Правоохоронним органам і спеціальним службам необхідно перевірити інформацію щодо доцільності цієї програми, а також фінансову документацію про збільшення вартості проекту будівництва на суму у 50 млн гривень. Треба заблокувати виділення грошей з резервного фонду на реалізацію програми, яка містить ознаки корупції.
На засіданні уряду 25 квітня 2018 року було ухвалено розпорядження «Про виділення коштів на здійснення першочергових невідкладних заходів, пов'язаних із запобіганням виникненню надзвичайної ситуації техногенного характеру у зв'язку з затопленням шахт Первомайсько-Стахановського вуглевидобувного регіону Луганської області». Уряд прийняв рішення про надання 131 млн гривень ДП «Первомайськвугілля» на запобігання затоплення його шахт з території ОРДЛО.
У своєму виступі на засіданні уряду міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш зазначив, що прийняття розпорядження допоможе врегулювати не тільки проблему техногенної катастрофи і продовження функціонування вугільної галузі, а й ряд соціальних, економічних і політичних питань.
Читайте також: Тука: Уряд виділив 131 млн. гривень на порятунок шахт на Луганщині
В свою чергу заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб п.Тука повідомив, що на Луганщині закладено дві нові потужні лави.
Дійсно,нещодавно у відокремленому підрозділі шахта «Тошківська» ДП «Первомайськвугілля» була введена в експлуатацію друга західна зворотня лава пласта m3 горизонту 486 м. Її довжина становить 200 метрів, довжина виїмкового поля – 560 метрів, потужність пласта - 1.05 метра, запаси оцінюються в 150 тисяч тонн вугілля. За інформацією спеціалістів ЛОВЦА, при роботі з навантаженням 100 тонн на добу запасів гірникам вистачить приблизно на 4 роки.
Утім п.Тука чомусь не повідомляє про те, що у 21-му столітті виїмка вугілля буде проводитися за допомогою відбійного молотка МО-2. Варто зауважити, що до війни подібні лави вибиралися за допомогою вугільних комбайнів протягом одного місяця.
13 лютого 2018 року на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Луганської обласної військово-цивільної адміністрації було розглянуто питання щодо будівництва водовідливного комплексу. На засіданні були названі об'єкти, що вимагають негайного втручання – це діючі шахти «Золоте», «Карбоніт» і «Горська» того ж таки ДП «Первомайськвугілля», які, за інформацією спеціалістів Луганської обласної адміністрації, підтоплюються водами шахт, розташованих на тимчасово окупованих територіях.
На засіданні була озвучена інформація, що для успішного вирішення проблеми необхідно реалізувати проект будівництва водовідливного комплексу вартістю 120 мільйонів гривень.
Варто зазначити, що в кінці минулого року з резервного фонду державного бюджету за цим напрямком вже виділялося Кабмін в 2017 році вже виділяв на даний проект 86,96 млн. гривень, проте було освоєно лише 9,95 млн. гривень через начебто тривалий термін виготовлення обладнання. Фактично всі кошти підприємством майже в повному обсязі залишилися не освоєними.
Утім, незважаючи на те, що раніше виділені кошти були не освоєними, вже у лютому місяці поточного року піднімається питання щодо виділення з резервного фонду не 86 млн. гривень, а значно більшої суми –120 млн. гривень, а уряд в свою чергу приймає рішення про виділення ще більшої суми-131 млн. гривень.
Відкритим залишаються питання щодо запасів вугілля на цих підприємствах і технологічного процесу виїмки вугілля.
Примітно, що збільшення вартості проекту будівництва стало вже практикою роботи Лугансько ОВЦА. Варто згадати, як за часів перебування на посаді голови обласної адміністрації п.Туки, вартість робот щодо «відновлення» Сєвєродонецького аеропорту збільшилася практично вдвічі – з двох до чотирьох млрд.гривень.
Правоохоронним органам і спеціальним службам необхідно перевірити інформацію щодо доцільності цієї програми, а також фінансову документацію про збільшення вартості проекту будівництва на суму у 50 млн гривень. Треба заблокувати виділення грошей з резервного фонду на реалізацію програми, яка містить ознаки корупції.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.