"Дешева" атомна енергія обходиться світу дуже дорого!

21 апреля 2011, 06:42
Голова Київської міської організації Партії Зелених України
0
1549

Чорнобильська катастрофа ще і ще раз доводить: так звана «дешева енергія» обходиться світові дуже й дуже дорого. Чи не парадоксальна ситуація: для того, аби наблизитися до подолання наслідків Чорнобиля Україні досі потрібні чималі гроші. А коштів на розви

Давайте лише нагадаємо цифри. Україна вже зобов’язалась у 2012-2014 рр. поетапно внести до Чорнобильського фонду "Укриття" 104 мільйони доларів та скерувати 13 мільйонів євро на ядерну безпеку.
За словами Президента В.Януковича, Україна також вносить 29 мільйонів євро на реалізацію чорнобильських проектів (будівництво саркофагу, СВЯП-2 і т.д.). І це лише наша країна!
19 квітня в Києві пройшла конференція країн-донорів, присвячена 25 річниці Чорнобиля, в ході якої українська влада сподівалась зібрати 740 мільйонів євро на зведення нового об’єкту «Укриття» та перетворення ЧАЕС на екологічно безпечну зону. До участі були запрошені лідери 60-ти країн світу та впливових світових організацій. З’їхалися, зрозуміло, не всі. Фінансовий план української влади виконали на 75 відсотків - зібрали трохи більше півмільярда євро. Схоже на те, що нове Укриття на ЧАЕС буде.
Аналітики говорять, що таким потужним фінансовим вливанням Україна має завдячувати не віртуозній зовнішній політиці, а - як це не сумно звучить - катастрофі в Японії. Саме землетрус та руйнування Фукусіми-1 й подальші масштаби розповсюдження радіації ніби струсонули світ та показали: кордонів для таких катастроф немає. Й ніякими грошима вже не вдасться повністю запобігти шкоді, завданій природі, згубному впливу на людей, який відчує не одне покоління, депресивному стану країн, які вже вписали в історію людства чорну сторінку Чорнобиля та Фуксіми.
Наші ж політики, які досі не вважають, що не треба шукати альтернативи «мирному атому», водночас визнають, що українська атомна енергетика не є повністю надійною й небезпечною. Та й самі українці, за даними соціологів, вважають, що живуть на «атомній пороховій діжці». Будемо реалістами: дійсно в найближчий час відмовитись від ядерної енергетики світ і, тим більше, Україна не зможе. Але ж політика держави й в енергетичній царині не має обмежуватися планами на рік чи навіть на десятиріччя. Розробка стратегії поступового часткового заміщення атомної енергії альтернативною - це те завдання, яке ставлять перед собою європейські й українські зелені до 2050 року, бо це наш обов’язок перед майбутнім.

З повагою, лідер Партії Зелених Тетяна Кондратюк

Р.S. На сам кінець процитую Президента Януковича, який кілька днів тому написав статтю для французької «Фігаро»: «Прийшов час об’єднати зусилля. У нас один світ. І в ньому треба знайти гармонійне поєднання технологічного прогресу із необхідними гарантіями безпеки…»
Шкода лише, що ці слова Глави держави були сказані на захист атомної енергетики.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.