YES: Україна та її перспективи у світі

17 вересня 2018, 19:21
Власник сторінки
Брендмейкер, релайтер, политбрендолог
0
108
YES: Україна та її перспективи у світі

YES: так багато всього про світ і так мало про ЛЮДИНУ у цім світі...

… «Відповісти на всі ризики, на всі загрози, ми маємо шляхом дуже відповідального вибору, коли потрібно буде обирати не лише президента і не лише новий парламент. Дуже важливо підтвердити незмінність нашого проєвропейського, нашого незалежного і нашого державного курсу. Я не маю жодного сумніву, що так і станеться», − Президент України Петро Порошенко  .
… «Судам сьогодні абсолютно довіряє 1% населення. Це нормально?! І плюс-мінус, де в чому, довіряє ще 7%. Ви вважаєте, що старі судді мають моральне право оновлювали суддівському систему, чи є в цьому здоровий глузд? … Чому реформа патрульної поліції була більш-менш успішною - тому, що вона робилась по-новому. Ми маємо таким чином підходити до всього. Люди, яким довіряє суспільство, мають взяти владу в свої руки»», − лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук… 
Такими були головні меседжі і заяви на 15-й Щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) «Майбутнє покоління всього» . Численні учасники та титуловані гості, а їх цьогоріч було понад 600, найбільшої на Сході Європи платформи публічної дипломатії з розробки стратегії розвитку України в глобальному контексті у ці вересневі дні знову демонстрували свій творчий хист у вербальній еквілібристиці, відповідаючи на головні питання цьогорічного форуму: «Якими будуть завтрашні загрози суспільству, економіці та політиці? Які глобальні виклики чекають на нас? Яке майбутнє Сполучених Штатів, ЄС, НАТО, Російської Федерації? Як захистити демократію від маніпуляцій іззовні та як протидіяти дезінформації?». 
Кожен спікер претендував на роль кращого футуролога і красномовно презентував свої «продукти» екстраполяції. Як то кажуть: «Поживемо − побачимо» як рефлексії провідних політиків, дипломатів, бізнесменів, громадських діячів, провідних світових мислителів, експертів з 28 країн світу вплинуть на хід історії і позначаться в онтологічно-екзистенціальної системі координат. Так, сьогодні вони «зосереджені» на глобальних питаннях, їм не дає спокою зрушення у геополітичному розподілі сил та зміни в світовій економіці, вони в пошуках алгоритмів глобальної безпеки, вони не засинають доки знову не переймуться проблемами кібербезпеки, вони генерують ідеї щодо енергетичної безпеки…
… Та за традицією, однією з найважливіших тем зустрічі YES стала Україна та її перспективи у світі. «Палкі дискусії» було присвячено змінам, що відбуваються в нашій державі, та викликам, що постають перед Україною. Реформи в країні, сприйняття України країнами ЄС, можливості щодо забезпечення національної безпеки, рецепти по збереженню територіальної цілісності, пошуки розв’язання конфліктів між лідерами думок та особистими інтересами, виборчі кампанії, свобода медіа…
... Їх, шанованих учасників Зустрічі, як і рік тому, «обтяжує» те, що популізм у політиці зростає по експоненті, а глобальні загрози тероризму і радикалізму все частіше нагадують про себе фатальними подіями ... Вони в «перманентному пошуку розв’язання» проблем соціальної нерівності і шляхів її подолання ... Вони встановлюють «алгоритм буття» для тих інших, які намагаються знайти «рецепт виживання» в світі, де крізь і всюди наслідки глобальної діяльності «Їх». Складно сказати, коли буде елімінована демаркаційна лінія між «Ними» та «іншими». А може, це неможливо в принципі у світі, де все має біполярну природу. .?
… Було так багато всього про світ і так мало про ЛЮДИНУ у цім світі…
P.S. … Сьогодні мала тривалу розмову з колегами про порядок денний, як то кажуть… Як завжди, обмін думками… Кожен пригощає «продуктом» власних рефлексій… «Як вам «нафталіновий форум?», − звернувся до нас знаний в широких колах експерт… Сьогодні була в Мистецькому… Запаху нафталіну не відчула, проте мої рецептори відреагували на подих осені в повітрі, на її тонкий шармовий аромат… Флюїди осені та благовіст Лаврських дзвіниць повернули у «майбутнє всього» без чужих сентенцій та інспірацій……
P.P.S. ... Ялтинська європейська стратегія, на жаль, покинула стіни Лівадійського палацу. Тимчасово чи ні − покаже час. А поки свої двері для учасників світового форуму радо відкрив «Мистецький Арсенал». Так, його стіни і околиці зберігають не менше секретів вікових історій, ніж архітектурне творіння в «італійському» стилі Монігетті і Краснова. Заповідна територія Старої Києво-Печерської фортеці ... Сьогодні вона манить своєю сивою історією та готова розповісти багато і про багатьох всім тим, хто давно зарахував себе до кластеру адептів старовини. ... Марія Мазепина і її син, гетьман Івана Мазепа, імператриця Єлизавета Петрівна і військовий інженер Карл де Шардоне ... Вони, і не тільки вони, заклали мета-цеглину в місце, де зараз пульсує серце мистецтва і творчості, відбиваючи ритм культурного життя країни… Сьогодні ця історична локація оговтується від гучного форуму… Стратеги і практики зі світовим ім'ям вже виконали фінальні акорди 15-ої Щорічної Зустрічі YES і залишають сцену, звільнивши місце митцям-творцям-ЛЮДЯМ…

©Vilena V Voronova

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: Мистецький арсенал,YES,Ежегодный ялтинский саммит YES,Ялтинський саміт
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.