Я І МОЇ 67 КВАРТИР. ЗВЕРНЕННЯ ВОЛОДИМИРА КАРПЛЮКА

25 липня 2016, 12:55
Власник сторінки
голова політичної партії «Нові обличчя»
4
847
Я І МОЇ 67 КВАРТИР. ЗВЕРНЕННЯ ВОЛОДИМИРА КАРПЛЮКА

Я є міським головою Ірпеня з жовтня 2014 року. Прості жителі міста знають мене через реальні справи моєї команди. Але вся Україна дізналася про мене після замовної брудної кампанії у ЗМІ.

Першою хвилею "заказухи" була історія про те, що мені належить 67 квартир. Настав час без емоцій прояснити це питання.

У 2010 році я балотувався на посаду міського голови Ірпеня, виграв вибори за усіма протоколами з "мокрими" печатками. Але перед оголошенням результатів тодішній Премєр-міністр Микола Азаров зателефонував екс-ректору Національної податкової академії Петру Мельнику і поставив завдання будь-якою ціною перерахувати голоси на дільницях в академії і віддати перемогу регіоналу Володимиру Скаржинському. Так і сталося: у мене вкрали перемогу, а мером став Скаржинський, якого потім з робочого кабінету "винесли" хвилі Революції Гідності.


Я не покинув мерських амбіцій, ми домоглися призначення парламентом позачергових виборів і у жовтні 2014 року я виграв вибори Ірпінського міського голови. Так само я виграв вибори мера Ірпеня на чергових місцевих виборах у 2015 році (розрив між мною та моїм основним суперником склав 40%), а очолювана мною партія "Нові обличчя" провела найбільшу кількість депутатів до Ірпінської міської ради.

Балотуючись на мера у 2014 році, я оприлюднив декларацію про свої доходи за 2013 рік і чесно показав усе належне мені майно. Мені було нічого боятися, адже я до того, як став мером, займався підприємницькою діяльністю - від рекламного бізнесу до спорудження житла європейського рівня. Я в повній мірі сплатив податки і досі зберігаю більшість квитанцій про сплату податків за усі роки. Таким чином, я створив додаткову вартість і поповнив місцеві бюджети на мільйони гривень.

У декларації за 2013 рік було не лише 67 квартир. Там були земельні ділянки, які я купив для здійснення будівельних проектів. Там були автомобілі і навіть мій мотоцикл.

А тепер увага. Я міг переписати всю свою власність на підставних осіб, як це роблять більшість українських політиків, і показати своїм виборцям "нулі". Але я був у цьому регіоні найбільш відомим громадським діячем та підприємцем, мені довіряли прості жителі та інвестори. Тому я не пішов шляхом обману і показав свої статки.

Багато "знаючих" людей тоді пропонували мені випустити спецвипуск газети "Ірпінський вісник" в двох екземплярах і заховати їх в сейф для надання представникам правоохоронних органів у разі витребування, а на сайті не публікувати. Але мої дії були свідомими і мені хотілося йти шляхом правди.

Тому ми одразу створили офіційний сайт Ірпінської міської ради imr.gov.ua і я наполіг, щоб на ньому опублікували мої декларації про доходи, в т.ч. й декларацію за 2013 рік, хоча по факту вже можна було публікувати тільки за 2014. Після того, як вона півроку була опублікована, представники руху "Чесно" "розшукали" мою декларацію на офіційному сайті чомусь саме перед місцевими виборами.

І мене почали "травити". Чим по факту? Тим, що я чесно показав чесно зароблене майно. Чи нашкодило це мені? Ні, адже я після цієї брудної кампанії вчергове виграв вибори міського голови, бо в Ірпені та Приірпінні голосують за людей реальних справ.

Але моє звернення не про це, а про те, що брудна кампанія щодо моєї декларації відкинула нашу країну мінімум на десятиліття назад. Адже тепер кожен, хто декларуватиме майно, розумітиме, що цю власність краще не показувати, адже політичні опоненти разом із замовними засобами масової інформації знищать людину лише за те, що вона володіє майном. Вони боятимуться декларувати і записуватимуть майно на водіїв та охоронців.

Та найгірше не це. Прецедент з моєю декларацією спонукатиме власників фінансового ресурсу вкладати його в економіки країн Європи, США, Близького Сходу. Тільки не в Україну. Це призведе до ще більшої тінізації вітчизняної фінансової системи, простимулює збільшення масштабів обналу та корупції. Адже, якщо ти чесно задекларуєш майно, то чекай дронів над своїми будинками і сюжетів у новинних випусках телеканалів. Мій будинок показували і з боку, і з прискоку. Але в телеефірах ви не побачите будинків у Кончі Заспі, на фоні яких мій можна вважати будкою для охорони. Адже в цих будинках живуть олігархи, яким належать телеканали. Власніть у цих телеканалах так само ними не задекларована, як і їхні палаци. І журналістів це влаштовує, адже ті, хто не декларує будинки та телеканали, платять цим же журналістам.

25 років країна жила по різним, часто не зрозумілим, правилам. Більшість з нас отримували заробітну плату в конвертах, не проявляли свій голос і здивовано дивилися на нові Мерседеси народних депутатів, у деклараціях яких були "нулі". Але ці правила міняються, і я радий, що навіть жертвуючи своїм політичним іміджем, я зробив свій внесок у справу чесності та відкритості тих людей, яких обирають громадяни для роботи у сфері публічного управління.

Якби я хотів написати це звернення одним реченням, то зробив би це так: Вам не подобаються забезпечені люди - Ви отримаєте країну без забезпечених людей!

У всьому цивілізованому світі єдиним підтвердженням легальності доходів є сплачені податки. Тому я закінчую своє звернення під звуки сканера. Сканую для вас квитанціі про сплату мною податків, які публікую разом з цим зверненням (додаток на 45 сторінках у файлі за посиланням нижче), і оголошую всеукраїнський флеш-моб. Моєму прикладу можуть послідувати усі чиновники - від керівництва держави до депутатів сільрад, і опублікувати квитанції про сплату податків до державного та місцевих бюджетів. Цікаво, чи багато хто з тих, хто сьогодні мене критикує, живуть у маєтках, їздять на автомобілях, зможуть повторити мій крок.

Квитанції можна завантажити за посиланням - http://korrespondent.net/url.hnd?url=https://goo.gl/ct191DРубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: Ірпінь,приірпіння
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.