Розшукуємо ідеї для партисипативного бюджету

10 березня 2016, 13:25
Власник сторінки
голова політичної партії «Нові обличчя»
1
52
Розшукуємо ідеї для партисипативного бюджету

Маю хорошу новину для ірпінчан: ми започатковуємо проект «Партисипативний бюджет».

Маю хорошу новину для ірпінчан: ми започатковуємо проект «Партисипативний бюджет».

Що це означає? Термін «партисипативний» з англійської перекладається як «брати участь». Ідея в тому, що громада отримає можливість розподіляти кошти спеціального бюджету для розвитку свого міста.

Як це працює? Спочатку визначається розмір суми, яку місто може внести в партисипативний, тобто спільний бюджет. Це можуть бути гроші загального міського бюджету, але ми сподіваємося залучати кошти міжнародних фондів, спонсорів, бізнесу чи меценатів. Після цього окремі люди або колективи пропонують реалізувати у місті той чи інший проект. Наприклад, створити парк, облаштувати набережну або започаткувати новаторську програма з прибирання місцевості. Далі відбуваються широкі обговорення запропонованих ідей і обирається одна чи кілька для реалізації. На фініші отримуємо реальний результат для міста, згуртовану громаду і довірливі стосунки влади і людей.

Проект реалізовується в нашій країні за сприяння польсько-української фундації ПАУСІ. Він успішно працює у польських містах багато років. В Україні цей досвід уже почали переймати Черкаси, Чернігів і Полтава. Ми також будемо долучати громаду до розвитку рідного міста, бо знаємо – мешканці Приірпіння мають багато гарних ідей. Для успішного старту проекту буде проведено ряд навчальних тренінгів для мешканців та посадовців.

Минулого місяця на базі Ірпінського виконкому створено новий відділ інвестицій та соціально-економічного розвитку. Він і буде залучати фінансування під проекти, які пропонуватиме громада. Тому вже зараз міська рада оголошує розшук цікавих ідей для розвитку Ірпінського регіону. У конкурсі можуть брати участь мешканці Ворзеля, Гостомеля, Ірпеня та Коцюбинського.

Проекти поділені на дві категорії: соціальні та творчі.

Соціальна категорія – маються на увазі новаторські ідеї, спрямовані на вирішення або пом'якшення соціальних проблем. Зокрема, це можуть бути проекти, що стосуються організації людей задля допомоги тваринам, природі чи іншим людям.

Творча категорія –  ідеї, які мають в основі креативну складову. Наприклад: видавництво книжок, відкриття картинних галерей, театрів, творчих просторів, курсів, створення архітектурних форм, постановка вистав, написання музики, видання альбомів, фотографій, тощо.

Ми також хотіли б отримати проекти, що направлені на активізацію місцевих спільнот, які хочуть реально змінювати свій життєвий простір на краще.

Кожен може надсилати необмежену кількість ідей в будь-якій з категорій. Вимога одна: проект має вирішувати конкретні проблеми Ірпінського регіону.

Детальніше про умови участі у конкурсі ідей дивіться на сайті Ірпінської міської ради http://korrespondent.net/url.hnd?url=http://imr.gov.ua/news/1947-uvaga-ogoloshuetsya-konkurs-proektiv.

Демократія – це не лише права. Це й відповідальність кожного з нас за майбутнє нашої країни, рідних міст і сіл. В Ірпені ми хочемо створити саме таку демократію – коли кожна людина матиме право не просто критикувати владу,  а бути частиною позитивних змін. Я вірю в Україну. Я вірю в Ірпінь і в наших людей.

 

 

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: Ірпінь,приірпіння
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.