Нічого зайвого. У Приірпінні воду очистять від заліза та інших домішок

20 июля 2016, 10:40
Міський голова Ірпеня Київської області, голова політичної партії «Нові обличчя»
0
337

Минулого тижня ми вперше спробували на смак очищену від заліза ірпінську воду. Це стало можливим завдяки пілотним випробовуванням станції очищення та знезалізнення води в Ірпені. А протягом двох рокі

Цьому процесу передували детальний аналіз та всебічне вивчення таких станцій очищення питної води у країнах Європейського Союзу. Для пілотних випробувань знезалізнення води ми обрали обладнання датської компанії, яка працює у цьому напрямку вже понад 80 років і встановлює станції очищення води у 14 країнах світу.

Експеримент проводимо на станції підйому та резервування води «Прогрес» у мікрорайоні «СМУ». Тимчасова станція знезалізнення води очищує воду не лише від заліза, а й від сірководню, марганцю та алюмінію. Що важливо, очищення відбувається без залучення жодних хімічних елементів. У цій технології використовуються кисень, який надходить з атмосфери зі стисненим повітрям, і фільтрація через природний матеріал. Окрім того, що з води виводиться залізо, вона насичується корисним киснем, якого має бути не менше 5 мг на літр. А це сприяє покращенню здоровя людини.

Ірпінська вода давно відома своїм надмірним вмістом заліза. Згідно зі стандартами, в Україні допустима норма становить 0,2 мг заліза на один літр води, у Європі ця цифра менша – 0,1мг на літр. Наша вода балансує на граничній межі українських нормативів, а подекуди перевищує їх.

Як показав пілотний тест, концентрація заліза в експериментальній воді упала нижче 0,1 мг на літр. А це уже відповідає європейським стандартам і таку воду можна пити просто з-під крану, що і звикли робити європейці.

Тому ми поставили перед собою стратегічне завдання – до кінця цього року побудувати першу стаціонарну станцію очищення та знезалізнення води в Ірпені, а наступного року побудуємо ще 5 таких станцій: одну – в Гостомелі, одну – в Бучі та ще три в Ірпені. При цьому вартість очищеної води для населення суттєво не зміниться, максимум на 0,1-0,2 грн. Наразі проводяться точні розрахунки. Кошти на будівництво станцій знезалізнення будуть виділені з міського бюджету.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: вода,очистка воды,Буча,Ірпінь,водоочистка,приірпіння,гостомель,системы очистки воды,системы водоочистки
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.