ІНІЦІАТИВА НА МІЛЬЙОН: ІРПІНЬ ОБЕРЕ КРАЩІ ГРОМАДСЬКІ ПРОЕКТИ

07 листопада 2016, 17:47
Власник сторінки
голова політичної партії «Нові обличчя»
0
61
ІНІЦІАТИВА НА МІЛЬЙОН: ІРПІНЬ ОБЕРЕ КРАЩІ ГРОМАДСЬКІ ПРОЕКТИ

Програма громадського бюджету в Ірпені вийшла на фінішнупряму. Вперше в історії міста ірпінчани самі вирішують, як розпорядитися мільйоном із міського бюджету.

Буде реалізовано 12 нових проектів. Які саме – визначаємо разом до кінця тижня.

За кордоном громадський бюджет вважають тестом на здатність громади мобілізуватися і встановити партнерські стосунки з органами влади. Він є яскравимпроявом демократії, що застосовується у десятках країнах світу ще з 1989 року. Громади міст Канади, Бразилії, Франції, Італії, Німеччини, Іспанії, Великобританії, Польщі регулярно користуються своїм правом ісамі вирішують, на що витрачати певну частину коштів із місцевого бюджету.

В Україну громадський бюджет прийшов тільки минулого року. Першопрохідцями стали Чернігів, Черкаси, Полтава і Луцьк. Зараз таку програмувпроваджено у понад тридцяти українських містах, серед яких і ми. І мені приємно, що у співвідношенні до кількості населення міста, в Ірпені подали найбільшу кількість заявок по Україні – 92. Після ретельного аналізу робочою групою до голосування допущено 68 проектів: 29 – з кошторисом до 50 тис.грн та 39 – з бюджетом до 150 тис.грн.

Усі проекти  надзвичайно цікаві і дуже різні за напрямками. Від суто господарських – облаштування у місті спеціального овочесховища, до таких, що після реалізації зможуть рятувати людські життя – дефібрилятори у всіх громадських місцях Ірпеня. Ірпінчанипропонують розписати на стінах багатоповерхівок мурали, закупити нове стоматологічне обладнання для дитячої поліклініки, облаштувати кабінет реабілітації для дітей з обмеженими руховими можливостями, запровадити спортивний турнір Пам’яті Небесної Сотні та, навіть, роздавати гроші за скинуті кілограми.

Чимало ідей стосуються велосипедного спорту: велостоянки, муніципальний прокат велосипедів, дитячі велодоріжки і навіть створення туристичного велогуртка. Понад двадцять проектів надійшло від шкільної громади Ірпеня. Вчителі та учні хочуть посилити засоби безпеки у навчальних закладах, пропонують створити шкільне радіо, облаштувати нові спортивні майданчики та у всіх школах встановити системи очищення води.

Переконаний, що кожна із запропонованих ідей потрібна громаді Ірпеня. Але цього тижня, до 13 листопада, ми повинні зробити конкретний вибір – віддати свій голос за один великий і один малий проект. Зробити це можна за допомогою електронного голосування http://korrespondent.net/url.hnd?url=http://initiativ.e-dem.in.ua/irpin/Competition/ViewIn/1або у міському Центрі надання адміністративних послуг. Люди, не здатні самостійно пересуватися, матимуть змогу проголосувати вдома, за попередньо оформленою заявкою.

Якось американський психолог і філософ Вільям Джеймс сказав, що коли у вас є вибір, але ви не робите його, то це теж є вибором. Але сьогодні ми не можемо дозволити собі не обирати. Майже сотня активних мешканців міста та їхні проекти чекають нашої підтримки. Вашого голосу чекає Ірпінь. У свою чергу можу гарантувати, що чотири великих і вісім малих проектів, що наберуть найбільшу кількість голосів, будуть втілені в життя уже наступного року.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: бюджет,проект,гранты,Мільйон,державний бюджет,Ірпінь,приірпіння
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.