Велика енергетична гра триває

3 июля 2011, 19:08
Народний депутат України, лідер Радикальної партії
0
3191

23 червня 2011 року Уряд Великої Британії оголосив про наміри збудувати до 2025 року вісім нових атомних електростанцій.

 Ця новина пройшла непомітною для українського інформаційного простору, сконцентрованому останнім часом на видовищних судових процесах та зіткненнях політичних інтересів. А шкода, оскільки саме Британія, на фоні загальноєвропейської негативної реакції на ядерну тематику, своїми заявленими планами рятує України від непомірних цін на російський газ.

Коли у травні 2011 року уряд Німеччини оголосив про наміри вивести до 2022 року з експлуатації усі атомні енергоблоки країни, а вже за кілька тижнів після оголошення німецької ініціативи інші європейські країни, зокрема Італія та Швейцарія, висловили бажання до неї приєднатись, стало зрозуміло – Газпром виграв перший газовий матч в Європі з рахунком 1:0.
Чому? Відповідь очевидна: у перспективі рішення Німеччини щодо відмови від використання ядерної енергетики могло призвести до значного зростання в Європі попиту на російський газ що, у свою чергу, спричинило б підняття цін на цей енергетичний ресурс. Усі газозалежні країни, включно з Україною, від цього б неодмінно постраждали б.

Однак після такої антиядерної кампанії в Європі варто було очікувати на появу протилежних ініціатив, які б могли стримати негативні для ядерної галузі процеси. Вони не забарилися. І прийшли з Лондону.

Що ж означатиме британська ініціатива для Європейського енергетичного ринку загалом і України зокрема?

Оголошення Великою Британією намірів збудувати до 2025 року вісім нових атомних енергоблоків остудить цінову ситуацію в Європі на російський газ та стримає агресивну поведінку «Газпрому», спрямовану на значне підняття цін на газ для європейських споживачів вже до кінця 2011 року. Згадаймо депресивні для нас заяви речників Газпрому щодо ціни до кінця року на російський газу у 500 дол. США за тисячу кубічних метрів.

Рішення уряду Великої Британії також має загальмувати процес відмови інших європейських ядерних держав від прийняття політичних рішень про повне виведення з експлуатації атомних електростанцій.

На жаль, попри потенційну небезпеку від використання атомних електростанцій, ми не можемо сьогодні відмовитись від ядерної енергетики – власного і більш дешевого джерела електроенергії.

Олег Ляшко
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.