Мінімум четверо конкурентів Порошенка на проходження до другого туру знаходяться під жорстоким тиском з боку правоохоронних органів і регулярно стають об'єктами цькування в ЗМІ.
Майбутні президентські вибори своєю інтригою вже виправдали звання найзначнішої політичної події в Україні після Революції Гідності: офіційно зареєстровано 44 кандидати, за даними соцопитувань другий тур є неминучим, а головна боротьба за голоси виборців розгорнеться між непримиренними конкурентами Петром Порошенко, Володимиром Зеленським, Юлією Тимошенко та Юрієм Бойко. Зараз шоумен Зеленський з невеликим відривом лідирує в рейтингах, залишаючи позаду і чинного президента, і лідера "Батьківщини". До виборів залишилося досить небагато часу, і тому учасники вибирають найефективніші способи передвиборчої боротьби. Якщо опозиція концентрується на саморекламі та критиці результатів роботи Порошенка, то у президента завдяки адміністративному та фінансовому ресурсам є набагато більше можливостей здійснити тиск на опонентів.
Виборчі штаби Зеленського і Тимошенко регулярно фіксують випадки незаконного тиску на своїх представників. Наприклад, "Центр протидії корупції" звернувся до Генпрокуратури України з проханням порушити кримінальну справу проти Юлії Тимошенко за фактом можливого незаконного збагачення. Її звинувачено у користуванні послугами американських лобістів, які були сплачені з незадекларованих доходів. Політику також доведеться змиритися з тим, що серед кандидатів у президенти був зареєстрований її однофамілець Юрій Тимошенко. Таким чином виникає ризик, що через співпадіння ініціалів в бюлетенях виборці можуть заплутатися і віддати голоси не за того кандидата. Крім того, пропрезидентські ЗМІ активно тиражують новини про можливе повернення до країни колишнього прем'єра Павло Лазаренко, який після світової угоди з урядом США нібито готується надати правоохоронцям свідчення проти Тимошенко.
В свою чергу, Володимир Зеленський зіткнувся зі звинуваченнями з боку пропрезидентських ЗМІ в незаконній агітації через його професійну акторську діяльність, а також став мішенню для націоналістів та ветеранів бойових дій на Донбасі, які, наприклад, жорстко зустріли політика 8 лютого у Львові. В нападі на прихильників Зеленського брали участь люди, які пов'язані з колишнім керівником місцевого відділу "Блока Петра Порошенко", а зараз губернатором Львівської області Олегом Синюткою. Тим часом експерти в цілому допускають, що між Зеленським та Порошенко можуть існувати певні домовленості про те, що шоумен зніме свою кандидатуру на користь чинного президента в обмін на посаду прем'єр-міністра.
Крім Володимира Зеленського та Юлії Тимошенко від жорстоких способів передвиборчої боротьби команди Петра Порошенка страждають також і інші кандидати. Наприклад, 28 листопада 2018 року невідомі атакували в Одесі прихильників Анатолія Геращенко. Що стосується самого політика, зараз проводиться розслідування щодо його дій на посаді міністра оборони, які, за версією правоохоронців, призвели до підриву обороноздатності країни. Також виявилося, що проти ще одного кандидата в президенти, екс-голови СБУ Валентина Наливайченко, було розпочато кримінальне провадження за фактом підготовки державного перевороту. https://tgstat.com/ru/channel/@SBUmole
У звіті СБУ відзначається, що Наливайченко разом із заступником міністра оборони Іваном Руснаком, начальником військ зв'язку Володимиром Рапко та керівниками інших підрозділів Збройних сил України протягом 2018-2019 років готував поетапний план військового перевороту та вербував учасників змови. При цьому одним із спонсорів нової революції спецслужби називають позаштатного радника Порошенко і директора групи компаній "Миронівський хлібопродукт" Юрія Косюка. Навряд чи можна, судячи з одного документу, зробити висновок про достовірність звинувачень на адресу Валентина Наливайченко, однак сам факт оперативно-розшукової діяльності СБУ стосовно політика демонструє те, що навіть кандидата, який має досить низькі рейтинги серед виборців, але користується авторитетом в СБУ, в оточенні президента вважають серйозною загрозою для політичних амбіцій Порошенка.
Таким чином, мінімум четверо конкурентів Порошенка на проходження до другого туру знаходяться під жорстоким тиском з боку правоохоронних органів і регулярно стають об'єктами цькування в ЗМІ. Судячи з напруженої обстановки, яка склалася перед виборами, не всі учасники президентських перегонів зможуть зберегти свій статус до дня голосування, а значить імена претендентів на потрапляння до другого туру, а також перспективи чинного президента утримати владу можуть кардинально змінитися вже найближчим часом.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.