Архіви не горять і мають здатність несподівано з'являтися

24 апреля 2016, 16:54
Лідер громадсько-політичного руху "Справедливість"; Координатор ГО "Антикорупційний рух"
4
640

У таємницях агресор завжди намагається приховати власні злочини

Мав честь і приємність в рамках київського Книжкового Арсеналу спільно з Олександром Кучеруком, завідувачем "Музею Української революції 1917-1921 років" Національного музею історії України, та його колегами презентувати унікальну документальну стрічку про підписання Берестейського мирного договору, який поклав початок закінченню Першої світової війни «Der erste friedensvertpag des Weltkrieges» («Перший мирний договір світової війни»).

Стрічка 100 (!) років пролежала у німецьких архівах. Її розшукали українські дослідники і розповіли людям правду. А істина полягає в тому, що саме молода Українська держава першою, на місяць раніше за тодішню більшовицьку владу, уклала мирний договір з Європою. Договір, що називався «Хлібним миром».

Лише у першій половині 1918 р. Україна зобов’язувалася поставити Німеччині та Австро-Угорщині майже 3,8 млн. тон хліба, майже 200 тис. тон м’яса (живою вагою), 400 млн штук яєць, іншу сільськогосподарську продукцію і промислову сировину. Натомість отримувала гарантії від європейських країн, що російські більшовицькі війська полишать територію нашої держави.

Але вже за три роки - підписання Ризького договору і більшовицька окупація українських земель... Польша, яка так само підписала тоді мирну угоду, теж стала жертвою інтриг агресора. На її території у 21-22 роках минулого століття зайшли червоні більшовицькі окупаційні війська. І кожен раз Тухачевський, або інші командири більшовицькі, захоплюючи вже нові міста, створювали нові республіки. У кожному польському місті з’являлися свої т.зв. ДНР і ЛНР.

Ми з Володею В'ятровичем і Маркіяном Лубківським, як свого часу це робив шановний Євген Марчук, відкривали архіви, видавали книги в Україні та за кордоном.

Як Олександр Кучерук та інші патріоти, ми завжди вважали, що всі архіви мають бути відкриті, систематизовані і відцифровані, а передусім ті, що містять безцінну інформацію про долю людей, держав та власну історію.

Які висновки я хочу запропонувати?

Правда завжди торжествує, нехай і через століття...

Історія має здатність повторюватися і українцям треба добре вчити її уроки, покладаючись лише на ВЛАСНІ сили.

Пам'ятаймо, що архіви не горять і мають здатність несподівано з'являтися.

Ще не всі давні і новітні архіви відкрито...

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.