Масштабний наступ на водні проблеми в Ірпені

26 листопада 2015, 16:24
Власник сторінки
голова політичної партії «Нові обличчя»
0
203
Масштабний наступ на водні проблеми в Ірпені

2015 рік став рекордним за кількістю робіт по розвитку та удосконаленню систем водопостачання та водовідведення в Ірпені. Ще ніколи на цю важливу, але непомітну на перший погляд комунальну сферу не ви

   Проблеми з водою і каналізацією – одні з найболючіших проблем Ірпінського регіону. Останнім часом вони двічі серйозно нагадували про себе: літньою нестачею води і відключенням водопостачання через аварію на колекторі. Тому, провівши детальну ревізію усього господарства «Іріпньводоканалу», ми почали його масштабну реконструкцію та розбудову. 

   Комунальне підприємство «Ірпіньводоканал» обслуговує  чотири населених пункти: Ірпінь, Буча, Ворзель, Гостомель. Перебої з водопостачанням – для підприємства давня проблема.  Основні мережі Ірпеня прокладалися ще у 80-х роках минулого століття під час періоду кооперативної забудови, коли будували переважно хто як хотів. Це були прямі труби,  не закільцьовані, сотки, у кращому випадку стодвадцятки, не придатні для сучасного використання. Тому сьогодні ми активно замінюємо старі мережі, кільцюємо їх, проектуємо і будуємо резервуари та станції знезалізування води.

   Цього літа ми гостро відчули ще дві проблеми: через засушливу погоду і несанкціонований забір резервуари не встигали наповнюватися водою.  Аби уникнути такої ситуації наступного року, ми запровадили обов’язкове укладання договорів на полив і роздали приписи на встановлення лічильників усім споживачам приватного сектору. Створили бригаду відключення боржників і придбали для неї спеціально обладнаний транспорт. 

Але головне –  почали будувати нові свердловини.  Чотири – вже збудували, п’ята – має бути закінчена до кінця цього року.  Нові свердловини дозволять збільшити наповнення резервуарів з 9 тис. кубів води на добу до 12 тис. кубів. Це на півтори тисячі більше існуючої добової потреби міста.

   Ще дна болюча точка – старий колектор. Ми вдячні колишньому депутату Київської облради,  голові екологічної комісії, а нині заступнику ірпінського міського голови Наталії Семко, яка допомогла спрямувати на вирішення цих проблем 6 млн грн. з обласного бюджету. Завдяки цьому вдалося розпочати реконструкцію колектора по вул. Українській в Ірпені. До кінця року маємо повністю замінити 600 метрів трубопроводу. Крім того, разом з «Київводоканалом» завдяки приватному фінансуванню ми почали реконструкцію колектора по вул. Паладіна, який виводить стічні води з Ірпеня до Бортничів. І хоча ці мережі водовідведення знаходяться на території міста Києва, і ми  платимо 1млн. 200 тис. компенсації  «Київводоканалу», це питання є для нас дуже актуальним. Адже ми буквально вперлися в цю проблему, коли через аварію колектора, місто декілька днів було без води.  

   Паралельно з оновленням мереж, втілюємо в життя і проект диспетчеризації водоканалу. Диспетчерський пункт оснастили новітньою комп’ютерною технікою. Тепер щохвилини контролюємо витрати води та електроенергії. Диспетчер може оперативно реагувати на будь-які відхилення в роботі господарства і в разі потреби швидко направляти на місце аварії ремонтну бригаду.

   Серед інших запланованих інновацій – перехід на електронні абонентські картки. Вже замовлена відповідна програма. Запустити її маємо наступного року.

   Але і на цьому ми не зупиняємося, готуємо нові проекти. Зокрема, проект реконструкції насосно-каналізаційної станції. Якщо й далі рухатимемося такими темпами, то вже за декілька років водні проблеми перестануть турбувати жителів Ірпеня. 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: Ирпень
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.