Україна більше не соціальна держава

12 сентября 2011, 13:51
соціальний експерт
0
2064

Соціальні виплати і пільги чорнобильців, афганців, ветеранів та інвалідів війни, жертв нацистських переслідувань, дітей війни, міліціонерів, прокурорів, шахтарів, та ін. будуть регулюватися не законами, а Урядом в ручному режимі...

 З голосу, з порушенням регламенту за наполяганням Уряду внесено і прийнято у першому читанні  законопроект №  9127,  що слово в слово повторює вже відхилений законопроект №   7562 :«Про гарантію держави відносно виконання рішень суду».

В перехідних положеннях цього законопроекту, як би між іншим, говориться про те, що рівень гарантованих державою соцстандартів і пільг визначатиме не Верховна Рада законами, а Кабмін, що прямо суперечить діючій Конституції.

Згідно проекту соціальні виплати і пільги  чорнобильців, афганців, ветеранів та інвалідів війни, жертв нацистських переслідувань, дітей війни, міліціонерів, прокурорів, шахтарів,  та ін. будуть регулюватися  не законами, а Урядом в ручному режимі.

        Отже урядові новації :

- не буде навіть згадки про конкретні суми компенсацій, виплат, розмір знижок на оплату послуг ЖКХ;

- не буде чітких даних про періодичність надання санаторно-курортних путівок, а це означає, що можна не чекати від держави допомоги для поправки здоров'я тим, хто на них раніше міг претендувати щорічно і законно;

- ухвалення цього закону призведе до обмеження або повної відміни соцгарантій і пільг для 16 категорій українських громадян;

 - громадяни втрачають можливість захищати свої соціальні права в  українських судах та Європейському суді з прав людини.

          В поясненні до проекту зазначено:

«ПОРЯДОК І РОЗМІР ВИПЛАТ В КОЖНОМУ РОЦІ ВСТАНОВЛЮЄТЬСЯ КАБМІНОМ З ВРАХУВАННЯМ РЕАЛЬНИХ ФІНАНСОВИХ МОЖЛИВОСТЕЙ ДЕРЖАВИ». У перекладі людською мовою: пільги і соцгарантії можуть не надаватися, якщо Кабмін вирішить, що в бюджеті на них грошей немає.

 Слід звернути увагу на те, що  влада  підло заховала такі положення (невигідні для громадян) в законопроект, який  не має відношення до соціальної теми і  його таємно рекомендував Ківаловський комітет.

Робиться це з однією лише метою - щоб закон був ухвалений непомітно і тихо, інакше  є загроза, що дії влади  викличуть широке  незадоволення і   протест. 

А щоб збити хвилю  майбутнього народного обурення Янукович кинув за грати лідерів опозиції Юлію Тимошенко і Юрія Луценко.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.