Загрози та виклики: пошук алгоритму порятунку

17 квітня 2018, 10:54
Власник сторінки
Брендмейкер, релайтер, политбрендолог
0
37
Загрози та виклики: пошук алгоритму порятунку

Війна не скінчилася, тема війни і доль загиблих, поранених, знедолених стали частиною нашого життя, і, на превеликий жаль, вони перетворюються на статистику...

Згідно з останнім дослідженням КМІС 53% опитаних протягом 2017 року пережили якусь стресову ситуацію. Порівняно із 2016 роком їх кількість зменшилася на 5 процентних пунктів (у 2016 р. було 58%). Порівняно з 2016 р. зменшилася кількість тих, хто пережив хворобу близьких, смерть близьких та втратив віру в людей. 
Кількість тих, хто не пережив жодної стресової ситуації збільшилася на 5 процентних пункти (було 37% у 2016, стало 42% - у 2017).
Найчастіше у 2017 році українці переживали вісім видів стресових ситуацій:
• Відчували свою безпорадність 13% опитаних, так само як у 2016 році
• Важку хворобу близьких пережили 12% опитаних, у 2016 було 13%, різниця незначуща
• Важку хворобу і операцію пережили 9% опитаних, це на 2 відсоткових пункти менше ніж у 2016 році (було 11%), різниця незначуща
• Втратити віру в людей, зіштовхуватися з підлістю довелося 8% опитаних у 2017 році, що на 6 процентних пунктів менше ніж у 2016 році (було 14%)
• Без засобів до існування опинилися 8% опитаних у 2017 році, у 2016 таких було 9%, різниця незначуща
• Пережити смерть близьких довелося 7% опитаних, це на 2 процентних пункти менше ніж у 2016 році (було 9%), різниця незначуща
• Втратити роботу i бути вимушено безробітним довелося 7% опитаних, у 2016 таких було 6%, різниця незначуща

За статтю:

• Загалом, жінки впродовж року переживали більше стресових ситуацій: серед чоловіків стресову ситуацію пережили 48% опитаних, серед жінок – 57%. Це скоріш за все пов»язане з тим, що в Україні жінки живуть в середньому на 10 років більше, ніж чоловіки, і серед жінок більше осіб похилого віку. 
• Тих хто відчував свою безпорадність вдвічі більше серед жінок (16%) ніж серед чоловіків (8%).
• Також велика різниця у відсотках тих, хто пережив тяжку хворобу близьких – серед жінок 15%, серед чоловіків – 8%
• Тих, хто пережив важку хворобу та операцію більше серед жінок (11%) ніж серед чоловіків (7%)
• Проте, кількість вимушено безробітних понад вдвічі більше серед чоловіків (9%) ніж серед жінок (4%)
• 
За віком:
• Люди старші за 60 років частіше за інших (дивись додаток) стикаються із хворобами, операціями (14%), хворобами та операціями близьких (13%) та смертю близьких (7%), більше за інших відчувають свою безпорадність (11%) та залишаються без засобів до існування (6%).
P.S. … Війна не скінчилася, тема війни і доль загиблих, поранених, знедолених стали частиною нашого життя, і, на превеликий жаль, вони перетворюються на статистику. Гонки на виживання ціною зброї, конфлікту, бар'єрів і розривів… Офшорні скандали. Тарифний геноцид. Політична корупція. Пенсійна реформа, реформа ЖКГ, освітня, медична, судова … Про наслідки цих дій/подій влучно говорять цифри… Деструкція, хворобливість суспільства, пустопорожність, гібридність, травмованість, надламаність, фрустрація, безпорадність та безвідповідальність – ці ознаки-характеристики вже іманентні для нашого суспільства… На превеликий жаль… 
P.P.S. … Загрози та виклики… Вони ростуть по експоненті і синхронно з ними - ступінь травмованості кожної людини окремо і суспільства в цілому. Втрачаються орієнтири… Людина, яка гордо іменує себе Homo Sapiens, знаходить себе розгубленою… Починається пошук алгоритму порятунку, пошуки сенсу буття, щоб від розгубленості не перейти до загубленості, і не бути поглинутим екзистенційним вакуумом… Людина у пошуках спасіння… Людина – вічний подорожній… Homo viator…
©Vilena V Voronova 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: психология,статистика,суспільство,Социология,реформа
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.