На електробайку за рекордом: Сергій Малик виступить на Bonneville Speed Week

25 июля 2018, 10:36
Владелец страницы
0
20

Славетний український гонщик Сергій Малик цього року знову планує встановити рекорд на змаганнях Bonneville Speed Week у штаті Юта, США.

Пласким соляним дном стародавнього пересохлого озера він промчить на спеціально розробленому його командою мотоциклі з електричним двигуном потужністю 70 кВт. Торік на змаганнях Bonneville Salt Flats Сергій вже оновив один рекорд, який тримався ціле десятиліття. А реалізація цьогорічного ще більш амбітного проекту потребує нашої допомоги.

Пересохлі озера Північної Америки досить активно використовуються для змагань і випробувань техніки. У 1997 році розігнався дном древньої водойми у пустелі Блек-Рок в штаті Невада й перетнув звуковий бар’єр експериментальний автомобіль Thrust SSC. Але озеро Бонневіль — знахідка не лише для гонщиків чи військових, але й для кінооператорів і космічних агенцій. Наприклад, у цьому мальовничому й суворому краї знімалися окремі кадри фільму «День незалежності».

В 2006 році саме тут, на озері Бонневіль, відбулося стрімке приземлення капсули космічного апарату Stardust, яка доставила вченим зразки речовини з комети Вільда. До речі, при посадці модуль встановив рекорд швидкості входження в атмосферу Землі серед керованих об’єктів — майже 13 км/с. Тож, в цій місцині досить часто бігають люди з камерами та встановлюються якісь нові рекорди. А одна з найцікавіших подій — щорічні перегони Bonneville Speed Week.

Випробування сіллю, сонцем та швидкістю

Зовсім скоро, 11 серпня 2018 року, розпочнуться щорічні змагання Bonneville Speed Week, продовжуючи традицію довжиною понад століття: перші перегони на цьому ідеальному природному треку відбулися ще в далекому 1912 році. В наш час команди з різних країн світу прагнуть завдяки своїй майстерності досягти рекордної швидкості для відповідного класу транспортних засобів: хот-родів, родстерів, дизельних вантажівок, модифікованих автомобілів, реактивних машин та мотоциклів різної конструкції.

Українці не вперше голосно заявляють про себе на перегонах цього соляного озера — торік наш співвітчизник Сергій Малик у рамках змагань Bonneville Salt Flats поповнив список досягнень вітчизняного мотоспорту, побивши рекорд швидкості у класі M-PBG 650 CC. Його мотоцикл «Дніпро» розігнався соляною поверхнею пересохлого озера Бонневіль до 117,548 км/год. Попередній рекорд, встановлений мотоциклом Harley Davidson, протримався близько 10 років і був значно скромнішим — усього 82,736 км/год.

Сергій Малик — не простий автомотолюбитель. Він є засновником і діючим президентом Київського міського автомотоклубу (КМАМК), майстром спорту України, вшанованим чемпіоном України з кільцевих перегонів, кандидатом психологічних наук, громадським діячем та волонтером. На його рахунку 35 національних і світових рекордів у автомотоспорті та повітроплаванні, а також вражаючі мотопробіги вздовж кордонів України (8000 км) та Європи (32000 км). Одного разу Сергій навіть дістався вершини Ай-Петрі за рекордно короткий час на гоночному боліді.

Допомогти майбутньому

Серце гонщика завжди тяжіє до нових перемог: цьогоріч Сергій Малик знову відвідає штат Юта, аби встановити ще один рекорд швидкості на унікальному мотоциклі з електродвигуном потужністю 70 кВт (понад 95 к.с.). Електробайк було розроблено та втілено в металі талановитою командою під керівництвом самого Сергія. Отже, команді залишилося зробити останній крок — дістатися місця проведення змагань. І кожен з нас може посприяти новій перемозі українського мотоспорту.

Останні роки показали, наскільки добре ми вміємо гуртуватися. Як і тисячі інших, Сергій Малик з 2014 року активно  займається волонтерством. А сьогодні він сам потребує вашої допомоги, щоб вдруге підняти жовто-блакитний стяг над соляним озером в штаті Юта. Не залишайтеся байдужими та підтримайте надзвичайно амбітний та надихаючий український проект! Дізнатися деталі та переказати кошти можна тут: http://www.e-bonneville.com/ 

 

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.