Місце щасливих людей!

02 вересня 2018, 10:44
Власник сторінки
Брендмейкер, релайтер, политбрендолог
0

… Сьогодні – свято. Свято, яке щороку об’єднує мільйони людей… «День знань»…

… Початок дня. Метушливо та гамірно. Водії нервово маневрують у пошуках оптимального шляху, пішоходи поспіхом перебігають вулиці. Здавалося б, усе, як завжди… 
Однак, цей день особливий. І не лише тим, що в літній спеці вже відчувається освіжаючий подих осені. А тим, що разом із сонцем землю зігрівають мільйони сяючих посмішок щасливих людей…
… Сьогодні – свято. Свято, яке щороку об’єднує мільйони людей… «День знань»… У фокусі моєї уваги ті, які аби дістати знань, обрали найкращий виш країни – національний освітній бренд –  Київський національний університет культури і мистецтв КНУКіМ. Так, сьогодні спостерігаємо стійку тенденцію: в епіцентр уваги молоді потрапляють вузи-бренди. Свій вибір вони пояснюють просто: обираючи виш з «ім’ям», абітурієнт інвестує в своє майбутнє. Для них бренд вузу – це символічний капітал, який вони вважають вагомим бонусом в подальшому працевлаштуванні, та і загалом наріжним каменем у побудові кар’єри. 
В Україні за часи незалежності розпочався і продовжується процес реформування системи освіти на принципах демократизації усього навчально-виховного процесу. Так, відкрилися нові навчальні заклади, але справжнім брендом у сфері освіти за роки новітньої історії країни, сильним і капіталізованим, фахівці називають лише один – Київський національний університет культури і мистецтв КНУКіМ. І тут я цілком поділяю думку колег…
А в чому секрет? Чому саме цей вуз став першою ластівкою, коли мова йде про сучасні освітні бренди? 
Комунікація є транслятором бренду і особливо важливою при формуванні іміджу вузу (а значить і освітнього бренду), який являє собою ні що інше як стійку, емоційно забарвлену думку про вуз групи людей на основі сформованого у них образу, який виник внаслідок прямого контакту з вишем чи його керівництвом, або на основі інформації, отриманої про навчальний заклад з інших джерел. Образ університету формується у свідомості учасників ринку освітніх послуг на основі ідентичності бренду. Бренд вузу – це гарнітура унікальностей, набір утилітарних і символічних цінностей, призначених для задоволення функціональних, соціальних, психологічних, економічних та інших потреб споживача. Це все, що спадає на думку людині щодо вузу, коли вона чує назву, фокусує увагу на візуальній атрибутиці тощо. Усе це можна сказати про Київський національний університет культури і мистецтв КНУКіМ. І тут варто згадати, який масив інформації в різні часи супроводжував «поющего ректора». Пам’ятаєте як Михайло Поплавський ризикнув довести цільову аудиторію до «стресу», давши привід експертному середовищу брендологів, релайтерів, політичних психологів, політтехнологів ще довго дискутувати на тему PR-проекту «Співаючий ректор як технологія», аби згодом дійти висновку, що рівних йому в умінні встановлювати раппорт чи емпатію, використовуючи найкращі засоби: телевізійні шоу, теле- та радіотрансляції, концерти, перфоманси, просто немає. Досить швидко бренд «поющий ректор» почав працювати на бренд університету. Застосовані самим Поплавським та його командою технології брендингу вдосконалили комунікації, соціально-інформаційні обміни, відкорегували алгоритми формування сприятливого іміджу та позитивної репутації цього виша. Ця перфектна комунікація спрацювала… 
…Звісно, формоутворюючими складовими бренду КНУКіМa є і науково-творчий потенціал, і матеріально-технічна база вузу – сьогодні вони оцінюються експертами найвищими оцінками. Університет дає змогу забезпечувати високий рівень підготовки фахівців у галузях культури, мистецтва, туризму, соціально-культурної сфери. Молодь сьогодні обирає трендові спеціальності, достатньо заглянути на веб-ресурс вузу, аби переконатися: інноваційний підхід у системі навчання – домінанта у навчальній парадигмі вишу…
…Згадала як свого часу відомий брендолог і економіст, автор теорії 4d-брендингу та одного з найвідоміших слоганів в історії реклами: "Nokia. Connecting people" Томас Гед влучно зауважив: «Завдання бренду – достукатися до наших сердець». Сьогодні, у День Знань, всі ті хто був на полях КНУКіМа  на власні очі побачити кількість тих, до кого чиїх сердець «достукалися» – тисячі юнаків та дівчат обирають Український Гарвард… Сьогодні вони розпочали свою ходу у майбутнє червоною доріжкою, аби нею пройти до Олімпу успіху та визнання… 
P.S. … Отож, принагідно, вітаю всіх тих, хто гордо називає себе студентами. Вас, молодих та амбітних, творчих та талановитих, розумних та кмітливих, винахідливих та креативних, енергійних та завзятих, романтичних та прагматичних, активних та наполегливих, чесних та гідних, вас, тих хто є авангардом нашого суспільства, нашою надією і нашим світлим майбутнім.  Квітуйте та залишайтесь такими завжди. Не втрачайте віри. Живіть надією. Надихайтесь любов’ю. Навчайтеся мудрості та вчіть нас бути мудрими. Нових горизонтів буття вам. Нових можливостей без утисків долі. Реалізації планів. Здійснення мрій. Незламного духу. Наслідуйте найкраще. Відкривайте  краще. Залишайте по собі найкраще. Нових інтелектуальних ідей та наукових досягнень. Свободи вам і права вибору. Ви гідні жити в заможній країні. Поважайте свою гідність. Не дозволяйте нікому і за жодних обставин скривдити вашу честь. Ви – сила, яка здатна перемогти все. У вас вийде, я знаю, бо ви – прогресивна молодь, яка вже завтра, а я в це вірю, стане новою елітою в Україні, бо на ваших знаменах я читаю «Patriae decori civibus educandis». Зі святом…
P.P.S. …Так, сьогодні Київський національний університет культури і мистецтв КНУКіМ називають Українським Гарвардом. І цьому є пояснення: у цьому виші студентство на п’єдесталі, вони, студенти, як головне світило, всі інші – сателіти, які обертаються навколо них… Але особисто для себе проводжу аналогію з Єльським університетом. Бо так само, як і в найзнаменитішому навчальному закладі світу – Єльському університеті, студентів Київського національного університету культури і мистецтв навчають не тільки наукам, а й мистецтву бути щасливими. Я пам’ятаю як концертний зал Єльського університету заповнили 1200 студентів, які прийшли на спеціальний курс професора Лорі Сантос у пошуках одного з найбільш невловимих скарбів життя – щастя. Її курс «Психологія і щасливе життя» став найпопулярнішим за 300-річну історію університету. Сьогодні в 50-річній історії КНУКіМа теж є свій рекорд: спеціальний курс професора Михайла Поплавського Михайло Поплавський під неймом «Щастяведення» будуть слухати тисячі студентів, перепрошую, щасливих студентів… Так і хочеться продовжити хіт Кузьми Скрябіна ще одним приспівом… «Місце щасливих людей», – наспівувала я, покидаючи гомінкі та святкові поля КНУКіМа… 

©Vilena V Voronova Вилена Воронова (Vilena Voronova)
Фото: Viktor Kovalevskij
#ВиленаВоронова #VilenaVVoronova #ДеньЗнань #МісцеЩасливихЛюдей #БрендВуза #ОсвітніБренди #КНУКіМ #МихайлоПоплавський #Branding_Consultinlng_VVV
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: культура,бренд,освіта,1 вересня
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.