В Ірпені народжується перший мурал

16 марта 2016, 14:55
Владелец страницы
голова політичної партії «Нові обличчя»
0
297

Наприкінці минулого року ми оголосили конкурс на кращу арт-ідею для вулиці нашого міста. І ось у центрі Ірпеня з’явився перший мурал – велике зображення книжкової полиці висотою 5 метрів і протяжністю – 30!

Полотно для муралу – це стара стіна комунальних гаражів на вулиці Слов’янській (колишня Комсомольська). Щодня повз неї проходять тисячі людей: на роботу, на навчання, на ринок. Звісно, цегляна стіна гаражів настрою особливо не підіймала і псувала загальний вигляд вулиці. А тепер під час своїх звичних походів люди зупиняються тут, бо це вже не стіна, а книжкова полиця.    

Чому ми обрали саме такий малюнок? Бо Ірпінь має особливі стосунки з письменниками. Історія нашого міста  нерозривно пов’язана з історією української літератури. Тут розташований Будинок творчості Спілки письменників України. І тут буде, можливо, єдиний в Україні письменницький мурал.

На «полиці» з’явиться 46 книжок авторів, які жили і творили в Ірпені. Художник малює за зразком реальних видань, які бере з міської бібліотеки. Першою зображена найвідоміша українська книга – «Кобзар» Тараса Шевченка. З неї розпочав роботу художник у переддень святкування дня народження Тараса Григоровича.

Робота триває другий тиждень. До завершення ще далеко. Але сам процес надихає ірпінчан. До художника підходить багато людей з ідеями, просять намалювати книжку свого улюбленого автора. 

Це лише перший приклад творчих перетворень старих об’єктів, які ми плануємо здійснити цього року у рамках мистецького проекту «Арт-Ірпінь». Вже маємо десяток цікавих пропозицій. А до 25-ї річниці незалежності України організуємо в місті конкурс арт-проектів «Їй – 25» і готові розглянути нові ідеї.

Приїжджайте в Ірпінь подивитися на наш мурал і познайомитися з художником. Вам сподобається. 

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: арт-проект,Ірпінь,приірпіння
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.