Чи варто людині синхронізуватися із глобальними трансформаціями?

18 сентября 2017, 12:26
Владелец страницы
Брендмейкер, релайтер, политбрендолог
0
10
Чи варто людині синхронізуватися із глобальними трансформаціями?

YES було створено, аби з’єднати Україну з Європою та рештою світу. Україні потрібна європейська стратегія, аби трансформувати себе.

   … «Наше історичне місце – у об’єднаній європейській родині і трансатлантичному західному альянсі. Наше покликання – стати східним кордоном європейської цивілізації. Ми прямуємо до повноцінного членства України в ЄС та НАТО», − Президент Украиіни Петро Порошенко.
   … «YES було створено, аби з’єднати Україну з Європою та рештою світу. Україні потрібна європейська стратегія, аби трансформувати себе. Нам потрібна ялтинська стратегія, аби відновити міжнародне право, повернувши територіальну цілісність», − засновник та член Правління YES Віктор Пінчук.
   … «В Україні створена антикорупційна інфраструктура, є законодавство, що дозволяє якісно працювати, єдине слабке місце – це українські суди. Я вважаю, що ми маємо швидко створити інструмент, який дозволить здійснювати правосуддя над корупціонерами. Як це буде називатися – антикорупційна палата чи антикорупційний суд – немає значення, важливо швидко створити орган, який буде якісно цим займатись», − прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.
   … «Я, як генеральний прокурор, чітко вам кажу - Саакашвілі не буде заарештованим по цій справі, не може бути екстрадований з цієї країни, поки він має посвідку на постійне проживання, або інші документи, які він подав», − генеральний прокурор Юрій Луценко.
   … «В мене є досить оптимістична інформація для України – багато побоювань, які були перед виборами в Франції, вже подолано. Сьогодні ми бачимо нову Європу, особливо після виборів в Німеччині, які, слава Богу, досить передбачувані - європейська, міжнародна політика Німеччини не зміниться. Це означає, що в нас буде нова сторінка, нове прискорення, глибша інтеграція", − Президент Польщі (1995-2005), Голова Наглядової Ради YES Александр Кваснєвський.
   … «Я не прогнозую жодних змін щодо Криму. Можливо буде якийсь миротворчий контингент на сході, але ми розуміємо що це не приведе до розв’язання проблеми. Я також сподіваюсь на санкції, які буде впроваджувати конгрес США і, можливо, буде ухвалено рішення про надання США летальної зброї», − президент Ради з міжнародних відносин Річард Хаас.
   … «Пропозиції Росії щодо введення миротворчого контингенту ООН на Донбас містять шкідливі для України елементи, але можуть стати відправною точкою для досягнення компромісу», − спеціальний представник Державного департаменту США у справі переговорів щодо України Курт Волкер.
   … «Партнери України можуть послабити санкції проти Росії після введення на Донбас миротворців ООН з повноцінним мандатом», − засновник Rasmussen Global, 12-й Генеральний секретар НАТО (2009-2014), прем’єр-міністр Данії (2001-2009) Андерс Фог Расмуссен.
   … «Президент Леонід Кучма був першим президентом моєї країни, який вирішив, що Україна має вступити до НАТО, здається, це був 2002 рік. Отже, на мою скромну думку, це важливо для всіх країн НАТО, і для всього Альянсу, дуже чітко сказати: «Настане час - і Україна стане членом НАТО!», − екс-прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.
   … «Щоб повернути Росію до демократичного ладу не достатньо просто "вимкнути" пропаганду, суспільство цієї країни просякнуте авторитаризмом», − міністр закордонних справ України Павло Клімкін.
   … «Досягти миру можливо лише з тими партнерами, які цього хочуть. З людьми, для яких переговори не є гамбітом, спрямованим на обман, або способом виграти час, щоб підготуватися до наступної фази конфлікту", − прем’єр-міністр Великої Британії (1997-2007) Тоні Блер.
   … «Британія й Америка дуже важливу роль відіграли в тому, щоб у скрутні часи допомогти Україні. Як розвиватимуться події далі? «Мінськ» не працює. Ми маємо перезапустити мінський процес, необхідно досягти відведення важкого озброєння, повернути Україні контроль над українсько-російським кордоном», − прем’єр-міністр Великої Британії (2010-2016) Девід Камерон.
   … «Україна вже 4-й рік протистоїть військовій агресії - окупований Крим, на сході країни гинуть наші захисники. Але це не повинно зупиняти нас, зупиняти реформи й перетворення, боротьбу проти корупції, розвиток наших міст. Тільки відчутні зміни – наш ключ до успіху у вирішенні глобальних проблем», − мер Києва Віталій Кличко.
   … «Реформа виборчої системи застрягла, ключ до її подальшого просування – у парламентарів», − секретар Національної ради реформ при Президентові України, заступник Глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків.
   … Такими були головні меседжі і заяви на 14-й Щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES). Численні учасники та титуловані гості, а їх цьогоріч було понад 350, найбільшої на Сході Європи платформи публічної дипломатії з розробки стратегії розвитку України в глобальному контексті у ці вересневі дні знову демонстрували свій творчий хист у вербальній еквілібристиці, відповідаючи на головні питання цьогорічного форуму: «Чи став світ новим? І що це означає для України?». Тези, теми, поради і рекомендації в цьому році вражали своєю питомою вагою. Кожен спікер претендував на роль кращого футуролога і красномовно презентував свої «продукти» екстраполяції. Як то кажуть: «Поживемо − побачимо» як рефлексії провідних політиків, дипломатів, бізнесменів, громадських діячів, провідних світових мислителів, експертів з 34 країн світу вплинуть на хід історії і позначаться в онтологічно-екзистенціальної системі координат. Так, сьогодні вони «зосереджені» на глобальних питаннях, їм не дає спокою зрушення у геополітичному розподілі сил та зміни в світовій економіці, вони намагаються зазирнути за двері White House і потрапити на «кухню» політики нової американської адміністрації, вони в пошуках алгоритмів глобальної безпеки, вони не засинають доки знову не переймуться проблемами кібербезпеки, вони генерують ідеї щодо енергетичної безпеки…
   … Та за традицією, однією з найважливіших тем зустрічі YES стала Україна та її перспективи у світі. «Палкі дискусії» було присвячено змінам, що відбуваються в нашій державі, та викликам, що постають перед Україною. Реформи в країні, сприйняття України країнами ЄС, можливості щодо забезпечення національної безпеки, рецепти по збереженню територіальної цілісності, пошуки розв’язання конфліктів між лідерами думок та особистими інтересами… 
   ... Їх, шанованих учасників Зустрічі, як і рік тому, «обтяжує» те, що популізм у політиці зростає по експоненті, а глобальні загрози тероризму і радикалізму все частіше нагадують про себе фатальними подіями ... Вони в «перманентному пошуку розв’язання» проблем соціальної нерівності і шляхів її подолання ... Вони встановлюють «алгоритм буття» для тих інших, які намагаються знайти «рецепт виживання» в світі, де крізь і всюди наслідки глобальної діяльності «Їх». Складно сказати, коли буде елімінована демаркаційна лінія між «Ними» та «іншими». А може, це неможливо в принципі у світі, де все має біполярну природу. .?
   Континуум питань і пошуків відповідей, констеляція подій і прегнантність палітри емоцій − вони до кінця віку супроводжуватимуть Homo Sapiensa, не залишаючи місця спокою. Хоча, знайти баланс і душевну рівновагу можна, варто тільки піддатися мета трансформації і стати Homo Cogitus. Передбачаю песимістичну риторику: «І що, всі проблеми вирішаться?». Ні, але людині, яка мислить, напевно, все ж таки, легше зберегти себе і не бути поглинутим екзистенційним вакуумом… 
   … Було так багато всього про світ і так мало про ЛЮДИНУ у цім світі…
   P.S. … «Чи варто людині синхронізуватися із глобальними трансформаціями?», − рефлексую…Тим більше, коли «ніхто не знає правила нового світу» (пряма мова Віктора Пінчука)… 
   Кожен вирішує сам… Життя − така складна і вітіювата онтологічно-екзистенціальна конструкція ... Кожен споруджує її за своїми кресленнями та правилам ... І зовсім не обов'язково бути членом масонської ложі, щоб бути «вільним каменярем» своєї долі ...
   P.S. ... Ялтинська європейська стратегія, на жаль, покинула стіни Лівадійського палацу. Тимчасово чи ні − покаже час. А поки свої двері для учасників світового форуму радо відкрив «Мистецький Арсенал». Так, його стіни і околиці зберігають не менше секретів вікових історій, ніж архітектурне творіння в «італійському» стилі Монігетті і Краснова. Заповідна територія Старої Києво-Печерської фортеці ... Сьогодні вона манить своєю сивою історією та готова розповісти багато і про багатьох всім тим, хто давно зарахував себе до кластеру адептів старовини. ... Марія Мазепина і її син, гетьман Івана Мазепа, імператриця Єлизавета Петрівна і військовий інженер Карл де Шардоне ... Вони, і не тільки вони, заклали мета-цеглину в місце, де зараз пульсує серце мистецтва і творчості, відбиваючи ритм культурного життя країни… Сьогодні ця історична локація оговтується від гучного форуму… Стратеги і практики зі світовим ім'ям вже виконали фінальні акорди 14-ої Щорічної Зустрічі YES і залишають сцену, звільнивши місце митцям-творцям-ЛЮДЯМ…
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: Мистецький арсенал,рецензия,политика
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.