Круглий стіл «Українська жінка і політика: реальність, проблеми, радикальні змін

28 березня 2017, 11:48
Власник сторінки
Брендмейкер, релайтер, политбрендолог
0
43
Круглий стіл «Українська жінка і політика: реальність, проблеми, радикальні змін

Світ трансформується, глобальні виклики перманентно потребують конструктивних дій. Сьогодні багато хто з сучасних філософів констатує: час, в якому живе людство, не що інше як пре-апокаліпсис.

   … Світ трансформується, глобальні виклики перманентно потребують конструктивних дій. Сьогодні багато хто з сучасних філософів констатує: час, в якому живе людство, не що інше як пре-апокаліпсис.
   Деструкція, хворобливість суспільства, пустопорожність, гібридність, травмованість, надламаність, безпорадність та безвідповідальність – це ознаки-характеристики нашого світу, і, на превеликий жаль, вони є універсальними, бо характеризують всі сфери людського життя. Політика не стала винятком. 
   Я була, є і буду адептом ієрархії у всьому, бо жила, живу і буду жити, сповідуючи фундаментальні закони буття, а отже, не маю на меті елімінувати стале і зрозуміле. За жодних обставин жінка не повинна зайняти місце чоловіка, але те, що жіноцтво може допомогти змінити цей світ на краще – факт, доведений емпірично.
   Як політичний психолог, брендолог, коли того вимагає ситуація і специфіка професійної діяльності, не раз робила порівнювальний аналіз і вивчала статеві особливості соціальної перцепції, гендерні особливості динамічних та змістових характеристик міжособистісного сприймання, атрибуції особистісних якостей, динаміку розвитку соціально-перцептивних властивостей політиків у процесі діяльності.
   Тож, можу лише констатувати: жінка не «пасе задніх». Як часто у пошуку рецепту вирішення тієї чи іншої політичної, соціальної проблеми необхідні надійні інструменти. Безперечно, згенеровані роками алгоритми, формули, економічні розрахунки тощо можуть допомогти знайти правильний шлях, але все частіше, особливо на даному етапі, коли все заходить у глухий кут, шукають альтернативу.
   Ідентифікація, емпатія, атракція, соціальна рефлексія як дієві механізми прокладають траєкторію до позитивного результату. Жінки у сприйнятті соціальної дійсності лідирують, тож мають об’єднати зусилля заради еволюційних трансформацій.
   Жінка у політиці і владі – сьогодні це не примха, не мейнстрім, сьогодні – це екзистенційна необхідність.
   І ще щодо участі жіноцтва у державотворенні. У всьому цивілізованому світі стало аксіомою: ступінь свободи жінки в суспільстві є показником міри свободи суспільства загалом. Ця аксіома трансформується у практичному плані у низку вимірів цієї свободи, загальним же показником є міра залучення жінок до суспільного простору, сфери генерування дієвих робочих механізмів та прийняття відповідальних політичних рішень. Це базова складова побудови гендерно збалансованого суспільства в країні і одна з умов членства України у ЄС.
   Це детермінує представленість українського жіноцтва у сфері, яку визначено як зону особливої відповідальності, політиці. Жінки складають більшість населення України і повинні мати відповідний вплив на прийняття політичних рішень. І з цим одностайно погодилися всі учасниці круглого столу«Українська жінка і політика: реальність, проблеми, радикальні зміни», який щойно пройшов у Херсоні у стінах мерії. Традиційно захід організовано Всеукраїнським Жіночим Рухом «Жінки за зміни» під егідою Радикальної Партії Олега Ляшка. І поки у сесійній залі міської ради Херсона вирували пристрасті місцевого масштабу жінки-лідери Херсонщини в іншому залі згенерували план роботи і алгоритм співпраці на наступний рік, а головне – артикулювали проблеми, що потребують негайного вирішення. 
   … Про тих дітей, хто бачить світ душею, про дорослі проблеми малих дітей зі сльозами на очах говорила директор Херсонського загальноосвітнього навчально-виховного комплексу №11 Херсонської міської ради Світлана Дудченко. Сьогодні у керованому нею навчальному закладі поряд з 350 учнями із загальноосвітніх класів навчаються 187 дітей з вадами зору, три дитини тотально сліпі. Такі діти вивчають англійську та польську мови, відвідують різноманітні гуртки, малюють, співають, танцюють та головне – їм треба здобути освіту. Однак підручників, надрукованих шрифтом Брайля, Україна за усі роки незалежності надрукувала обмаль. Діти досі навчаються переважно за старими радянськими або ж виробленими власноруч картками. Уроки хімії, фізики проходять без підручників. Вчителі спецшкіл давно змирились і знають як пояснити матеріал, та ми ж говоримо про якісну освіту. «Підручників мало, бо вони надто дорогі», - пояснюють в Міністерстві освіти, одна книга шрифтом Брайля коштує понад тисячу гривень. Звісно, гарна новина від Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич у вересні 2016 року вселила оптимізм, бо заощаджені внаслідок здешевлення шкільних підручників кошти пішли на друкування підручників шрифтом Брайля і хрестоматій для початкової школи, а органам місцевої влади з метою видавництва підручників для учнів з вадами зору було направлено субвенцію з Держбюджету. Та сьогодні виявляється, що не всі змогли її освоїти вчасно. Тож питання залишається відкритим, а можливість прегнантно навчатись – закритою.
   … Патріотичне виховання дітей та молоді. Ця тема вже стала трендом для ЗМІ, а для окремих людей – сенсом життя та головним у професійній діяльності. Лариса Хабратодна з таких. Директор Комунального закладу "Центр туристського-краєзнавчої творчості учнівської молоді" Херсонської обласної ради, сьогодні вона робить все, аби на Херсонщині впровадити в навчальні заклади Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру «Сокіл» («Джура»).Ця робота проводиться за сприяння Міністерства молоді та спорту України, Міністерства культури України, Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства надзвичайних ситуацій, а також Служби безпеки України та Державної прикордонної служби України. Виховна система гри «Джура» включає в себе постійну навчально-виховну роботу в кожній школі протягом усього навчального року, дає можливість залучити до спільної дії учнів, педагогів, батьків, представників органів місцевого самоврядування та громадських організацій. Ця робота починається в дитячих садках і продовжується в школах, де вона охоплює всі вікові категорії учнів, і, як підсумок цілорічної праці гуртків козацько-лицарського виховання в навчальних закладах, навесні та влітку проводяться фінальні етапи гри: I (районний, міський), II (обласний), III (Всеукраїнський). Виховні системи навчальних установ і наметових вишкільних таборів базуються на козацьких і пластових виховних системах.
   Сьогодні ні для кого не таємниця, що саме така форма виховної роботи з учнівською молоддю є надзвичайно ефективною та актуальною, зважаючи на складні військово-політичні умови, що нині склалися в нашій країні. Високий рівень обороноздатності України може бути забезпечений не стільки новітніми зразками зброї, як, у першу чергу, високим рівнем патріотизму громадян, наявністю у них потрібних умінь та навичок із загальновійськових дисциплін, вміння зберегти своє життя і здоров’я в умовах надзвичайної ситуації та військового конфлікту, надання першої допомоги, а головне – їхньої готовності захистити Україну від будь-якого агресора. Все це добре, та сьогодні, за словами Лариси Григорівни, у Херсоні не має жодного транспортного засобу для перевезення дітей, коли мова йде про позашкільний час та заходи. Питання фінансування позашкільної освіти у Херсоні стоїть гостро. І навіть звитяги місцевої учнівської молоді на національному і міжнародному рівнях не каталізують бажання у місцевої влади вирішити численні питання щодо спортивної амуніції, засобів транспорту, ремонту об’єктів спортивної інфраструктури та ін. …
   … Вирішення проблем у медичній сфері… Боротьба з ксенократією у цій сфері, «інновації» від «неофіта» в.о. Міністра охорони здоров'я УкраїниУляни Супрун, гідна оплата праці медикам, запровадження часткового медичного страхування шляхом організації лікарняних кас для забезпечення хворих медикаментами, сімейна медицина та сімейні лікарі- такі теми підіймались лікарями, які взяли участь у Круглому столі. Важко уявити, що в обласному центрі в жодному державному медичному закладі немає можливості своєчасно виявляти глухоту та диференціювати її з приглухуватістю. Діагностика глухоти у дорослих грунтується на скаргах і підтверджується при аудіометрії. Сучасні методи дослідження слуху дозволяють з великим ступенем точності знайти відсутність або наявність залишків слуху. Але для херсонців це можливо тільки при зверненні у приватні клініки і за великі кошти…
   Континуум питань, пошуки відповідей, напрацювання… Плідний відкритий діалог та обмін досвідом між експертами, представниками місцевої влади, представниками громадського середовища та волонтерських рухів відкрив нову сторінку в роботі Всеукраїнського Жіночого Руху «Жінки за зміни», а для мене особисто і моєї колеги Інни Силантьєвої - нові завдання та алгоритми їх вирішення. На постдискусійному етапі було підведено завершальні підсумки, розроблено рекомендації, визначено результати заходу, а головне – учасниці одностайно ухвалили рішення про проведення регіонального Форуму «ЖІНКИ ЗА ЗМІНИ, СТАБІЛЬНІСТЬ І БЛАГОПОЛУЧЧЯ КОЖНОЇ РОДИНИ» за участю жінок-лідерів та представників місцевих органів влади, аби об’єднати зусилля для вирішення проблем та усунення перепон на шляху до благополуччя і стабільності життя жителів Херсонщини.
   … Таймінг Круглого столу збіг реактивно швидко. Підводячи риску, ніхто не поспішав ставити крапку…Переді мною дорожня карта дій, а попереду важка рутинна робота.


P.S. … Черговий Круглий стіл довів: настав час переосмислення ролі та місця жіноцтва у суспільстві, рівноправної участі разом із чоловіками в усіх сферах суспільно-політичної діяльності та створенні нової державної парадигми.

P.P.S. … Останнім часом все частіше чую на свою адресу: «Вілено, коли у політику? Може варто змінити амплуа? Стільки в анамнезі виборчих кампаній для інших, а ти все у ролі «сірого кардинала»…» Відповідаю коротко: «Кожному своє, і на все свій час». А ще, хотілося б, щоб політика для сучасної української жінки була не лише найкоротшим шляхом до власної популярності, а й найперспективнішим для країни…
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: Херсон,женщины,события,РПЛ,радикалньа партія олега ляшка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.