Самоврядування по-ірпінськи: уряд тільки планує, а ми вже працюємо

07 грудня 2016, 11:44
Власник сторінки
голова політичної партії «Нові обличчя»
1
227
Самоврядування по-ірпінськи: уряд тільки планує, а ми вже працюємо

Днями Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко озвучив головні завдання уряду у напрямку децентралізації на 2017 рік. Та поки уряд планував, Ірпінь вже успішно працював над цим.

Основними завданнями децентралізації назвали розбудову інфраструктури громад, запровадження стратегічного планування розвитку ОТГ, підвищення якості надання послуг, реформування сектору ЖКГ. Ми вже маємо власні здобутки у цьому напрямку і продовжує впевнено рухатися далі.

У травні 2015-го відбулося перше у Київській області офіційне об’єднання громад. Таке рішення прийняли село Михайлівка-Рубежівка, село Забуччя та місто Ірпінь. Згодом до спроможної ірпінської громади виявили бажання долучитися ще дві сільські ради з селами Козинці, Діброва, Бузова, Буча, Любимівка, Гурівщина, Хмільна.

З головами цих сільських рад ми уже співпрацюємо на паритетних засадах. Андрій Помазан, Сергій Кижлай, Володимир Вигінний увійшли до складу виконавчого комітету Ірпінської міської ради. Село Козинці отримало від Ірпеня, хоча не нові, проте робочі автобус та екскаватор. А ми викупили у Михайлівки-Рубежівки недобудований гуртожиток, який буде відремонтований і облаштований під житло для освітян та медиків Ірпінськогорегіону. Зараз разом із сільськими головами плануємо спільні проекти на наступний рік.

Однак, користуватися реальнимисуттєвими перевагами обєднаної територіальної громади мешканці згаданих сілще не можуть. Ні звернутися до найближчої поліклініки, ані скористатися безкоштовними послугами центру соціалізації дітей-інвалідів, ані подати запит до сучасного Ірпінського центру надання адміністративних послуг, кращого ЦНАПу  в області.

Офіційні висновки про утворення обєднаної територіальної громади з центром в Ірпені «зависли» на обласному рівні. Всі посилаються на недосконале законодавство. Досі не затверджені умови зміни меж районів у процесі утворення ОТГ, умови приєднання окремих громад до уже об’єднаних, ряд інших питань.

Ці законодавчі бар’єри серйозно гальмують реформу самоврядування. Але не тільки вони. За радянськими традиціями окремі представники центральної влади ще й досі поводяться з місцевим самоврядуванням як із васалами. Лише за один рік до Ірпінської міської ради надійшло близько 900 різноманітних запитів у тому числі й депутатських. Відбулося кілька десятків перевірок, навіть із залученням озброєних силовиків у масках. Тиск на місцеве самоврядування, на жаль, поки що залишається сумною реальністю в Україні.

Повноваження, ресурс та відповідальність. У рамках реформи місцевого самоврядування саме ці три кити децентралізації держава малапередати на місця. Чи маємо їх на сьогоднішній день? Щодо повноважень, а відтак і відповідальність, радіти ще рано – їх передали лише частково, навіть менше половини.

Єдине, що додало оптимізму – фінансова децентралізація. Акцизний збір, що залишили на місцях, а також платежі за послуги реєстрації нерухомості дали можливість збільшити надходження до бюджету.  Хоча і в цьому питанні не все просто, ця реформа разом з іншими спрямованими на поповнення бюджету заходами допомогла нам за два роки збільшити бюджет розвитку Ірпеня практично у 20 разів: від 8 мільйонів до більш як 160 мільйонів гривень. Завдяки цьому ми динамічно розвиваємо міську інфраструктуру, реформуємо ЖКГ, робимо наше місто сучасним європейським центром об’єднаної громади.

Вже цієї неділі кілька десятків новостворених об’єднанихтериторіальних громад в Україніпроведуть свої перші вибори. Всьогоїх створено вдвічібільше. На жаль, об’єднаної територіальної громади з центром в Ірпені серед них ще немає. Але я твердо знаю, що вона буде.Ми невпинно рухаємося до неї і, попри труднощі реформування, робимо все можливе, щоб Ірпінська об’єднана громада була однією з найпотужніших у державі. 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: ЖКГ,самоврядування,місцеве самоврядування,Ірпінь,приірпіння,якість послуг жкг,децентралізація
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.