Ми знаємо, як забезпечити енергетичне майбутнє

3 сентября 2011, 10:17
Народний депутат України, лідер Радикальної партії
0
1601

Низка західних компаній вже оголосила про намір долучитися до розробки українських покладів сланцевого газу. Зокрема, компанія Shell вже заявила про наміри інвестувати близько 1 млрд. США на розвідку газових родовищ поблизу Харкова.

Прем’єр-міністр Микола Азаров днями повідомив, що Україна планує утричі зменшити споживання природного газу, а натомість використовувати вугілля, якого у нашій державі вдосталь. Та не треба забувати й про нові енергетичні ресурси, зокрема сланцевий газ.

Тема видобутку в Україні власного сланцевого газу стане особливо актуальною вже восени цього року, коли, за прогнозами експертів, ціна за тисячу куб. метрів російського газу для України, вочевидь, підвищиться до безпрецедентних 400 дол. США. Це миттєво і негативно відіб'ється як на українських товаровиробниках, так і пересічних громадянах України, які продовжують бути залежними від газу, що використовується для комунальних потреб.

Убезпечити українського споживача, зменшити газову залежність нашої держави від єдиного імпортного джерела – ось одне з тих стратегічних завдань, над якими працює команда Радикальної партії.

Відповідно до інформації Енергетичного інформаційного агентства США, Україна має одні з найбільших у центральній Європі покладів сланцевого газу. Йдеться про 1,5 трильйонів кубічних метрів газу. Такі обсяги дозволять Україні практично відмовитись від усього російського газу протягом наступних 50 років. А за цей час людство, ймовірно, знайде альтернативні джерела електроенергії, які зведуть нанівець нинішню могутність російського «Газпрому».  

Низка західних компаній вже оголосила про намір долучитися до розробки українських покладів сланцевого газу. Зокрема, компанія Shell вже заявила про наміри інвестувати близько 1 млрд. США на розвідку газових родовищ поблизу Харкова. Також проводяться переговори з компаніями ExxonMobil, Chevron, Eni та TNK-BP, які так само бажають видобувати український сланцевий газ.

Ближчим часом я планую здійснити візит до Харкова з метою активізації діяльності на стратегічному газовому напрямку. Ми знаємо, як забезпечити наше енергетичне майбутнє.

 

Олег Ляшко, лідер Радикальної партії

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.