Власник сторінки
Брендмейкер, релайтер, политбрендолог
…Святкова сцена очікує на митців… Площа перед вузом динамічно заповнюється... А винуватці свята гортають сторінки прегнантної історії великої освітньої імперії…
… «Українському Гарварду – 50», «Золотий ювілей богемного вишу», «Феєричний концерт до 50-річчя …», «Вуз із душею святкує півстолітній ювілей», «Щасливі у Місці щасливих людей святкують 50 роковини»… Такими заголовками рясніють ЗМІ країни вже третій день поспіль. В епіцентрі інформаційного простору знову Київський національний університет культури і мистецтв. Сьогодні на мапі буття цього вузу золотим прописано: « п’ятдесят»…
…Святкова сцена очікує на митців… Площа перед вузом динамічно заповнюється... А винуватці свята гортають сторінки прегнантної історії великої освітньої імперії… Згадують як було, знають як є, мріють як буде…
… Я спостерігаю за головними героями цього івенту…Вони – юні, сповнені надії, щасливі студенти… Вони шаленіють як тільки у фокус їхньої уваги потрапляє він – РЕКТОР… Ось вона, хвилина істини і справжньої любові та поваги…Вражаюче своєю красою і талантами студентство… Усі вони в дивовижному консонансі вітають, бажають і, звісно, виражають пієтет тому, хто амбітно і гонорово на весь світ заявив про українську ідентичність, про українську культуру, про українську душу, про український ВУЗ із душею…
… Я проходжу коридорами КНУКіМа і ловлю себе на думці, що велика освітянська імперія «Київський національний університет культури і мистецтв» розпочала свою строкату історію 50 років тому, хоча, ні, як на мене, то 43 роки тому – у 1975, коли поріг Київського державного інституту імені О.Є. Корнійчука переступив студент Михайло Поплавський… Зайшов, щоб навчатися, а залишився, щоб навчати…
… Із студентських лав і до сьогодні він ламав і ламає стереотипи та елімінує кліше. Нова парадигма у справі, якою займається, – ось його мета і завдання.
В Україні за часів незалежності розпочався і продовжується процес реформування системи освіти на принципах демократизації усього навчально-виховного процесу. Так, відкрилися нові навчальні заклади, але справжнім брендом у сфері освіти за роки новітньої історії країни, сильним і капіталізованим, фахівці називають лише один – Київський національний університет культури і мистецтв КНУКіМ. І тут я цілком поділяю думку колег.
А в чому секрет? Чому саме цей вуз став першою ластівкою, коли мова йде про сучасні освітні бренди?
Комунікація є транслятором бренду і особливо важливою при формуванні іміджу вузу (а значить і освітнього бренду), який являє собою ні що інше як стійку, емоційно забарвлену думку про вуз групи людей на основі сформованого у них образу, який виник внаслідок прямого контакту з вишем чи його керівництвом, або на основі інформації, отриманої про навчальний заклад з інших джерел. Образ університету формується у свідомості учасників ринку освітніх послуг на основі ідентичності бренду. Бренд вузу – це гарнітура унікальностей, набір утилітарних і символічних цінностей, призначених для задоволення функціональних, соціальних, психологічних, економічних та інших потреб споживача. Це все, що спадає на думку людині щодо вузу, коли вона чує назву, фокусує увагу на візуальній атрибутиці тощо. Усе це можна сказати про Київський національний університет культури і мистецтв КНУКіМ. Застосовані самим Поплавським та його командою технології брендингу вдосконалили комунікації, соціально-інформаційні обміни, відкорегували алгоритми формування сприятливого іміджу і позитивної репутації цього виша. Ця перфектна комунікація спрацювала. Згадала як свого часу відомий брендолог і економіст, автор теорії 4d-брендингу та одного з найвідоміших слоганів в історії реклами: "Nokia. Connecting people" Томас Гед влучно зауважив: «Завдання бренду – достукатися до наших сердець». Достатньо завітати до цього вишу і на власні очі побачити кількість тих, до чиїх сердець «достукалися».
…Добре, коли тобі у «спадщину» дісталося «ім’я», а коли в арсеналі «радянщина» і нуль, а скоріше «мінус» у графі матеріально-технічна база? Так було… Сьогодні, у день 50-річчя, можна констатувати знову і знову: не експлуатуючи прізвища Великого Кобзаря, Великого Філософа чи Великого Митця, ректору та його команді вдалося вивести КНУКіМ не просто у лідери національної освіти , а і у явні фаворити. Сьогодні, коли студентів КНУКіМа запитують, де навчаєтеся, вони відповідають коротко: «У Поплавського». Замовте таксі на адресу: вулиця Коновальця, 36. Здебільшого водій таксі уточнює: «Вас до Поплавського?». Дуже рідко згадають про Щорса чи Коновальця, хоча імена цих людей вигравійовано на скрижалях історії. Відчуття компілюють психофізичний портрет атрибутивних сигнатур бренду, сприйняття ж доповнює цю картину суб'єктивним змістом, індивідуальними проявами, формуючи унікальний образ - уявлення. У цьому випадку Поплавський через власний бренд став ретранслятором бренду вузу. Звісно, формоутворюючими складовими бренду КНУКіМа є і науково-творчий потенціал, і матеріально-технічна база вузу, і сьогодні вони оцінюються експертами найвищими оцінками. Університет дає змогу забезпечувати високий рівень підготовки фахівців у галузях культури, мистецтва, туризму, соціально-культурної сфери. Молодь сьогодні обирає трендові спеціальності, достатньо заглянути на веб-ресурс вузу, аби переконатися: інноваційний підхід у системі навчання – квінтесенція…
…Так, сьогодні спостерігаємо стійку тенденцію: в епіцентр уваги молоді потрапляють вузи-бренди. Свій вибір вони пояснюють просто: обираючи виш з «ім’ям», абітурієнт інвестує в своє майбутнє. Для них бренд вузу – це символічний капітал, який вони вважають вагомим бонусом в подальшому працевлаштуванні, та і загалом наріжним каменем у побудові кар’єри…
P.S. …Лунають останні акорди улюблених хітів…Долоньки студентів почервоніли, адже кілька годин відбивали гучні оплески співакам, які прийшли привітати причетних піснею… Музичних подарунків було чимало… Та головне – це емоції і день завтрашній… Запитую у студентів: «Як настрій, які враження?»… У відповідь чую: «ЩАСЛИВІ!»… На святковому концерті було так багато зірок…
Сьогодні він не зміг привітати ЩАСЛИВИХ піснею наживо… Та дорогою до гуртожитку було чути його пісню… «А пам’ятаєш?... Місця щасливих людей…» Сьогодні цей хіт Кузьми Скрябіна наспівували щасливі студенти КНУКіМа…
…ЗІ СВЯТОМ ВСІХ ТИХ, ХТО СВЯТКУЄ!... З ЮВІЛЕЄМ, КНУКіМ! … Все тільки починається… Нова історія буття вже набирає обертів…
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.