Боже великий, єдиний! Нам Україну храни…

25 серпня 2017, 15:41
Власник сторінки
Брендмейкер, релайтер, политбрендолог
1
Боже великий, єдиний! Нам Україну храни…

УКРАЇНА. Сьогодні – держава в центрі Європи, яка у всіх на вустах. Українцям вдалося знайти унікальну рецептуру і приготувати шедевр, який своєю неповторністю і шармом, смаком і присмаком вражає світ.

… «Боже великий, єдиний! Нам Україну храни… Волі і світу промінням Ти її осіни»... Сьогодні ці слова «Молитви за Україну» звучали по-особливому піднесено та урочисто… Сьогодні душі і серця мільйонів українців налаштовані камертоном неба, тож церковний гімн України на музику Миколи Лисенка та вірші Олександра Кониського у виконанні такого величного народного хору лунав до небес… 
… Я покидаю голосний Хрещатик, підіймаюся до Михайлівської площі… Звідусіль чути пряму мову людей, які вже рефлексують на тему побаченого та почутого сьогодні. В епіцентр інформаційного простору транслюються суб'єктивні думки про те, як було, як є, і як буде ... 
Полярність думок та емоцій… Одні під враженням від військового параду і горді за свою країну і її армію. Сьогодні понад 4,5 тисяч військовослужбовців, представників ЗСУ, Прикордонної служби, Нацгвардії, Національної поліції, ветерани АТО, стали учасниками масштабного військового перформансу. Урочистим маршем головною вулицею країни пройшли 3100 військових. Кияни та численні гості помітили, що цьогоріч у параді брали участь 10 іноземних військових підрозділів держав-партнерів України: Великобританії, США, Канади, Грузії, Румунії, Молдови, Польщі, Естонії, Литви і Латвії. В об’єктив народного ока потрапляють дев’ять іноземних міністрів оборони, серед яких і міністр оборони США Джеймс Меттіс… 
… Поки одні старанно видають порції власних емоцій щодо військового параду, інші вже дискутують про технічне забезпечення української армії на полях виставки військової техніки, яка локалізувалася на вулиці Хрещатик, Європейській площі та вулиці Інститутській. Дорослі оглядають новітні зразки озброєння, діти, особливо хлопчики, питають дозволу у військових піднятися на модернізовані танки Т-72АМТ та Т-84У "Оплот", розробку РСЗВ "Верба" та інші. 
А в цей час треті влаштували гостру полеміку про доцільність таких масштабних заходів, забуваючи про те, що перформансну комунікацію ніхто не відміняв, а перформанс як полікультурна модель комунікації своїми динамічними характеристиками відповідає тенденції зміни образу сучасного світу. Тож як політичний психолог я «за» паради, і військові теж. 
… Адепти ТБ вже встигли дати оцінку святковому контенту провідних ЗМІ країни, щедро використовуючи і білі, і чорні фарби. Психологи, фізіогномісти, спічрайтери «розкладають на молекули й атоми» вітальну промову президента Порошенка, проголошену перед початком параду, і досі не можуть дійти до єдиної думки в тій частині, де гарант знову згадував «прощання з імперією»… 
… Експерти, представники різних соціальних і професійних кластерів, намагалися прописати «лонг-лист» до 26-річниці Незалежності з іменами легендарних українців, називаючи кращими з кращих Богдана Ступку, Ліну Костенко, Миколу Амосова, Валерія Лобановського, Бориса Патона. Філософи, політики, представники світу мистецтва, історики, журналісти та інші – кожен на свій лад інтерпретував сьогоднішній день і весь той історичний шлях, який пройшла Іменинниця за роки незалежності. 
Так, світ занурився в глобальну економічну і демографічну кризу. Людський і фінансовий капітал сьогодні в дефіциті. Міста та цілі території конкурують за ресурси. Йде боротьба, а в нашому випадку – війна за своє місце в новому світі, і Україна на передовій ...
… Україна зробила свій вибір. Ціною людських життів відкрилася дорога в Європу, в світ демократичних цінностей. І зараз, в ці хвилини, триває не просто боротьба, йдуть бої за право бути нацією на власній території, бути єдиною країною, що має свою неповторну ідентичність.
… УКРАЇНА ... Сьогодні – це держава в центрі Європи, яка у всіх на вустах. Українцям вдалося знайти унікальну рецептуру і приготувати шедевр, який своєю неповторністю і шармом, смаком і присмаком вражає світ.
Стійкість і мужність, любов до рідної землі, гідність і щирість, привітність і гостинність, патріотизм, сентиментальність, емпатійність – цей симбіоз етнопсихологічних констант українців вражає і здатний достукатися до серця кожного. Думаю, Томас Гед може сміливо парирувати перед своєю аудиторією, читаючи чергову лекцію з брендінгу. Адже саме він сказав: «Головне завдання бренду – достукатися до серця».
… Досить подивитися навколо, щоб помітити: синьо-блакитний, жовтий кольори в фаворі. Трендовий манікюр у вигляді українського прапора на пальчиках юної it girl. Денді, який вивчає вітрини модного бутика зі стильним синьо-жовтим шарфом. Концепт-кар, що розтинає проспекти і вулиці, приголомшує не тільки швидкістю, а й блакитно-жовтим тюнінгом. Адже візуальна атрибутика – невід'ємна частина будь-якого бренду. 
І те, що саме сьогодні заставка пошукача Google виконана в насичених синьо-жовтих кольорах і представлена як святкова композиція, а спеціальний вітальний Doodle, який видно, як тільки користувач наведе курсор, повідомляє «З Днем Незалежності України!», - говорить про те, що бренд країни капіталізується.
Але символіка сама по собі нічого не варта. Сила бренду «УКРАЇНА» в його емоційному наповненні. Кожен українець, від малого до великого, віддає сьогодні частинку свого «Я» своїй Батьківщині. Кожен відправляє частину свого ресурсу в загальний репозиторій енергій. Саме звідти черпає і буде черпати сили велика країна і великий народ.
… Дзвони Михайлівського Золотоверхого зупинили мене біля храму… А ще, каталізували власні рефлексії про Незалежність чи «залежність» моєї країни. Все в цьому світі має біполярну природу. І, щоб осягнути наш двоїстий, амбівалентний світ, де переплітаються протилежності, Homo Sapiens вдається до амбівалентного способу мислення, тож по-різному реагує і сприймає події, кожен сам конструює дійсність, кожен має власну інтерпретацію і може саме так самозберігається, в такий спосіб захищає себе від зовнішніх подразників, рефлексує і рухається далі траєкторіями життя. Так, турбулентності не уникнути, а девіація стала звичайним явищем. Але, знову ж таки, рухаємося, а значить – живемо… 
…Україна: війна не скінчилася, тема війни і долі тисяч загиблих, поранених, знедолених стала частиною нашого життя, і, на превеликий жаль, перетворюється на статистику. Гонки на виживання ціною зброї, конфлікту, бар'єрів і розривів… Офшорні скандали. Тарифний геноцид. Політична корупція. Деструкція, хворобливість суспільства, пустопорожність, гібридність, травмованість, надламаність, фрустрація, безпорадність та безвідповідальність – ці ознаки-характеристики вже іманентні для нашого суспільства…
… Процес розпаду ціннісно-символічного порядку, девальвація моральних і духовних орієнтирів глобального розвитку ростуть по експоненті… Сьогодні суспільство стоїть перед ціннісним вибором: духовний матеріалізм або практичний гуманізм, соціальна справедливість чи економічна ефективність; авторитарний режим чи самоорганізація на платформі постдемократичних цінностей… Сьогодні кожен має право вибору… Але перед тим як обрати, спочатку варто обрати відповідальність… 
P.S. … «Про що Ви мрієте у День Незалежності? Нам важлива Ваша думка. Ми представляємо незалежне…», - пролунав дзвінкий голос юної пані-інтерв’юерки , яка зненацька з’явилася переді мною, немов повернувши на поля свята… 
«Я мрію, щоб Небо наклало табу на ненависть один до одного і ворожнечу … Я мрію про РЕНЕСАНС УКРАЇНИ»…
P.P.S. … З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ, ДРУЗІ!...
Автор: Вілена Воронова
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: Украина,День Независимости,бренд,день незалежності
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.