ЗАЯВА ЦК ВНПС "Захист праці" з приводу подій в Одесі 17 березня 2015 року

19 березня 2015, 23:44
Власник сторінки
всеукраїнська незалежна профспілка
0
295
ЗАЯВА  ЦК ВНПС  Захист праці  з приводу подій в Одесі 17 березня 2015 року

на перешкоді руху нашої мирної профспілкової колони на цілковито законної акції протесту до мерії Одеси стали деякі парамілітарні озброєні угруповання

17 березня 2015 року Всеукраїнська незалежна професійна спілка «Захист праці» у співпраці із громадським рухом «Автономний опір» провели на центральній вулиці Одеси мітинг на захист інтересів пересічних мешканців Одеси – користувачів громадського транспорту. Громадськості Одеси добре відомо, що 2 роки тому, при колишньому мері Одеси Костусеві, ми разом з мешканцями Одеси, провівши серію вуличних акцій, змогли відстояти спільні права територіальної громади й примусили колишню корумповану міську владу відмовитися від людожерських планів підвищення ціни на проїзд в міських «маршрутках» з 2,50 до 4 грн.

І ось нещодавно, вже «нова» міська влада, без будь-якого узгодження з громадськістю Одеси, не надавши абсолютно ніяких розрахунків та у супереч законодавству України, тобто без відкритих громадських слухань, безпрецедентно підвищила ціни на проїзд в одеських маршрутках майже в 2 рази – тобто з 3 до 5 гривень. При цьому наші зарплати, пенсії та стипендії залишаються й надалі «замороженими» урядом України, що віддано відстоює не права пересічних українців, а бізнес-інтереси провідних олігархічних кланів.

Наша мирна акція проводилася в інтересах найманих працівників та самозайнятих мешканців Одеси – пересічних пасажирів міського транспорту. Це люди різних політичних поглядів та уподобань. Ми різні і це добре, й тому в порядок денний акції протесту 17 березня 2015 року було включно лише і суто економічні вимоги щодо питань непрозорого ціноутворення в одеському міському громадському транспорту. Ми ставили перед собою мету об'єднати абсолютно різних людей у відстоюванні своїх безпосередніх громадянських і соціальних прав, а не в інтересах усім набридлих політиканів і нав’язливих абстракцій.

Вимоги нашої акції протесту були чіткі і зрозумілі. Ми вимагали у одеської міської влади:

  • надати одеситам письмове обґрунтування підвищення ціни на проїзд у міських маршрутках саме до 5 гривень за одну поїздку;
  • провести відкриті громадські слухання щодо рентабельної ціни на проїзд у міських маршрутках;
  • ввести відкриту бухгалтерію в усіх комунальних транспортних підприємствах міста та інформувати громадськість Одеси он-лайн про всі витрати і доходи таких підприємств;
  • взяти під фінансовий контроль рекламу в кожній міській маршрутці і забезпечити надходження доходів від неї в облік розрахунків рентабельності поїздок;
  • розпочати негайні переговори з мережами АЗС, розташованими на території Одеси, щодо забезпечення режиму сприяння для їх роботи взамін забезпечення комунальних транспортних підприємств паливом за пільговими оптовими цінами.

17 березня 2015 року, відповідно до поданого нами офіційного повідомлення, нами також планувався мирний демократичний марш протесту по вулиці Дерибасівській до стін одеської мерії з метою вручення окреслених вимог міській владі. Проте на перешкоді руху мирної колони цілковито законної акції протесту до мерії Одеси стали деякі парамілітарні озброєні угруповання, що останнім часом активно обслуговують «нову» одеську владу. Зокрема, молоді люди в чорній і камуфляжній формі в бронежилетах та з дубинками спочатку перегородили мирним протестувальникам дорогу до мерії, а після і зовсім взяли їх у кільце, прагнучи не допустити всередину кільця одеситів, які прийшли взяти участь в мирній акції протесту. Міліція, згідно цього заздалегідь зрежисованого владою сценарію, вирішила «не втручатися» і зайняла позицію відсторонених спостерігачів.

Ми також інформуємо громадськість, що на організатора мирної акції протесту, координатора Всеукраїнської незалежної профспілки «Захист праці» Андрія Іщенка під час підготовки заходу чинився безпрецедентний тиск з боку «правоохоронних» органів. Буквально за 40 хвилин до початку акції співробітники одеського СБУ намагалися йому вручити повістку на допит в якості свідка по якийсь невідомій йому справі і силкувалися завезти до будівлі СБУ. Проте повістка виявилася вже простроченою, а дії співробітників СБУ відповідно були незаконними.

Таким чином, спільними зусиллями «правоохоронних» органів та незаконних парамілітарних озброєних міських формувань цілком мирний, демократичний та законний марш протесту одеситів до стін мерії із суто економічними вимогами було протизаконно зірвано. Провокатори від влади очевидно розраховували на можливу криваву сутичку під час нашого прориву кільця оточення, але ж ми не мали наміру піддаватися на провокації олігархічних найманців та посіпак. Оргкомітет акції в цих умовах прийняв єдине вірне рішення – відмовитися від проведення маршу по вулиці Дерибасівській та провести мітинг протесту безпосередньо на місці збору учасників заходу.

Ми щиро та голосно заявляємо, що 17 березня 2015 року одеською владою було брутально порушено фундаментальне право українських громадян на мирні збори. Ми завчасно сповістили органи виконавчої влади Одеси про наш захід, проведення якого гарантується Конституцією України. Обмеження щодо реалізації цього права може встановлюватися лише судом відповідно до закону. Такого рішення не було і не могло бути в принципі.

Змушені констатувати, що в даний трагічний для України час історії ми спостерігаємо відверте та нахабне відкочування влади від демократичних завоювань Майдану - тих завоювань, за які віддано боролися київський та одеський Майдани. Тих завоювань, за які героїчно загинув 20 лютого 2014 року наш побратим, боєць «Небесної Сотні» Сергій Кемський.

Шановні співвітчизники! Наше право збиратися мирно і проводити акції на захист власних інтересів є законним правом всіх громадян України і воно гарантоване всіма міжнародними конвенціями та договорами, які підписала Українська держава. Сьогодні ж ми спостерігаємо як влада у тісній співпраці з «правохоронцями» та «парамілітарними» олігархічними найманцями намагається брутально розтоптати це фундаментальне конституційне право.

Ми виражаємо цьому відвертому беззаконню наш демократичний протест. Ми закликаємо до демократичного опору свавіллю «нових» можновладців, що дорвалися до корита влади через низовий відчайдушний опір сотень тисяч і мільйонів українських трудящих громадян злочинному режиму Януковича та його камарильї.

Ми закликаємо одеситів, незважаючи на брутальний тиск, продовжувати боротьбу за прозорість дій влади з будь-якого підвищення міських тарифів. Незалежна профспілка «Захист праці» буде і надалі в авангарді такої боротьби разом з пересічними мешканцями Одеси у відстоюванні їх законних інтересів. Ми не зупинимо свою боротьбу!

Ми закликаємо у цю скрутну годину усіх свідомих українців, незалежно від їх етнічного походження та їх політичних уподобань, підніматися на боротьбу за соціальну справедливість та демократичні цінності, які знаходяться під загрозою остаточного руйнування та встановлення відвертої диктатури олігархів, що 23 роки грабували і продовжують грабувати наш багатостраждальний народ. Що довели його до злиднів та зубожіння, а зараз намагаються обмежити його навіть в праві протестувати проти відвертого беззаконня. Що розгортають країну, яка ще рік тому отримала шанс піднятися нарешті з колін, до часів минулої диктатури та навіть гірше.

Ми закликаємо наших побратимів по всьому світу, міжнародний та вітчизняний правозахисний рух, представників міжнародних та національних профспілкових об’єднань, проявити солідарність з боротьбою українських профспілкових активістів на захист соціальної справедливості та демократії в Україні. Ми закликаємо Вас провести відповідні акції солідарності і звернутися до урядів своїх демократичних країн з метою примусити вище та регіональне керівництво України усіх рівнів та ланок дотримуватися базових демократичних норм з метою негайного зупинення перешкоджанню діяльності українського незалежного профспілкового руху.

Центральний комітет Всеукраїнської незалежної профспілки «Захист праці», Україна, Одеса

19 березня 2015 року


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: протесты,Одесса,Одеса,Труханов,профспілки,Игорь Палица
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.