"10 негренят" молодіжної політики

17 ноября 2011, 18:56
Голова Батьківщини Молодої
0
974

Часто доводиться чути, що молодь – це майбутнє України, стратегічний людський капітал тощо. Проте, що насправді криється за гучними словами?

Реорганізація Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту ірозділення його функцій між Держмолодьспортом та МОНмолодьспортом крок до остаточного згортання молодіжної політики, як такої. Взаємини між Сафіулліним та Табачником ще декілька місяців тому скидалися на перетягування канату або боротьбу за «сфери впливу». Низка публічних вчинків, за які Янукович навіть пригрозив обом відставкою, затягування питання щодо затвердження структури Держслужби – це ознака того, що до останнього моменту вирішувалося питання, хто ж буде головним. І от, піврічна тяганина нарешті завершена. Сфери впливу розподілено, щоправда не на користь української молоді.

 

Постановою Кабміну від 07.09.2011 №937 "Про затвердження граничної чисельності працівників апарату центральних органів виконавчої влади" остаточно завершилось реформування Міністерства у справах сім’ї молоді та спорту України у контексті розпочатої Президентом (указ №1085/2010 від 9 грудня 2010 року) т.зв. «адмінреформи». Державна служба у справах молоді та спорту України, що утворилась внаслідок цього, стала основним і єдиним державним органом уповноваженим на роботу в сфері молодіжної політики.

 

Додатком до постанови визначена гранична чисельність працівників Держмолодьспорту в кількості 123 осіб. З них питаннями молоді опікуються аж 10 працівників Департаменту з питань молоді та комунікацій, тобто 2 відділи в департаменті. Отже, державну молодіжну політику, а це інтереси майже 14 млн. молодих громадян (приблизно 30% населення України), реалізовують 10 держслужбовців-виконавців.

 

Хто формує молодіжну політику залишається загадкою і понині, оскількивідповідно до «адмінреформи» Януковича державні служби не формують політику, а реалізовують її. Державну політику формує Міністерство. Оскільки в Міністерстві освіти і науки, молоді і спорту згадка про молодьміститься тільки в назві, а профільного департаменту чи управління в структурі МОНмолодьспорту так і не створено, то виходить, що формуванням молодіжної політики ніхто не займається. Це зрозуміло, адже для Табачника українська освіта це щось аномальне. Що вже говорити про молодіжну політику?

 

Що ж відбулось за ширмою скорочення витрат на держапарат і як це відобразиться на майбутньому молодіжної політики? Фактично, Кабмін відверто вказав на другорядність молодіжної політики, а точніше – на її непотрібність. Не переоцінюю рівень уваги держави до проблем молодіжної політики за попередніх влад, але такого, як зараз, ще не було.

 

На сьогоднішній день все те, що молоді обіцяли протягом 20 роківнезалежності – можливість отримати якісну освіту, знайти роботу по спеціальності, отримувати гідну зарплату і мати змогу утримувати сім’ю, реалізовувати право на житло – не вирішуватиметься взагалі.

 

Отже, який стратегічний людський капітал формує нинішня влада?«Ідеальний варіант» для них  це молодь без коріння, без національної свідомості, індиферентна маса, якою зручно управляти, молодь без перспектив, без житла, без роботи. Варіант для української молоді в таких умовах один – шукати кращої долі за кордоном. На жаль, це прозорий меседж, який влада посилає молодому громадянину – «тікай з України, поки не пізно».

 

Якщо ж повернутися до проблеми відсутності молодіжної політики, то виглядає так – той хто повинен формувати молодіжну політику, цього робити не збирається, бо вважає молодь індикатором проблем для себе. А віддуватися за реалізацію того, чого не існує, повинні 10 працівників-виконавців у Держслужбі. 

І справді – як «10 негренят»…

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.