Бюджетні страждання

16 декабря 2015, 13:51
Громадський діяч, підприємець, еколог.
0
24

Проблеми наповнення державного бюджету не матимуть вирішення без застосування нових підходів

На фініші чергової бюджетної епопеї стає очевидним, що жодні податкові новації не вирішать проблеми задоволення мінімальних соціальних потреб суспільства. Більше того, проект бюджету фактично не передбачає видатків розвитку, спрямованих на підтримку базових галузей економіки. Перемагає концепція порятунку знекровленого державного організму «лікувальним голодуванням». В той же час, до 70% національного продукту розподіляється поза межами бюджету.

В умовах рамкового зовнішнього контролю українська економіка продовжує плисти за течією, що невідворотно несе нас у прірву. Енергоємність виробництва зменшується не за рахунок модернізації, а «завдяки» більш ніш 25% його згортанню. Забезпечення енергетичного балансу відбувається за рахунок стрімкого падіння цін на нафту та лояльності до українців «небесної канцелярії». Кричущі прогалини в системі національної оборони власним коштом покриває могутній волонтерський рух.

Марними є сподівання, що у горнилі чергових політичних атракціонів вигартуються політичні лідери, готові до системних змін. Тому бізнесу і суспільству варто покладатися на власні сили у налагодженні більш ефективного використання національних ресурсів. Я впевнений, що ми в Україні здатні дати життя проектам і технологіям, заснованим на принципах раціонального господарювання. Завдяки цьому можна буде віднайти додатковий фінансовий ресурс в різних галузях виробництва і торгівлі, а також дієво сприяти розв’язанню нагальних екологічних проблем на нашій рідній землі.

Тим часом, політичне шоу навколо пісного бюджетного пиріжка розгортається з новою силою… 
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.