Брендмейкер, релайтер, политбрендолог
0
118
«ІМІДЖ І РЕПУТАЦІЯ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА»

«ІМІДЖ І РЕПУТАЦІЯ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА», - таким був нейм Міжнародної науково-практичної конференції, яка відбулася на полях Київського національного університету культури і мистецтв 20-21 березня...

… «Імідж, репутація, бренд»… Сьогодні ця вербальна тріада звучить рефреном, коли йдеться про нематеріальні активи, символічний капітал, капітал довіри. І цьому є зрозуміле пояснення: ці найцінніші активи привертають до себе увагу, а увага в глобальному інформаційному − дефіцитний ресурс − тверда валюта віртуального світу…
… «ІМІДЖ І РЕПУТАЦІЯ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА», - таким був нейм  Міжнародної науково-практичної конференції, яка відбулася на полях Київського національного університету культури і мистецтв 20-21 березня 2019 року  і учасником якої я мала честь бути. Третій рік поспіль Конференція під пильною увагою зацікавлених осіб, численних ЗМІ, представників державних інституцій та громадянського суспільства. Для мене як брендмейкера, політичного психолога, автора бренд-стратегії «Брендування міст – імідж та репутація України» такі міжнародні івенти завжди цікаві, тому швидко потрапляють у зону дії власного радару. Адже саме на таких локаціях відбувається обговорення актуальних питань щодо національного брендингу, національної ідентичності, іміджу країни та її бренда. Ця Конференція не стала виключенням. Робота Міжнародної науково-практичної конференції «Імідж і репутація: теорія і практика» традиційно відбувалася у формі пленарного засідання та засідання наукових секцій: «Актуальні питання іміджу: державотворчий аспект»; «Маркетинг, брендинг, репутаційний менеджмент».
Жваві дискусії, поміркована полеміка, обмін думками з колегами та учасниками, серед яких науковці з провідних університетів України, Великобританії,  США,  Польщі, Литви,  експерти, представники політичних, ділових, культурних кіл. Я в черговий раз констатую високий професійний рівень організації та проведення наукового заходу, а головне – важливість напрацювань конференції щодо вирішення означених актуальних проблем. Мій пієтет організаторам та співорганізаторам (Науково-організаційний комітет Міжнародної науково-практичної конференції «Імідж і репутація: теорія і практика» Голова Комітету доктор педагогічних наук, професор, заслужений діяч мистецтв України Михайло Поплавський; Кафедра зв’язків із громадськістю і журналістики Факультет зв’язків із громадськістю і журналістики ФЗГіЖ: доктор філологічних наук, професор Оксана Гарачковська , доктор філологічних наук, професор Микола Тимошик, кандидат наук із соціальних комунікацій Ігор Парфенюк ; Кафедра міжнародних відносин: доктор політичних наук, професор Інна Костиря; Вільнюський університет, Литва: доктор гуманітаристики, професор Габія Банкаускайте-Серейкєне; Гданський університет, Польща: Себастіан Артур Брацкі.
...Окреслене проблемне поле потребує глибокого й всебічного розгляду, що й було репрезентовано напрямами роботи конференції: …«Загальнотеоретичні й історичні аспекти формування іміджу та репутації»,
«Інформаційно-комунікаційні технології та суспільна свідомість: від маніпуляцій до діалогу», «Традиційний та інноваційний PR–інструментарій і репутаційний менеджмент», «Політичний імідж держави», «Сучасний стратегічний маркетинг, брендинг», − ці, репрезентовані напрямами роботи конференції,  об’єднали учасників у команду однодумців… 
… Градус емоцій присутніх зростав по експоненті, особливо під час пленарного засідання. Адже учасники конференції мали змогу почути пряму мову академічного директора Apsley Business School- London Себастьяна Фуллера;  українських політтехнологів:  засновника соціально-інжирінгової агенції «Гайдай. Ком» Сергія Гайдая (тема доповіді «Фундамент будь-якого іміджу» та директора компанії «Berta Communications» Тараса Березовця (тема доповіді «Управління іміджем світових лідерів. Технології створення іміджу політиків»); відомого  брендмейкера, політичного психолога, засновницю Міжнародного брендингового агентства Branding & Consulting VVV, директора Інституту територіального брендингу ІНСТИТУТ ТЕРИТОРІАЛЬНОГО БРЕНДИНГУ, доцента Кафедри  зв’язків із громадськістю і журналістики ФЗГіЖ КНУКіМ Вілени Воронової  («Брендування міст –імідж та репутація України»); доктора економічних наук, професора, члена Європейського Економічного Сенату, віце-президентаУкраїнської PR-ліги Олени Дерев’янко (тема доповіді «Управління корпоративною репутацією»); Голови наглядової ради Інституту світової  політики,засновника інтернет-видання «Главком»  Віктора Шлінчака (тема доповіді: «Імідж і репутація як інституція світової політики»); доктора політичних наук, професора, пр.н. співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса   НАН України, академік Академії політичних наук України Лариси Кочубей (тема доповіді: «Політичний імідж сучасної України: засоби створення»)…
…Не менш емоційно насиченими та змістовними були секційні засідання.  Мала честь доповісти шановній академічній спільноті на тему: «Формування іміджу українських регіонів: геобрендинговий аспект». Приємно було почути не тільки схвальні відгуки, а і отримати запрошення до співпраці з представниками найкращих вишів України, державних інституцій, громадських організацій.  А це свідчення того, що актуалізація проблеми державного  брендингу України,  брендингу міст та територій зростає реактивно швидко,  як у контексті  євро інтеграційних процесів, так і через світову глобалізацію.  Сьогодні внутрішні проблеми українських трансформацій роз'єднали країну і територіально, і ментально, і економічно,  і політично. На превеликий жаль це переманентно використовується політикумом і все більше інтоксикує  суспільство, стає вкрай небезпечним.  В такій ситуації, геобрендингові технології , як надійний інструментарій «по зшиву» країни – на разі і на часі. Сьогодні маємо одне спільне завдання: покращення розуміння та сприйняття України і українців у світі та формування позитивного іміджу нашої держави за кордоном, а також всередині країни…
…У сучасному світі важко подолати силу тяжіння клаттеру, аби реактивно швидко дістатися епіцентру глобального інформаційного простору. Цивілізаційні виклики та нові науково-технологічні процеси потребують від країн перфектного позиціонування та системного інтегрування своїх активів у систему координат глобальних ринків товарів, фінансів, інновацій, інвестицій. Я вкотре акцентую увагу на технологіях  геобрендингу. Генерування сильного та успішного національного бренда, формування внутрішнього та зовнішнього позитивного іміджу та репутації є стратегічним пріоритетом кожної держави. Інструменти національного брендингу є дієвими та ефективними для просування політичної ідеології України. Використання брендингових технологій сприяє зміцненню становища нашої держави у світовому політико-культурному просторі, підвищенню рівня конкурентоспроможності та генеруванню загальнонаціональної ідентичності…
P.S. … Реактивно швидко летить час… Гортаю сторінки бренд-стратегії «Брендування міст – імідж та репутація України», написаної мною в 2014 році… Минуло п’ять  років, а стратегічні напрямки роботи щодо створення успішного сильного бренду країни, описані у документі, досі залишаються поза увагою органів центральної влади. Ми і досі не маємо єдиної державної програми формування і просування національного бренду під неймом «Україна» у політичній, економічній та культурній сферах міждержавного співробітництва. Сьогодні все ще перспективою залишається алгоритм консолідованої роботи всіх зацікавлених сторін щодо реалізації стратегічного плану по генеруванню і просуванню державного бренда. Будь-яка геобрендингова стратегія буде результативною за умови сформованості ціннісної платформи, спільної для органів влади, місцевого самоврядування й інститутів громадянського суспільства…
P.P.S. …Новою сторінкою історії КНУКіМа, виша, якому фахівці в сфері брендингу визначили статус «Бренд№1 в Україні», стало проведення  Міжнародної науково-практичної конференції «Імідж і репутація: теорія і практика». А ще – яскравим доказом того, що цей ВНЗ перманентно інкорпорує в освітній мейнстрім потужній кадровий ресурс, впроваджує інноваційні технології, що є детермінантами капіталізації бренда цього виша. А ще, свідченням того, що керівництво Університету, знає купу секретів антикризового менеджменту. В процесі довгострокової взаємодії схоже переконалися у цьому і представники Apsley Business School- Londonl. Від сьогодні Михайло Поплавський став професором Apsley Business School, де буде викладати  антикризовий менеджмент та соціально-корпоративну відповідальність. "Михайло Поплавський є антикризовим менеджером. Для нас велика шана вручити диплом професора та засвідчити вагому роль Михайла Поплавського для Лондонської школи бізнесу", – такою була пряма мова академічного директора  Apsley Vansey School Себастьяна Фуллера після  підписання  угоди про співпрацю…
© Vilena V Voronova
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: студенты,наука,пиар,конференция,Поплавский,имидж,репутация,репутація,КНУКіМ,імідж
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.