Про Менору і архіви КҐБ

03 жовтня 2017, 11:52
Власник сторінки
Народний депутат України
0
201
Про Менору і архіви КҐБ

Українці та євреї спільно воювали проти радянського та нацистського режимів

Відвідання центру "Менора" у Дніпрі повернуло мене спогадами у середину двохтисячних...

Одержимі працею з відновлення історичної пам'яті українського народу, ми в СБУ розсекречували архіви КГБ УРСР.

Як сьогодні пригадую страшний Фонд #13, де зберігалися документи про переслідування радянськими каральними органами єврейських організацій.

Не менш жахливими були матеріали Фонду #68, колекцію друкованих видань якого було створено на основі оперативного архіву колишнього КГБ УРСР. Він містив і містить документи про розстріли євреїв у часи Другої світової...

Добре пам'ятаю і передачу іудейським релігійним громадам сувоїв Тори - рішення про це було прийняті у далекому 2007 р. Проти цього акту гідності і справедливості на смерть боролися комуністи...

Перед очима у мене і сьогодні знайдені нами документи, які свідчать, що українці та євреї спільно воювали проти радянського і нацистського режимів. Багато зробив для порятунку євреїв український праведник преподобний Андрей Шептицький, а дружина Романа Шухевича Наталія переховувала в своєму домі єврейську дівчинку Ірину Райтенберґ.

Всі ці добрі справи згадалися мені під час зустрічі з головним рабином Дніпра шановним Шмуелем Камінецьким і перегляду експозиції тутешнього музею - це було дуже важливе для мене незабутнє знайомство і спілкування.

Віднині експозицію музею доповнить передана мною книга "Голодомор 1932-1933 рр. в Україні". Вона містить 155 документів та окремих справ, які були розсекречені у 2008-2010 роках.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: Наливайченко,Дніпро
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.