Бюджетный беспредел

22 декабря 2011, 19:26
соціальний експерт
0
2035

Законом о бюджете власть приостановила действие 11 законов о социальной защите граждан Украины

Законом про державний бюджет  на 2012 рік влада фактично призупинила дію 11 законів про соціальний захист чорнобильців, афганців, ветеранів та інвалідів війни, жертв нацистських переслідувань, дітей війни, міліціонерів, прокурорів, військових пенсіонерів, шахтарів, лікарів та ін..

 В частині 3 прикінцевих положень держбюджету, установлено те, що рівень гарантованих державою соціальних виплат і пільг визначатиме не Верховна Рада законами, а Кабмін: «ПОРЯДОК І РОЗМІР ВИПЛАТ В  ВСТАНОВЛЮЄТЬСЯ КАБМІНОМ З ВРАХУВАННЯМ НАЯВНИХ КОШТІВ У ДЕРЖБЮДЖЕТІ І ПЕНСІЙНОМУ ФОНДІ», що прямо суперечить діючій Конституції.   

 У перекладі людською мовою: пільги і соцгарантії можуть не надаватися, якщо Кабмін вирішить, що в бюджеті на них грошей немає.

 При цьому проігноровано неодноразові рішення Констуційного суда про те, що законом про держбюджет не можна відміняти дію інших законів.

 Отже згідно бюджетних новацій  Азарова у 2012 році :

- не буде навіть згадки про конкретні суми компенсацій, виплат, розмір знижок на оплату послуг ЖКХ;

- не буде чітких даних про періодичність надання санаторно-курортних путівок, а це означає, що можна не чекати від держави допомоги для поправки здоров'я тим, хто на них раніше міг претендувати щорічно і законно;

- ухвалення цього закону призвело до обмеження або повної відміни соцгарантій і пільг для 16 категорій українських громадян;

 Слід звернути увагу на те, що  влада тим самим  реалізувала в прикінцевих положення закону про держбюджет основні драконівські норми сумнозвісного  проекту закону  9127. Це проти  нього протестували , ламали паркани, голодували чорнобильці та афганці… Влада обіцяла його не приймати, а вийшло як завжди – збрехали ! 

P.S.    24.12.2012  зранку в Києві на вул. Чорнобильській біля меморіалу  жертвам Чорнобильської катастрофи розпочався мітинг-протест  ветеранів-чорнобильців з силових структур ( МВС, військослужбовців і пожежників).  Ветерани силових структур вимагають від Азарова поновити дію законів про соціальний захист, а від Януковича вето на закон про держбюджет .

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
ТЕГИ: бюджет 2012
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.