Ради мікрорайонів - децентралізація чи сепаратизм в рамках міста?
20 січня 2015, 12:36
Переглядав успішні практики міст і натрапив на “Раду мікрорайонів“. Створюють такі ради голови вуличних, будинкових комітетів та ОСББ і серед себе обирають керівництво.
Займаються вони веденням обліку соціально-незахищених громадян, опікуються старшими людьми, допомагають оформляти документи на отримання матеріальної допомоги та субсидій. Крім того регулярно проводяться наради за участю комунальників міста, депутатів, дільничного інспектора та лікаря сімейної медицини. Також місцева влада враховує пропозиції таких рад при формуванні титульних списків проведення ремонтних робіт і не тільки.
Таким чином відбувається мікро-децентралізація влади в рамках окремого міста. Мешканці практично долучаються до управління містом, до визначення пріоритетів розвитку мікрорайону і беруть на себе певну відповідальність. Цей підхід забезпечує ефективне використання коштів громади. Жителі ретельно контролюють якість проведених робіт з благоустрою та беруть участь у співфінансуванні проектів.
Завдяки таким радам мешканці не телефонують на прямий ефір міському голові бо в під’їзді лампочка перегоріла. ))
Налагоджується ефективний діалог між владою та громадою. Жителі відчувають відповідальність не лише за власну квартиру, але й за під’їзд, будинок, мікрорайон і врешті решт Місто. )
Чи актуально це для українських міст?
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.