Сьогодення наших дітей – майбутнє нашої країни…

03 липня 2017, 19:41
Власник сторінки
Брендмейкер, релайтер, политбрендолог
0
98

Її посмішка, немов посмішка Янгола… Вона так щиро стискає мене в своїх обіймах… Її маленьке серце здатне вмістити великий світ…

   "...Її посмішка, немов посмішка Янгола… Вона так щиро стискає мене в своїх обіймах… Її маленьке серце здатне вмістити великий світ… Вона радіє життю, хоч і почала жити по-новому, на новому місці… Вона поспішає до психолога, аби той допоміг їй в цьому… Вона - дівчинка-переселенка зі сходу країни… Вона Даринка Яковлева», - я модерую круглий стіл на тему «Формування та реалізація державної політики у сфері захисту дітей в Україні: реалії та перспективи» у стінах Верховної Ради, а очі цієї дитини і тих сотен, з якими довелось познайомитись останнім часом, переді мною)… У лютому 2016 року в законодавство України про таких як вони введено дефініцію "дитина, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів", та і досі підзаконними нормативно-правовими актами не визначено порядок надання дитині зазначеного статусу та відповідні дії державних органів з метою підтримки зазначеної категорії дітей…
    … На превеликий жаль, новітня історія України поповнилась чорними сторінками. Нові виклики у сфері забезпечення прав дітей, спричинені воєнними діями на сході країни, потребують від влади швидкого реагування. Однак спеціальні програми щодо захисту дітей, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції, не затверджено, військово-цивільні адміністрації не мають спеціальних повноважень та кадрового забезпечення для здійснення ефективних заходів із захисту дітей від наслідків збройного конфлікту. В Україні не ведеться облік офіційних даних про дітей, які загинули та були поранені внаслідок збройного конфлікту. Законодавчо не встановлено покарання за вчинення кримінального злочину у виді вербування, втягування та рекрутування дітей у воєнні дії… Континиум проблем і, на жаль, обмаль алгоритмів їх вирішення… 
   … Війна – це найбрутальніше порушення прав дитини. Україна зіткнулася з новим явищем — діти-переселенці, діти загиблих українських військових, діти-партизани і т.і. , досвіду роботи з якими немає...
   … Приблизно 600 тисяч дітей перебуває на окупованих територіях. Майже 250 тисяч дітей є переселеними. 100 тисяч дітей живуть у зоні зіткнення. У НАС З’ЯВИЛОСЯ ДУЖЕ БАГАТО ДИТЯЧОГО ГОРЯ… Тож для нас, дорослих, на сучасному етапі проблеми формування та реалізації державної політики у сфері захисту прав дітей постають особливо гостро, а їх розв’язання потребує скоординованих зусиль влади та громадянського суспільства…
    … За 25 років незалежності країни з 1991 року дитяче населення зменшилося майже у два рази… Сьогодні воно становить 7,6 млн. дітей. … Може досить про перемоги і про те, що здобули…Може почати з земного… Почати з ЛЮБОВІ до дітей… А потім…Національна стратегія з питань прав дитини ( як складова консолідації суспільства та держави з означених питань). Кодекс про права дитини (з урахуванням принципів Конвенції ООН про права дитини, національного досвіду). Закон про Уповноваженого з питань прав дитини… 

P.S. … Незалежно від статі, віку, віросповідання, національності всіх нас, «людей планети Земля», об'єднує одна онтологічна особливість: у кожного в анамнезі життя значиться: «був громадянином країни під назвою «Дитинство». Все закладається і починається з дитинства… Сьогодення наших дітей – майбутнє нашої країни… 


Автор: Вілена Воронова
Генеральний директор Міжнародного брендингового агентства «BRANDING & CONSULTING VVV»
Директор «ІНСТИТУТУ ТЕРИТОРІАЛЬНОГО БРЕНДИНГУ»
Співголова Всеукраїнського Жіночого Руху «ЖІНКИ ЗА ЗМІНИ»
Член АСОЦІАЦІЇ ПОЛІТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ УКРАЇНИ (АППУ)
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: Украина,дети,переселенцы,переселенцы из зоны АТО
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.