Телевізійні маніпуляції олігархів або як знищити Україну через телевізор

22 апреля 2011, 06:51
Политик, общественный деятель
0
6240

Ну невже ми не здатні створити власний, український, якісний телевізійний продукт? Переконаний - можемо. Тільки в умовах сьогоднішніх реалій це абсолютно не потрібно тим, хто формує нинішню інформаційну стратегію України.

   З певних обставин я майже ніколи не дивлюсь телевізор, просто не маю на те часу. Але так сталося, що вчора і позавчора у мене трапилась така нагода. Цілий вечір я клацав з каналу на канал і піймав себе на думці як зіпсувалося наше телебачення. Це стосується й тих каналів, які я завжди вважав передовими. Куди б я не натиснув, на усіх провідних телеканалах йдуть абсолютно безглузді шоу-програми, реаліті-шоу, та інші тупі «развлєкалки». Одні про «любофф», другі про «женіха», треті про «тещу» і т.д. Жодна з цих програм не несе в собі будь-якого змістовного, пізнавального, виховного навантаження. Головне, щоб «піпл хавав». Скажу відверто, я жахнувся. Подумав, невже це хтось дивиться?

   Спробував розібратись. Отже, побутовий приклад. Змучена, знесилена людина, в депресії приходить з роботи додому. Одна думка, що їсти завтра, як нагодувати родину, як оплатити тарифи, як віддати кредит… Включає телевізор, а там… З кожного каналу, як не «блондинки», так «любофф», як не «женіх» так «сімейні розбори» або «гламурні  зірки». Там усі задоволені, ситі, одягнені. Там інший світ. Вони співають, танцюють, плачуть, сваряться і сміються… Все дуже по-справжньому… Створюється ілюзія добробуту, щастя, навіть переживань, у них «все хорошо», туди теж потрапляють прості громадяни, з народу… І тоді на підсвідомому рівні, виникає у тієї людини комплекс: а може й справді все добре, може це тільки у мене все не так ? І так думають мільйони.

    Проаналізувавши телеканали на яких виходить уся ця «муть», побачив, що всі до одного належать олігархам від влади, усі!!! Це телеканали Хорошковського, Пінчука, Коломойського, Ахметова… І тоді, для мене, відповідь стає більш зрозумілою. Питання не тільки у бізнесі, попиті, коньюктурі ринку, рекламному продукті та кількості переглядів. Питання у свідомій технології влади, що спрямована на знищення української ментальності. Це відверта маніпуляція свідомістю пересічних громадян, сучасний 25-й кадр, якщо хочете... Це вагомий елемент відволікання суспільства від основних проблем, що відбуваються в державі. Більш того, це ще й певна форма «гасіння» протестних настроїв, які щодня виникають в кожній українській квартирі, хаті, на кухні, за вечерею, в родині.

   І ще одне, можливо найголовніше. Усі ці «зрєліща» виходять виключно російською мовою. Запрошені російські ведучі, тюменські клоуни, пітерські психологи чи білоруські КВНщики. Та й навіть «українські» дяді Жори, Потапи та Бузини «вєщают» на «вєліком» і «могучєм». Ну невже проживши все життя в Україні, ви не спромоглися вивчити мову? Сором. Прошу зрозуміти мене правильно, я не проти російської, німецької, польської, борони Боже. Але я за українську мову. Саме її нам потрібно захищати, саме її зараз принижують і витискають звідусіль. Має бути межа, яку переступати не можна. Звичайно, навіщо їм ризикувати у ВР прийняттям скандального закону, коли вони можуть знищити нашу національну ідентичність, нашу мову через телевізор. Це найкоротший шлях занурювання у мозок людини, впливу на свідомість і формування там певних стереотипів. Адже сьогодні йде цілеспрямована атака на все, що називається українським.

   Підсумовуючи, чомусь згадалися минулі роки. І уявіть, згадав українське телебачення за часів Кучми. Згадайте Юрія Макарова, Олю Герасим’юк, Ірину Зінченко, Анатолія Борсюка… А де ти, друже мій, Миколо Вересень? Я справді дуже скучив за усіма вами. Це були справжні профі, «титани» телевізійної журналістики… І от думається, ну невже у нас нема власних ідей, хороших ведучих? Ну невже ми не здатні створити власний, український, якісний телевізійний продукт? Переконаний - є, впевнений - можемо. Тільки в умовах сьогоднішніх реалій це абсолютно не потрібно тим, хто формує нинішню інформаційну стратегію України. І тоді виникає запитання, скільки ми будемо принижуватись і споглядати як наші діти виховуються на «чужинських» речах? Коли ж ми зрозуміємо, що цю систему потрібно ламати? Потрібно зрозуміти, не можна продавати те, що не продається, наше майбутнє, майбутнє наших дітей.

   Я не буду закликати вас до бойкотування переглядів тих чи інших програм, це право кожної людини і лежить поза межами будь-яких втручань. Передбачаю можливу гостру реакцію прихильників того чи іншого телешоу. Але, особисто мені, прикро, що ми кожного дня споживаємо з екранів те, що не є нашим, за визначенням.

   Відразу хочу сказати, що у своєму матеріалі я не претендую на право першої інстанції, не претендую на істину. Оскільки просто висловив вам свої особисті думки, щиро довів свою суб’єктивну точку зору. Як людина, як громадянин, батько, син.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.