Історично-архітектурне відновлення пам'ятника «Аскольдовій могила»

14 августа 2015, 00:27
Громадський діяч, підприємець, еколог.
0
14

УВО "СПАС-23" планує збудувати Алею героїв - видатних представників нації.

Аскольдів цвинтар бере свій початок із могили руського князя Аскольда, яка понад  10 століть шанується як святиня. Першочергово цвинтар виник із часів існування там чоловічого монастиря і складався з чернечих поховань. Під кінець ХVIII ст. монастирське кладовище набуло загальноміського статусу, але й до цього часу підпорядковувалося Пустинно-Михайлівському монастирю. Протягом наступного століття багато ідей та планів виникало щодо цієї землі і таки 1872 року поховання на Аскольдовій могилі були відновлені. З того часу тут почали ховати представників знатних родів Києва, багатих мешканців, видатних митців та вчених. Звісно періодами кладовище зазнавало руйнування чи закриття, але кожного разу воно "породжувалося з попелу" і ставало ще важливішим для української нації. На Аскольдовому цвинтарі спочивають видатні діячі науки, літератури, представники графських, князьких і царських родів, знані громадські й релігійні діячі Києва, меценати та будівничі, учасники та герої різноманітних війн.

Вивчивши історію Аскольдової могили, УВО СПАС-23 пропонує вдосконалити ідею ієромонаха Рафаїла. На місці вже збудованих терас, що каскадом збігають вниз до Дніпра, сягаючи самої набережної, планується  збудувати Алею героїв - видатних представників нації. Починаючи з Володимира Великого і його дітей, які стали засновниками європейських королівських сімей й закінчуючи сучасними геніями, які на жаль вже пішли із життя.

Хочу зауважити, що саме Володимир Великий, зумів поєднати українську землю з іноземними територіями, дійти згоди в політиці та укласти мир. Адже життя великої держави завжди вимагало і  вимагає нового світогляду і нової культури взаємин у міждержавних стосунках. Володимир був розумним чоловіком й усвідомлював, що зближення з могутніми візантійськими імператорами і зміцнення своєї великокнязівської влади буде можливо лише при започаткуванні з візантійцями родинних зв'язків. Тому, в першу чергу треба встановити пам'ятники всій сім'ї Володимира, а потім його наступникам - Ярославу Мудрому, Богдану Хмельницькому, Степану Бандері, Івану Мазепі, Григорію Сковороді, Тарасу Шевченку, Лесі Українці, Івану Франку, Андрію Шептицькому та іншим.

Нашою метою є повернення пантеону героїв української нації, місця, де будуть справжні та символічні поховання найвизначніших діячів української історії. Створення пантеону стане привідом для зміцнення національної свідомості співвітчизників, спонукає націю переосмислити  історію нашої землі.

Гідне вшанування національних героїв може привести до консолідації нації та утвердження міцної європейської держави. Кожен громадян України має пам'ятати істинних героїв, які поклали своє життя за відродження незалежної та вільної держави.

Згодом, після реалізації проекту, УВО СПАС-23 планує посприяти у  внесенні створеного проекту в перелік ЮНЕСКО, як об'єкт культури і пам'яті видатних представників нації. Внесення до цього списку підтверджує визначну універсальну цінність культурного об’єкту, що підлягає збереженню на благо всього людства. Першим об'єктом Всесвітньої спадщини  від України став архітектурний ансамбль Софійського собору потім  монастирський комплекс Києво-Печерської Лаври , черга за пантеоном Українських героїв!

Слава Україні!

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.