Операція «Вісла»

28 квітня 2017, 19:20
Власник сторінки
Солдат ЗСУ
1
258
 Операція «Вісла»

Вічна пам’ять загиблим!


«Вирішення українського питання, поширеного на територію Ряшівського, Люблінського і частини Краківського воєводства є справою надзвичайно важливою, вирішальною щодо результатів подальшої боротьби з бандами УПА», – це цитата з секретного рапорту Оперативного відділу Генерального штабу Польського війська від 27 березня 1947 року. Кращого пояснення, чому сталася операція «Вісла», годі й шукати…

За польськими даними, було переселено 140 575 осіб, ув’язнено в концтаборі Явожно 3800 чол, убито 655 чол, заарештовано 1466 членів українського руху Опору. Насправді ж було убито набагато більше. Наприклад, офіційні дані свідчать про загибель 300 жителів села Малі Куровичі, а згідно з рапортами УПА було вбито майже 2000.

Тому, коли мені кажуть, що ми маємо за щось там вибачатись перед поляками, мене це відверто дивує. Я готовий пристати на те, що потрібно залишити цю трагічну історію нашої історії у минулому і будувати братні стосунки із Польщею на принципі взаємоповаги.

Але спогади про цей жах повинні кожного дня змушувати нас працювати для того, щоб подібні речі НІКОЛИ не повторились. Вічна пам’ять загиблим!

 

 

Олег Ляшко,
Народний депутат України,
Лідер Радикальної партії

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: УПА,Польща,Радикальна партія,операция Висла,Олег Ляшко,фракція РПЛ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.