Вимагаю заборонити українським нуворишам купувати предмети розкоші за кордоном!

1 июня 2011, 10:10
Народний депутат України, лідер Радикальної партії
0
1287

Нещодавно провідні світові ЗМІ, зокрема, газети Guardian, Financial Times, Daily Telegraph оприлюднили інформацію про те, що невідомий багатій з України витратив понад 150 мільйонів євро на придбання, а потім ще майже 70 мільйонів

на меблювання 3-поверхового пентхаусу  в житловому комплексі One Hyde Park у центрі Лондона, котрий    займає  п’яте місце в рейтингу найдорожчої нерухомості світу.
Як стало відомо невдовзі  зі слів прес-секретаря фінансово-промислової групи System Capital Management, власником найдорожчих апартаментів Лондона стала саме ця компанія, що на 100% належить громадянину України, народному депутату  Рінату Ахметову.
Перед цим у центрі Лондона  - Кенсінгтоні -  п’ятиповерховий особняк, що займає  шосте місце в рейтингу найдорожчої нерухомості світу, за 161 мільйон доларів США придбало подружжя Пінчуків.
Тому я зареєстрував законопроект про заборону на придбання предметів  розкоші за кордоном громадянам України.
Проектом закону я пропоную  заборонити громадянам України придбання за    межами України   рухомого  чи нерухомого  майна, а саме -  земельних  ділянок, будинків, квартир, дач, автомобілів, літаків,  яхт тощо, а також предметів мистецтва й дорогоцінностей, вартість яких перевищує двадцять  тисяч гривень.
Документом також пропонується -  у разі ввезення таких предметів розкошів   на митну територію України – конфісковувати їх, а у випадку зберігання за межами України – конфіскувати за рішенням суду з подальшою реалізацією на аукціонах. Кошти, отримані від реалізації конфіскованих предметів розкоші, пропонується перераховувати  до спеціального фонду Держбюджету   та спрямовуються винятково на дотацію Пенсійному фонду України
У разі придбання -  в порушення вимог закону  - предметів розкоші,  громадяни України зобов’язані  сплатити  штраф у десятикратному розмірі вартості відповідних товарів.  
Законопроектом пропонується внести відмовідні зміни до ст.59 та ст. 208 Кримінального кодексу України.
Я твердо переконаний в нагальності прийняття цього закону,  тому що, в той момент, коли Українська держава нездатна забезпечити виплату пенсій та компенсацій громадянам втрат від знецінення грошових заощаджень, на оплату комунальних послуг бюджетними установами, дотацій дітям війни, деякі громадяни України дозволяють собі придбання за межами України  предметів розкоші, використовуючи для цього кошти, що були вивезені за межи України  шляхом уникнення оподаткування податковими органами України.  
Подібне витрачання грошей, що були виведені з України через різні офшорні схеми, у той час, коли підвищуються ціни, вартість комунальних послуг та податковий тиск на дрібних підприємців, є аморальним і неприпустимим. А свідоме створення схем для виведення коштів по офшорних схемах є навіть злочинним.
Заборона придбання за межами України предметів розкоші громадянами України не лише дасть Україні можливість отримати мільярди доларів США, які українськими олігархами вивозяться за межи України, а і дозволить не підвищувати пенсійний вік і податковий тиск на дрібних та середніх підприємців.
 
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.